Rozpustite v krajine 8 budov so zrkadlovými fasádami

Dizajnéri a architekti po celom svete stavajú zrkadlové budovy, používajú zrkadlá v interiéri a exteriérovej výzdobe svojich výtvorov, čím posúvajú hranice priestoru, vytvárajú nezvyčajné formy a úplne menia zvyčajné vnímanie architektonických foriem.

Zrkadlové fasády budov vám umožnia zamaskovať ich, urobiť ich „neviditeľnými“, rozpustiť sa proti oblohe alebo harmonicky „zapadnúť“ do lesného čistenia.

Majstrovské diela prevleku

  • Treehotel, Švédsko

Tu je postavený jeden z najpodivnejších hotelov na svete. Zrkadlová domová kocka stúpa do vzduchu vo výške väčšej ako ľudský rast. Stromy, ktoré ho obklopujú, sa odrážajú v sklenených plochách kocky, vďaka čomu je dosť problematické vidieť ho medzi zelenými korunami.

Strecha je vychádzková terasa, takže obyvatelia hotela, aj keď chodia, zostávajú neviditeľnými pre zvedavé oči.

  • Kino La Geode, Francúzsko

V jednom z parížskych parkov postavili kino. Vonku je ozdobená trojuholníkovými kovovými doskami, ktorých lesklý povrch funguje ako zrkadlo.

Priemer zrkadlovej budovy je 36 metrov v priemere, ale pre tých, ktorí chodia v parku je takmer neviditeľný: obloha sa odráža v hornej časti, park zelene v dolnej časti, a samotná budova vyzerá iluzórne a nepravdepodobné, dokonca aj z blízkej vzdialenosti. Obrazovka v tomto kine má tiež tvar gule.

  • Cafe Mirrors, Japonsko

Bolo by zvláštne, keby títo znalci prírodnej krásy, podobne ako Japonci, prešli myšlienkou použitia zrkadlových fasád budov na dosiahnutie súladu s prostredím.

Postavený v Gifu kaviarni obklopený sakura. Odrazené na fasádach, stromy tvoria magický les, najmä na jar, počas obdobia kvitnutia. Prostredníctvom obrovských okien môžu ľudia vo vnútri budovy obdivovať rozkvitnúcu sakuru.

  • Mirror House Invisible Barn, USA

Stojí v zeleni parku v New Yorku, je dosť ťažké vidieť dom medzi listami. Zrkadlové fasády budov vo všeobecnosti vytvárajú klamný dojem o skutočnej veľkosti budovy, ale v tomto prípade, odrážajúc previsnuté vetvy stromov a medzery medzi nimi, robia dom takmer nerozoznateľným od okolitej prírody.

  • Zrkadlo hry pavilón zrkadlo domu, Dánsko

Ťažké podmienky Dánska sťažujú používanie zrkadiel na fasádach, takže na vytvorenie zrkadlových domov sa používa leštená nehrdzavejúca oceľ. Jeho listy lemovali fasádu herného pavilónu v jednom z Kodanských parkov.

  • Výskumné centrum Palaon, Nemecko

Moderné výskumné centrum má modernú podobu, ďaleko od klasických proporcií. Z vyššie uvedeného je táto forma pokrytá zrkadlovými oceľovými doskami, vďaka čomu vyzerá ako kozmická loď neznámych cudzincov. Pre takéto porovnanie je však potrebné najprv vidieť zrkadlový dom, ktorý sa prakticky zlučuje s oblohou.

  • Vidiecke domy Zrkadlové domy, Taliansko

V meste Bolzano bolo postavených niekoľko zrkadlových budov. Dva domy sú určené na rekreáciu. Príroda okolo nich je tak výrazná, že architekti nechceli pokaziť svoje vnímanie a postavili neviditeľné domy, ktoré pokrývali fasády jednoduchej formy so zrkadlovými panelmi.

  • Zrkadlo House Lucid Stead, USA

V opustenej časti Kalifornského národného parku sa nachádza stará chata, ktorá sa v zrkadlových látkach zmenila na dom s preliezkami. Pruhy zrkadiel rámujú dom okolo obvodu, namiesto dverí a okien sú veľké zrkadlové plátna. Nerozumiete okamžite - je to naozaj budova alebo zrkadlový dom - len vízia?

Zanechajte Svoj Komentár