Ako vybaviť dizajn malého bytu: 12 najlepších projektov

Práca na dizajne malých bytov vám umožní plne vyjadriť individualitu a predstavivosť. Tu budeme musieť opustiť štandardné metódy, je potrebné navrhnúť niečo originálne, špeciálne, aby sme vytvorili pohodlné a útulné ubytovanie v malom priestore. Ako príklad uvádzame 12 projektov s interiérmi malých bytov, niektoré z nich už majú vlastníkov a druhé je plánované len na realizáciu.

Dizajn malých apartmánov do 20 m2. m.

Interiérový dizajn malého bytu o rozlohe 18 metrov štvorcových. m.

S rozlohou 18 metrov štvorcových. m. musíte ušetriť každý centimeter a využiť všetky možnosti, aby ste zväčšili malý priestor. Za týmto účelom dizajnéri ohriali lodžiu a spojili ju s obývacou izbou - na to bolo potrebné odstrániť balkónovú jednotku. Bývalá lodžia bola vybavená kanceláriou pre prácu s rohovým stolom a otvorenými regálmi.

Pri vchode bola umiestnená lavica, nad ňou bolo umiestnené zrkadlo a vešiaky na šaty. Na lavičke môžete pohodlne vymeniť topánky a pod ňou skladovať topánky. Tu je hlavný skladovací systém s premenlivou šírkou, časť je pod odevom, časť - pod domácim zariadením.

Obývacia izba je rozdelená na funkčné priestory. Hneď za vstupným priestorom začína kuchyňa, vybavená všetkými modernými spotrebičmi. Za ním je obývacia izba - pohovka s malým stolíkom, nad ňou sú otvorené poličky na ozdobné predmety a knihy a oproti tomu je televízor.

Vo večerných hodinách sa obývacia izba zmení na spálňu - rozkladacia pohovka sa stáva pohodlnou posteľou. Medzi kuchyňou a obývacou časťou je rozkladací jedálenský kút: stôl stúpa a stáva sa jednou z častí skladovacieho systému a stoličky sú zložené a vytiahnuté na lodžiu.

Pozrite si projekt v plnom znení „Kompaktné štúdio interiér 18 m2. m.

Návrh projektu malého ateliéru o rozlohe 20 metrov štvorcových. m.

Aby sa vytvoril stručný a funkčný interiér, dizajnéri sa rozhodli použiť otvorené usporiadanie a demontovali všetky steny, ktoré neboli ložené. Výsledný priestor bol rozdelený na dve zóny: technické a obytné. V technickej oblasti sa nachádzala malá chodba a sanitárna jednotka a v obývacej izbe bola inštalovaná kuchyňa - jedáleň, ktorá zároveň plní úlohu obývacej izby.

V noci sa v izbe objaví posteľ, ktorá sa počas dňa odstráni do skrine a nezasahuje do voľného pohybu bytu. Blízko okna bolo miesto pre pracovnú plochu: malá doska s stolnou lampou, nad ňou - otvorené police vedľa nej - pohodlné kreslo.

Hlavná farba dizajnu je biela, s pridaním šedých odtieňov. Ako kontrast sa zvolí čierna. Interiér je doplnený drevenými prvkami - ľahké drevo prináša teplo a pohodlie a jeho textúra obohacuje dekoratívnu paletu projektu.

Pozri projekt v plnom rozsahu “Projekt malého ateliéru 20 m2. m.

Moderný dizajn malého bytu 19 m2. m.

Pre tak obmedzenú oblasť je najlepším štýlovým riešením pre interiérový dizajn minimalizmus. Biele steny a strop, biely nábytok lakonickej formy, spájajúci sa s pozadím - to všetko vizuálne zväčšuje veľkosť miestnosti. Farebné akcenty a dizajnérske svietidlá sa používajú ako dekoratívne prvky.

Transformovateľný nábytok je ďalším kľúčom k úspešnému riešeniu problému umiestnenia všetkého, čo je potrebné pre pohodlie a pohodu k modernému človeku na malej ploche. V tomto prípade sa rozkladá pohovka v obývacej izbe a obývacia izba sa zmení na spálňu. Stolná mini skrinka sa ľahko zmení na veľké stolovanie.

Pozri celý projekt „Kompaktný bytový dizajn 19 m2. m.

Dizajn malých bytov od 20 do 25 m2. m.

Malé štúdio s rozlohou 25 metrov štvorcových. m.

Byt je vybavený všetkými požiadavkami na pohodlie. V chodbe je hromadný skladovací systém, navyše v spálni sú usporiadané ďalšie skladovacie systémy - to je mezanín, kde môžete umiestniť kufre alebo boxy s vecami a komodu v televíznej oblasti, ktorá sa nachádza v spálni.

Veľká manželská posteľ je pripojená čelom k stene zdobenej geometrickým vzorom. V malej kúpeľni bolo miesto pre práčku. Kuchyňa s pohovkou môže tiež slúžiť ako miesto pre hostí.

Pozri projekt v plnom znení „Návrh moderného malého ateliéru 25 m2. m.

Interiérový dizajn malého bytu s rozlohou 24 m2. m.

Štúdio veľkosti 24 námestí zdobené v škandinávskom štýle. Biela farba stien, dverí a ľahkých drevených povrchov je harmonicky kombinovaná s akcentovými farbami charakteristickými pre severné interiéry. Biela je zodpovedná za vizuálne rozšírenie priestoru, jasné akcentové farby dodávajú radostnú náladu.

Široká stropná rímsa je dekoratívnym detailom, ktorý dodáva interiéru pôvab. Ako dekor sa používa aj hra textúr: jedna zo stien je obložená murivom, podlahy sú drevené a hlavné steny sú omietky, všetko je natreté bielou farbou.

Sledujte projekt v „škandinávskom dizajne malého bytu s rozlohou 24 metrov štvorcových“. m.

Návrh projektu malého bytu o rozlohe 25 metrov štvorcových. m.

Zaujímavým príkladom priestorového zónovania je štúdio DesignRush, ktorého majstri premenili obyčajný malý byt na veľmi pohodlný a moderný obytný priestor. Ľahké tóny pomáhajú zväčšiť hlasitosť pomocou mliečnych odtieňov, ktoré dodávajú teplo. Pocit tepla a pohodlia umocňujú drevené interiérové ​​prvky.

S cieľom oddeliť funkčné oblasti od seba dizajnéri používajú viacúrovňový strop a rôzne podlahové krytiny. Dobre naplánované osvetlenie podporuje zónovanie: zavesenie v tvare svetelného kruhu je umiestnené v strede sedacej zóny pod stropom, lampy namontované na kovových pneumatikách sú umiestnené pozdĺž pohovky a TV zóny.

Vstupná hala a kuchyňa sú osvetlené vstavanými stropnými bodmi. Tri čierne lampy, namontované na strop nad jedálenským priestorom, vizuálne ťahajú čiaru medzi kuchyňou a obývacou izbou.

Pozri celý projekt „Moderný a funkčný dizajn bytu o rozlohe 25 m2. m.

Dizajn malých bytov od 26 do 30 m2. m.

Krásny malý byt s neobvyklým dispozičným riešením

Štúdio apartmán s rozlohou 30 metrov štvorcových. je to minimalistické s prvkami škandinávskeho štýlu - to je naznačené kombináciou bielych stien s textúrou prírodného dreva, jasným modrým prízvukom vo forme koberca na podlahe obývacej izby a použitím okrasných dlažieb na dokončenie kúpeľne.

Hlavným "vrcholom" interiéru je nezvyčajné usporiadanie. V centre sa nachádza obrovská drevená kocka, v ktorej sa skrýva priestor na spanie. Z obývacej izby je kocka otvorená a z kuchynskej strany je v nej vytvorená hlboká výklenok, ktorý má vstavanú pracovnú plochu s umývadlom a varnou doskou, chladničku a kuchynské skrine.

V každej časti bytu sa nachádzajú ďalšie drevené časti, takže centrálna kocka slúži nielen ako oddeľovací prvok, ale aj ako vnútorný zjednocujúci prvok.

Pozri celý projekt „Pôvodná dispozícia obdĺžnikového štúdia o rozlohe 30 m2. m.

Interiér malého bytu v štýle Art Deco 29 m2. m.

Malé jednoizbové štúdio o rozlohe 29 m2. m rozdelené do dvoch zón, z ktorých jedna - ďaleko od okna - bývala v spálni av druhej - v obývacej izbe. Od seba sú oddelené ozdobnými textilnými závesmi. Okrem toho bolo možné nájsť miesto nielen pre kuchyňu a kúpeľňu, ale aj pre šatňu.

Interiér je vyrobený v štýle art deco v americkej verzii. Štýlová kombinácia svetlých lesklých povrchov s tmavým stromom wenge na pozadí béžových stien dopĺňa detaily skla a chrómu. Kuchynský priestor je oddelený od obytného priestoru vysokým barovým pultom.

Prezrite si projekt v plnom rozsahu „Art Deco v interiéri jednoizbového bytu 29 m2. m.

Byt o rozlohe 30m2. m.

Malý byt, ktorého všeobecný štýl možno definovať ako moderný, má dostatočný počet skladovacích priestorov. Je to veľká šatníková skriňa na chodbe, priestor pod pohovkami, šatníková skriňa a televízna skriňa v obývacej izbe, dve rady skriniek v kuchyni, zásuvka pod posteľou v spálni.

Obývacia izba a kuchyňa sú oddelené stenou zo šedého betónu. Nedochádza k stropu a LED pás podsvietenia je upevnený na vrchole - toto riešenie vizuálne uľahčuje dizajn a robí ho „beztiažovým“.

Zo spálne je obývacia izba oddelená silnou šedou oponou. Použitie prírodnej palety a prírodných materiálov dodáva interiéru pevnosť. Hlavné farby sú šedej, bielej, hnedej. Kontrastné detaily sú vyhotovené v čiernej farbe.

Pozri projekt v plnom "Návrh malého bytu 30 metrov štvorcových. m. od štúdia Decolabs "

Dizajn malých bytov od 31 do 35 m2. m.

Projektové štúdio 35m2. m.

Najlepšie malé apartmány sú vyrábané s pomocou prírodných materiálov - to prináša potrebnú dôkladnosť k ich zariadeniu, a umožňuje vám robiť bez toho, aby sa neporiadok priestoru dekoratívnych prvkov, ako farba a textúra materiálov sa používajú ako dekor.

Parkety doska "jedľa", porcelán dlaždice s "mramor" povrch, shponirovanny MDF - tu hlavné dokončovacie materiály v byte. Okrem toho sa použila biela a čierna farba. Drevené interiérové ​​prvky v kombinácii s mramorovými povrchmi umožňujú nasýtenie zaujímavým vzorom pri zachovaní hlavného objemu.

Obývacia izba je spojená s kuchyňou a jedálňou a posteľ je oddelená priečkou z kovu a skla. Počas dňa ho môžete zložiť a oprieť o stenu, takže nezaberá veľa miesta. Vstupný priestor a kúpeľňa sú izolované od hlavného priestoru bytu. Okrem toho je tu práčovňa.

Pozri celý projekt „Design by Geometrium: Studio 35 m2 m. v rezidenčnom komplexe "Filigrad"

Apartmán so samostatnou spálňou 35 m2. m.

Krásne interiéry malých bytov, spravidla majú spoločnú vlastnosť: berú minimalistický štýl ako základ, a pridať zaujímavý dekoratívny nápad na to. Pás sa stal takou myšlienkou v 35-metrovej „odnushke“.

Malé miesto pre nočný odpočinok vyniká stenou s horizontálnymi čiarami. Vizuálne robia malú spálňu viac a pridávajú rytmus. Stena, v ktorej je skrytý skladovací systém, je tiež „pruhovaná“. Traťové svetlá v interiéri podporujú myšlienku horizontálnych pruhov, opakovaných v nábytku av kúpeľňovej dekorácii.

Hlavná farba interiéru je biela, kontrast je použitý čierny. Textilné prvky a panely v obývacej izbe vytvárajú jemné farebné akcenty a zjemňujú atmosféru.

Zobraziť celý projekt "Design jednoizbový byt 35 m2. m

Interiér malého podkrovného bytu s plochou 33 m2. m.

Je to skutočný mužský interiér so silným charakterom, ktorý odráža názory jeho majiteľa. Rozloženie Studio vám umožní udržať maximálnu možnú hlasitosť a zároveň zvýrazniť potrebné oblasti pre prácu a voľný čas.

Obývacia izba a kuchyňa sú oddelené tehlovým barovým pultom, charakteristickým pre interiér v podkrovnom štýle. Medzi obývacou izbou a domácou kanceláriou dali komodu, ku ktorej je pripojený pracovný stôl.

Interiér je nasýtený bohatými dekoratívnymi detailmi, z ktorých mnohé sú vyrobené ručne. Pri ich výrobe sa používali staré, už hodené veci. Konferenčný stolík je teda bývalý kufor, sedadlá barových stoličiek boli kedysi sedadlom pre bicykle, podlaha podlahovej lampy bola fotografický stojan.

Pozrite si celý projekt "Loft štýl v interiéri malého ateliéru"

Zanechajte Svoj Komentár