Návrh projektu 1-izbového bytu: autorka Anna Clark

Pri vytváraní dizajnérskeho projektu pre 1-izbový byt dizajnérka Anna Clarková odstúpila od svojho neobvyklého tvaru. Geometrické motívy sa stali hlavným interiérom a pomohli premeniť malý "odnushku" na funkčný a útulný byt pre mladé dievča.

Rozloženie 1-izbový byt

V jedinej miestnosti bytu bolo potrebné umiestniť spálňu, zónu na oddych a príjem hostí, pracovisko a skladovacie systémy. Na vyriešenie tejto náročnej úlohy sa miestnosť rozšírila presunutím vnútornej priečky oddeľujúcej vstupný priestor. To urobilo dvere - teraz v šatni, ktorá sa nachádza v chodbe, možno pristupovať z miestnosti.

Vnútri miestnosti bola postavená kovová konštrukcia, ktorá vizuálne zvýrazňuje priestor na spanie. Bližšie k oknu je desktop - denné svetlo padne na ľavej strane, čo je veľmi pohodlné. Zmeny ovplyvnili kúpeľňu. Berúc do úvahy skutočnosť, že tu bude žiť len jedna osoba, toaleta a kúpeľňa sú kombinované, pričom sa zvyšuje celková plocha 1-izbového bytu.

Štýlové rozhodnutie bytu

Škandinávsky štýl sa stal hlavným v dizajne bytu, ale autor projektu tvorivo prepracoval to. Farba, materiály, prírodná krása - to všetko je prevzaté zo severných tradícií interiérového dizajnu, ale nie ľudových vzorov, ale geometrické vzory boli zvolené ako vzory, ktoré zavádzajú určitú dynamiku.

Obývacia izba

Nábytok v dizajnovom projekte 1-izbového bytu je kompaktný, jednoduché tvary zodpovedajú všeobecnému štýlu tak dobre, ako je to možné, a jeho zaoblené rohy vás pozývajú k odpočinku. V obývacej izbe je pohovka a TV panel, pod ktorým je malý regálový diel. Nad televízorom sa nachádza skladovací systém z otvorených a uzavretých políc, tu si môžete ukladať knihy a zariadiť dekoračné predmety - vázy, fotografie v rámoch alebo suveníry z ciest. Stojan aj stôl vedľa neho stoja na pomerne vysokých a tenkých nohách - vďaka čomu je nábytok ľahšie viditeľný.

Mäkké závesy na oknách z prírodného materiálu sú farebne blízke tónu, v ktorom sú steny natreté. Farba čalúnenia kresiel a pohovky je naopak prízvuk. Dizajn je dielom umelca zo Švédska.

spálne

Spálňa v dizajne 1-izbový byt sa nachádza za obývacou izbou pohovka. Medzi ňou a pohovkou - kovový priečok, ktorého prvky opakujú vzor "rybie kosti", ktorý položil podlahové dosky. Rovnaký vzor je vysledovaný vo výzdobe stien.

Farby pre spálňu sú pokojné, pastelové, mierne "bielené", čo robí dekor ženský a nežný. Hlavný tón - farba ihiel, ďalšie - zrelé slivky.

Stena, ku ktorej susedí noha postele, je ručne natretá na šablóne a obsahuje všetky farby interiéru.

Vedľa postele na oboch stranách sú malé okrúhle stoly, ktoré hrajú úlohu nočných stolíkov. Majú stolné lampy pre ľahké čítanie v posteli. Okrem toho v spálni je malá komoda, na ktorej stojí aj lampa, a na natretej stene sa nachádzajú dve svietidlá, ktoré na ňu vrhajú trojuholníkové lúče, ktoré podporujú geometrický dizajn interiéru.

kuchyne

Pri prenose priečok podľa projektového projektu 1-izbového bytu sa kuchynská časť zväčšila, čo umožnilo umiestniť do nej nielen hlavnú sadu nábytku dvoch radov skríň - vrch a spodok, ale aj postaviť ďalší protiľahlý. Je navrhnutý v rovnakom štýle. Okrem toho bol na stenu umiestnený skladovací systém pre fľaše - je funkčný a vyzerá veľmi dekoratívne.

V centre je ostrov, jeho stolová doska môže byť použitá ako pracovný povrch a ako jedálenský stôl. Pod stolom - uzavreté boxy na skladovanie rôznych kuchynských potrieb.

Na pozadí svetlých béžových stien kuchynský nábytok z pastelovo mätovo-zeleného odtieňa vyzerá veľmi jemne. Zástera nad pracovným povrchom, obložená obrazom viacfarebných trojuholníkov, slúži ako vnútorný akcent. Čalúnené kreslá slúžia ako extra farebný akcent.

Vstupná hala

Pre dokončenie chodby sme vybrali keramické obkladačky a stenové panely. Otvorený stojan pod okrúhlym zrkadlom bude slúžiť ako krabica na topánky. Kombinácia bielych a pastelovo-zelených tónov vizuálne mení priestor, čím sa stáva priestrannejším. V chodbe sa nachádzalo aj miesto na šatník.

Vzhľadom na to, že plocha 1-izbového bytu je malá, projektový projekt zabezpečuje samostatnú šatňu na uskladnenie oblečenia a sezónnych predmetov. To umožní robiť bez objemných prípadov. Vstup do šatne je zo spálne.

balkón

Balkón v projekte projektu 1-izbového bytu sa stal miestom odpočinku. Prelamované kovové stoličky pokryté kožušinovými čiapkami, zelenými rastlinami v drevených vaničkách, jednoduchý stojan na obľúbené knihy - to všetko robí z balkóna príjemné a zaujímavé. Dve zavesené stoličky boli zavesené na jednej zo stien - môžu byť použité, ak hostia prídu do domu.

kúpeľňa

Prírodné farby sa používajú v kúpeľni: šedo-modrá, béžová, hnedá, biela, piesková a farba prírodného dreva. Doska s 3D efektom zodpovedá všeobecnému smeru projektového projektu 1-izbového bytu a vyzerá veľmi výhodne.

Umývadlo je zabudované do skrinky dýhovaného MDF. Upratovanie WC a skrinky visiace nad podlahou uľahčuje čistenie. Vo vlhkom pásme a priestore nad toaletou bola dlažba - rovnako ako kuchynská zástera. Okrem toho, stena nad kúpeľňou osvetlená LED diódami.

Loading...

Zanechajte Svoj Komentár