Interiér bytu v štýle loftu: dvojúrovňový priestor pre bakalára

Interiér podkrovného apartmánu navrhli Ekaterina Skarednova a Andrey Kolchevsky. Voľba štýlu je daná nielen vážnym, skutočne mužským charakterom majiteľa nehnuteľnosti, ale aj jeho umiestnením - v hornom poschodí a podkrovných stropoch je podkrovie najviac organickým štýlom na výzdobu.

Murivo z hrubých tehál, rúry položené cez steny, otvorené trámy pod stropom - všetky tieto prvky podkrovia vyzerajú veľmi brutálne a plne zodpovedajú obrazu ich majiteľa, muža, ktorý nie je zaťažený rodinou a má skutočnú mužskú vášeň - lásku k motocyklom.

Byt dispozície

V novom byte neboli žiadne vnútorné priečky, a preto nemuseli nič ničiť. Šikmé stropy poskytovali väčšiu výšku miestnosti vo vstupnom priestore a dizajnéri sa rozhodli použiť: postavili „druhé poschodie“ - je tu salónik. Prvé poschodie pozostáva z kuchyne, obývacej izby, jedálne, vstupného priestoru, kúpeľne a samostatnej spálne. Aj tu sú všetky určené pre skladovacie systémy.

Charakteristické črty podkrovia v interiéri bytu

V dekorácii sa použila klasická pôdna paleta - prírodné farby dreva, tehly, ocele, medených povrchov. Namiesto prírodných tehál použité dekoratívne, ale prírodné farby. Časť stien je pokrytá farbou: v obývacej izbe - chladný béžový tón, v spálni - pokojná zelená, mierne zaprášený odtieň.

Loft štýl je hlavným a len v interiéri. Vysoké šikmé stropy, voľná dispozícia a podkrovná poloha obydlia to mali, pretože podkrovie v preklade znamená „podkrovie“.

Interiér kuchyne a obývačky

Najvýraznejší prvok bytu v štýle loftu - dekoratívne tehlové steny. Aby nedošlo k preťaženiu interiéru, boli steny čiastočne maľované. Obývacia izba a kuchyňa sa vyznačujú mohutnými stropnými trámami, veľmi štýlovými a textúrovanými. Zvyšné stropy - úsek.

Pri výbere nábytku boli orientované na prírodné materiály, uprednostňoval sa nábytok v loftovom štýle av priemyselnom štýle. Prvky z kovu, nenatretého dreva, hrubého koženého čalúnenia - to je to, čo robí nábytok brutálnym a vhodným pre takéto byty.

Veľká pohovka Kensington, pokrytá tmavou kožou s hnedými tónmi, je v dokonalej harmónii s hrubým dreveným konferenčným stolíkom a TV stojanom - poličky dosiek sú upevnené na čierno lakovanom ráme. Okrem nich bol v obývacej izbe umiestnený šatník - pripomína staré kufre zložené v dvoch pilotách.

Tmavé drevené kuchynské skrinky sa takmer spoja s tehlovou stenou, čo robí apartmán nenápadným. Zariadenie nepriťahuje pozornosť - je odstránené za fasádami, iba chladnička stojí sama. Namiesto štandardnej kuchyne "stĺpec" - otvorený stojan z kovu a dreva, opakujúce štýl TV skrine.

Jedáleň je tiež drevená, z masívneho dreva a má tmavú farbu. Stôl má okrúhly tvar a operadlá a sedadlá stoličiek sú pokryté čiernou kožou a zdobené ozdobnými čapmi a nitmi.

V interiéri bytu v podkroví štýl nie sú žiadne zbytočné dekoratívne prvky, všetko tu podlieha jednej úlohe - zdôrazniť štýl. Na tento účel bola na šatníku inštalovaná kovová lebka namiesto obvyklých rámov s fotografiami. Okrem toho, prenajímateľ bude používať cyklistické doplnky na výzdobu svojich domovov.

V obývacej izbe nie sú závesy ani záclony, pretože v iných miestnostiach by to bolo mimo všeobecného striktného štýlu podkrovia. Ale nie bez textilu, dodáva pohodlie, čo je obzvlášť dôležité pre bakalársky byt. V obývacej izbe je mäkký koberec na podlahe v blízkosti pohovky s veľmi "domáce" vzor.

Osvetlenie poskytuje miesta zabudované do stropu. Okrem toho, dva závesy zostupujú zo stropu nad pracovnú plochu kuchynského stola, ktorá pôsobí ako barový pult a oddeľuje priestor kuchyne a obývačky. Stojacia lampa na pohovke v štýle loft - jej úloha je vykonávaná "hľadáčikom" na statíve.

Interiér spálne

Pre posteľ v spálni postavený pódium - v ňom sú regály. Malá konzola z kovu a dreva je navrhnutá vo všeobecnom štýle a nahrádza nočnú skriňu.

Spálňa je osvetlená podkrovnými lampami na pneumatikách, navyše je zabezpečené intímne večerné osvetlenie - na tento účel boli nástenné svietidlá vystužené a lampa v podobe reflektora bola umiestnená na stôl.

Interiér kúpeľne

Veľkoformátové tmavosivé drevené dlaždice v kúpeľni pokrývajú podlahu aj steny. Že miestnosť nevyzerala tmavo a malá, veľká pozornosť bola venovaná osvetleniu. Reflektory boli zabudované do stropu a okolo obvodu bolo obklopené zrkadlom svetelný rám.

Vstupný priestor a druhé poschodie

Najvýraznejší dekoratívny prvok bytu v podkrovnom štýle sa nachádza medzi vstupným priestorom a obývacou izbou - to je schodisko vedúce do druhého poschodia. Kovová špirála sa otáča okolo centrálneho piliera a vystupuje do odľahlej rekreačnej oblasti, ktorá zahŕňa ďalšiu televíznu zónu.

Vstupný priestor je vybavený skladovacími systémami. Špeciálna špajza skrýva domáce spotrebiče na čistenie a starostlivosť o bielizeň, ako aj športové potreby. A šaty zapadajú do veľkej skrine.

Zanechajte Svoj Komentár