Projekt od Maria Gubiny: návrh jednoizbového bytu, "vesty"

Projekt, ktorý predložil architekt Maria Gubina, ukazuje, ako sa dá zmeniť jednoizbové bývanie o rozlohe 41 m2. m. v dvojizbovom byte, určený pre mladého muža.

To si vyžadovalo malú prestavbu - kombinovanú obývaciu izbu a kuchyňu a časť priestoru, oddelenú stenou, používanou v spálni. Takýto byt, s protiľahlými izbami, sa často nazýva „vesta“, pretože jeho plán pripomína detskú košeľu. Interiér je kombináciou estetiky podkrovia a škandinávskeho štýlu a textúra betónu a muriva dáva dizajnu mužský charakter.

Obývací priestor a pracovisko

V obývacej izbe je sada nábytku pre pohodlný pobyt - pohovka, stôl a komoda pre rôzne maličkosti. Pre zobrazenie videa je televízny panel s viackanálovou akustikou. Interiér je postavený na farebných kontrastoch, ktoré mu dávajú individualitu: biela a tmavá tyrkysová maľba stien je dokonale kombinovaná s podlahou „pod stromom“ a farbou dverí „dymový dub“.

V rohu miestnosti je pracovisko so zaujímavým dizajnom, ergonomickou stoličkou, otvorenými policami na umiestnenie priečinkov a kníh. Pre osvetlenie sú stropné smerové svetlá.

Kuchyňa a jedálenský kút

Vedľa obývačky je kuchynská linka s vizuálnym oddelením vyčnievajúcej časti steny a ľahkej podlahovej krytiny. Pracovnú plochu tvorí súbor s kombinovaným dizajnom fasád v hlavných farbách bytu. Lesklé fasády spodnej vrstvy, ľahká stolová doska, povrchová úprava sklenenej zástery dodávajú kuchyni elitný vzhľad.

Nábytkové paralelné usporiadanie obsahuje vysoké skrine so zabudovanými spotrebičmi a skladovacími systémami.

V centre sa nachádza okrúhly stôl s tvarovanou základňou a pohodlnými stoličkami. Tvoria jedálenský kút, zvýraznený luster-transformátor prízvuk farby.

Zaujímavosťou interiéru je barový pult z dreva, integrovaný do otvorených dverí balkóna s panoramatickými oknami.

Spálňa

Spálňový nábytok sa skladá zo vstavanej skrine, kresla a postele s vysokou čelo postele, bočné panely a ... knihy police. Prvky žiarivo žltej farby oživujú interiér - stôl, hodiny, vankúš a plagát s geometrickým vzorom.

Vstupná hala

Monochromatické plagáty s lokálnym osvetlením dodávajú úplnosť dizajnu.

WC miestnosť

Výzdoba miestnosti so sprchovacím kútom je vyrobená v zmiešanej škále - s osviežujúcou zelenou farbou a teplou textúrou dreva.

Zanechajte Svoj Komentár