Interiér jednoizbového apartmánu 42 m2. m.

Hlavným problémom pri vytváraní projektu jednoizbového štúdiového bytu bola zmena pôvodne nepohodlného usporiadania: malá miestnosť bola veľmi dlhá. Ako dôsledok kompetentného prístupu dizajnérov namiesto typickej „odnushky“, majitelia dostali moderné bývanie, ktoré má všetky funkčné oblasti, ktoré potrebujú: kuchyňa, obývacia izba, miesto na prácu a oddelený priestor na spanie.

Tak, že už malý priestor bytu sa nezdal byť ešte menší, zónovanie sa uskutočňovalo priečkami z drevených lamiel, ktoré vyzerali ako okenice. Vysielajú svetlo a zároveň rozdeľujú celkovú plochu do samostatných častí. V tomto interiéri sa používajú dekoratívne materiály charakteristické ekologickým štýlom. V prvom rade ide o veľké množstvo dreva, ktorého povrch nie je pokrytý farbou, ako aj prírodný kameň. Prírodné materiály dávajú situácii prirodzenú a blízku prírodu.

dispozície

V dôsledku prestavby z pretiahnutej úzkej miestnosti sa podarilo dostať preč. V interiéri jednoizbového apartmánu sú štyri prakticky štvorcové z hľadiska zón: vchod, kuchyňa, hosť a spálňa.

Obývacia izba

V tejto miestnosti bol televízny panel opustený a jeho miesto - oproti pohovke - vzalo stôl s dvoma pracovnými stanicami. Počítače v prípade potreby úplne nahradia televízor. V prípade, že sa spoločnosť chce pozerať na film, používa projektor - jeho obrazovka siaha priamo nad pracovnú plochu. V blízkosti pohodlnej pohovky - miniatúrny konferenčný stolík, ktorého dizajn vám umožňuje pohybovať sa v blízkosti pohovky.

študovať

Vzhľadom k tomu, majitelia apartmánov nepracujú v kancelárii, štúdia v interiéri jednoizbového štúdiového bytu sa stala nevyhnutnosťou. Časť obývacej izby sa zmenila na takú kanceláriu. Dve pohodlné pracoviská sú umiestnené oproti stene, na ktorej sa aplikuje zaujímavá výzdoba - pri pohľade od obrazovky sa mladí ľudia sústredia na detaily vzoru, čím poskytnú úľavu pre oči.

spálne

Ak chcete ušetriť miesto z klasického usporiadania spálne - posteľ s bočnými stolíkmi po stranách - dizajnéri odmietli. Postavili pódium, na ktorom bol položený matrac, a okolo neho boli postavené „drevené“ steny.

Na pódiu bol usporiadaný ďalší skladovací systém a prepážka bola oddelená od zvyšku miestnosti drevenou deliacou priečkou. Televízny panel je zabudovaný do steny oproti čelu postele a je zvýraznený po obvode - vyzerá veľmi futuristicky.

kuchyne

Pracovné plochy v kuchynskej zóne v projekte jednoizbového garsonky sú usporiadané v tvare písmena P. Čierna doska je vyrobená z umelého kameňa.

Namiesto jedálenského stola - barový pult, za ktorým sa šesť ľudí ľahko zmestí. Nad jedálenským priestorom je svetelný prízvuk v štýle lampiónovej žiarovky visiacej zo stropu na dlhých šnúrach bez odtieňov lampy. Tieto spoločnosti vyrábajú mnohé spoločnosti, najmä spoločnosť Zangra.

Drevené podlahy a steny, drevené priečky, žalúzie vytvárajú atraktívny kontrast s čiernym leskom umelého kameňa a vytvárajú moderný eko-smerový interiér. Spoje stien so stropom sú osvetlené LED pásom, ktorý robí miestnosť ľahšou a vizuálne zvyšuje jej výšku.

Rozhodli sa odmietnuť objemové závesy, aby ušetrili priestor a neodviedli pozornosť. Namiesto nich boli na oknách zavesené závesy z bieleho materiálu, ktorých účelom je nastaviť úroveň osvetlenia.

Vstupná hala

Miestnosť sa zdá byť priestrannejšia a jej rozmery nie sú tak výrazné vďaka laminátovej povrchovej úprave povrchov stien, ako aj stropu a podlahy. Textúra stromu dodáva teplo a pohodlie.

Jedna z ich stien bola pokrytá bridlicovou farbou. Kresby, poznámky, "pripomenutia" - to všetko sa stáva súčasťou interiéru a umožňuje vyjadriť svoje tvorivé ambície. Stačí si vziať vlhkú handričku a utrieť stenu, aby ste zmenili dekor.

V projekte jednoizbového štúdiového bytu boli použité techniky podkrovia. V chodbe je vysoká, vo výške mužského zrkadla umiestneného na podlahe oproti stene, ako aj lampy v priemyselnom štýle.

Romantické akordeónové žalúzie nahradili bežné dvere spájajúce vstupný priestor s obývacou izbou. Vchod, ktorý pokrýva, je širší ako obvykle, čo dáva pocit priestrannosti. Aj keď sú tieto dvere zatvorené, nezasahujú do vnímania priestoru ako celku a nechávajú denné svetlo na chodbe. Zároveň sa zachováva jasné rozdelenie do samostatných zón.

kúpeľňa

Kúpeľňa je najbrutálnejšia v interiéri jednoizbového apartmánu. Vo výzdobe stien vo vlhkom pásme av toaletnej ploche sa aplikuje mikrocement, pripomínajúci betón. Mikrocement bol položený tak, aby vytvoril ilúziu rozloženia dlaždíc.

Medzi týmito dvoma zónami je časť podlahy a stena lemovaná ľahkým drevom - na ňom je upevnený neobvyklý tvarový drez a veľké zrkadlo. Drevený pás rozdeľuje priestor na dve samostatné zóny: toaletu a kúpeľňu. Okrem toho informuje miestnosť pohodlia a zjemňuje brutalitu betónového povrchu.

Pre osvetlenie sa stretnite s LED diódami zapustenými do podlahy medzi drevenou a povrchovou úpravou. Steny sú navyše zvýraznené v rohoch. Zdá sa, že cez voľne priliehajúce stenové panely svetlo z ulice preniká do kúpeľne.

Zanechajte Svoj Komentár