Dizajnový byt pre bakalára v podkroví

Apartmán v podkrovnom štýle sa nachádza v dome postavenom v 50. rokoch minulého storočia. Jej majiteľom je mladý muž bez rodiny, ale má veľa priateľov. On a jeho priatelia milujú hudbu a radi trávia čas spoločne, takže návrhári dostali úlohu: nájsť miesto pre dobrý audio systém, konzolu DJ, a tiež pre ukladanie veľkého množstva vinylových platní. Okrem toho je potrebné poskytnúť miesto pre knihy, a premýšľať o tom, kde uložiť dva bicykle.

Na vyriešenie týchto problémov sa zmenila dispozícia bytu. Vstupná hala bola rozšírená tak, aby sa do nej zmestila šatníková skriňa, kuchyňa bola prepojená s obývacou izbou a spálňa bola pridelená do samostatnej miestnosti a do nej bola umiestnená šatňa.

Dizajn bytu pre bakalára je navrhnutý v jednoduchom štýle. Jeho "mužský charakter" sa prejavuje v geometrických objemoch zväzkov av tlmených, ale zároveň nasýtených farbách. Masívne rímsy na strope, zdobené ornamentami, dávajú interiéru klasickú dôkladnosť. Sokly a krídla dverí sú natreté tmavo modrou farbou.

Obývacia izba - kuchyňa

V centre chodby - dvere vedúce do kombinovaného priestoru kuchyne a obývačky. Na pravej strane vchodu pri stene je DJ konzola, táto stena je pokrytá tmavomodrou geometrickou tapetou Cole & Son Labyrint. Zvyšok stien je svetlý, pokojný, exteriér je zdobený tehlou a maľovaný v bielej farbe.

Územný priestor v hlavnej miestnosti bytu v loftovom štýle sa vykonáva pomocou veľkej koženej pohovky hnedo-červenej farby, oddeľuje obývaciu izbu od kuchyne.

Stôl DJ je vyrobený podľa náčrtkov dizajnérov, panely pokryté drevenou dyhou tmavšieho odtieňa ako je podlahová krytina sú upevnené na čiernom kovovom ráme. Jasný červený neónový nápis na stene za konzolou slúži ako dekoratívny akcent.

Na ľavej strane dverí sú regály pripevnené k stene, z ktorých najväčšia vedie pozdĺž celej steny takmer pod stropom. Okrem toho môžu byť knihy umiestnené v otvorených policiach pod televíznym panelom v obývacej izbe.

Kuchynský priestor je prísny a výstižný. Spodný rad skriniek je čierny, horný je tmavý. Masívna dubová doska zjemňuje kontrast. Parapet je vyrobený z rovnakého materiálu ako stolová doska a môže byť použitý ako dodatočný pracovný povrch.

Stravovacia skupina sa skladá z guľatého bieleho stola na jednej bronzovej nohe, okolo ktorej sú umiestnené priemyselné stoličky Loft Art Manufacture a dve stoličky s podrúčkami z amerického orecha Kennedy.

spálne

Dvere do spálne sa skladajú z dvoch plátien, ktoré sa pohybujú od seba, zatiahnutím do puzdra na ceruzku ukrytého v stene. Okno s parapetom bolo odstránené, namiesto toho sa otvárali otvorené sklenené dvere s výškou od podlahy k stropu.

V návrhu bytu pre bakalárske použité predmety na zákazku, a to najmä, posteľ - s vysokým čelom, pokryté kožou. Stena za čelom je pokrytá béžovou tapetou Cole & Son Labyrinth, zvyšok je vymaľovaný svetlou béžovou farbou Farrow & Ball Cornforth White No.228.

Vonkajšia stena je podobná stene v obývacej izbe - obložená tehlou a natretá bielou farbou. Farebné akcenty sa pridávajú s pomocou textilu - v prvom rade sú to vankúše, žiarivo žlté čalúnenie kresla, ako aj bordó koberec so vzorom. Výkyvné dvere vedú na balkón, kde je organizovaná rekreačná oblasť.

Vstupná hala

Vstupný priestor je vyrobený v brutálnom štýle: betón na stenách namiesto mäkkých tapiet, lampy v štýle priemyselných, kovové rukoväte na dyhovaných dvojitých dverách.

Svetlou a nezvyčajnou dekoratívnou ozdobou bola šesťhranná dlažba dvoch klasických farieb - čiernobiela. Vyložila zložitý vzor, ​​ktorý nekončí vo vstupnom priestore, a ide na podlahu a steny kúpeľne. Všetky ostatné podlažia v byte sú zakončené medovo-farebnými podlahami - Amber Wood.

kúpeľňa

Je to najjasnejší apartmán v štýle podkrovia. Dvere vo vnútri sú vymaľované v šťavnatej červenej farbe, s tónovaním koberca na podlahe v spálni a na hornej vrstve kuchynskej linky. Tmavo nasýtené odtiene tyrkysovej a okrovej farby sú na stenách: Farrow & Ball Stiffkey blue No.281 a Farrow & Ball Tanners Brown No.255.

Všeobecné osvetlenie je zabezpečené zabudovanými bodmi Centrsvet a svietidlá v štýle loftu zavesené na falošnej rúre v oblasti toaliet zvyšujú pohodlie miestnosti. Klasická stropná rímsa je natretá rovnakou farbou ako steny.

Zanechajte Svoj Komentár