Návrh dvojúrovňového podkrovného bytu

Loftový dizajn bytu je neobvyklým riešením pre bývanie v Moskve v Stalinke. Majiteľ chcel mať miesto, kde si môžete oddýchnuť a oddýchnuť si v tvorivej atmosfére - a brutálny mestský štýl bol najlepším spôsobom, ako tento problém vyriešiť.

Aby bol interiér zaujímavejší, pridali sa k nemu jasne červené detaily. Byt má podkrovie a štýl podkrovia v dvojúrovňovom apartmáne má svoje vlastné charakteristiky: jasné línie schodov dodávajú ľahkosť a možnosť rozšírenia zón vertikálne otvára veľké možnosti pre dizajnérov.

Interiér podkrovného bytu sa začal rozprestierať s kúpeľňou. Bol uzavretý vo veľkej červenej kocke a umiestnený na nižšej úrovni. Na tejto úrovni nie sú žiadne iné steny ani priečky - všetky rozdelenia do funkčných zón sa vykonávajú pomocou dekorácie, svetla a nábytku.

Pracovná plocha kuchyne a časť skrine sú zabudované do rovnakej červenej kocky ako kúpeľňa.

Neobvyklá zástera na pracovisku - je položená zo sklenených tvárnic používaných pri stavbe priemyselných stavieb. Táto zástera rieši naraz dve úlohy: z kuchyne poskytuje jednoduchú údržbu čistoty v „najšpinavejšom“ priestore a z kúpeľne slúži ako okno, ktoré umožňuje prenikanie za denného svetla.

V dizajne bytu v štýle podkrovia, tieto sklenené tvárnice sú tiež veľmi svetlé a výrazné detaily štýlu.

Ďalším neobvyklým dizajnovým prvkom je použitie svietidiel podobných lampám, ktoré sa používajú pri oplotení staveniska: obyčajná žiarovka je obklopená pevnou kovovou sieťovinou.

Dlhé drôty končiace v týchto štýlových vešiakoch vznikajú nad jedálenským stolom, pričom niektoré z drôtov idú nad dekoratívnym uzáverom a niektoré drôty idú do barového pultu.

Barový pult rozdeľuje interiér podkrovného bytu na kuchyňu a obývaciu časť. Kuchynská časť je navyše vyznačená stropnou úpravou: je mierne znížená a opláštená prírodnou farebnou preglejkou. Vo všetkých ostatných častiach bytu strop je čistý betón.

Preglejka je hlavným dokončovacím materiálom podkrovia v dvojúrovňovom byte. Z neho sa vyrábajú okná a dlhé pódium, ktoré spája všetky tri okná pozdĺž jednej steny. Pódium je nielen dekoratívne, ale aj funkčné: komunikačné systémy sú v ňom ukryté a ďalšie úložné systémy sú usporiadané priamo pod oknami.

Konštrukcia bytu v štýle podkrovia zahŕňa použitie nedokončeného betónu nielen na strope, ale aj na stenách a na podlahe. V tomto prípade je podlaha samonivelačná. Časť stien v obývacej izbe je murovaná a bolo rozhodnuté, že ju nezatvoríme ani s policami.

Pre knihy boli vyrobené regálové konzoly, ktoré sú prakticky neviditeľné, a zdá sa, že hromady kníh boli jednoducho nahromadené proti stene - a zrazu sa dostali do vzduchu. V skutočnosti je odoberanie kníh z takýchto políc veľmi pohodlné.

Časť obývacej izby je oplotená kovovým stojanom, v spodnej časti sú police, v strede je televízor. Za pultom sa nachádza domáca mini-galéria, kde sa nachádza majstrovská zbierka moderných umeleckých predmetov.

Interiér podkrovia v dvojúrovňovom byte spája kovové schodisko. Je zámerne hrubý, spojený veľkými skrutkami. Rebrík nespočíva na podlahe, a tak neodberá priestor z prvej úrovne: visí dole z druhej úrovne na kovových tyčí a vďaka tomu vyzerá veľmi ľahko.

Druhá úroveň je súkromná zóna. Tu je spálňa s kompletnou kúpeľňou. Prakticky ako spálňa, tak kúpeľňa sú v tej istej miestnosti, a dokonca aj vizuálne kombinované: iba tenká sklenená stena ich oddeľuje.

Samotná toaleta je ukrytá pred očami v kocke, tak ako to bolo na prvej úrovni, len tu má táto kocka bielu farbu. Kocka bola zdvihnutá nad podlahou a osvetlená - v dôsledku toho sa zdá, že sa vznáša v beztiažnosti.

Podkrovie interiéru bytu v spálni sa stáva mäkšie, pokojnejšie. Steny pokojného zeleného tónu sú pokryté betónom napodobňujúcim omietku. Mäkké čalúnenie postele, textilný koberec na podlahe v harmónii s tónom a obrovský posteľný prikrývka dodávajú útulný dotyk.

Na najvyššej úrovni sa nám podarilo vyčleniť priestor pre kabinet, ktorý môže slúžiť aj ako hosťovská izba.

Pracovný priestor vám umožní pohodlne čítať alebo pracovať na počítači a pohovku je možné rozšíriť tak, aby ste si na noc usporiadali priateľov.

Pohovka a stôl sú vyrobené z preglejky - trvanlivý a ekologický materiál. Jedna zo stien v kancelárii je zdobená zrkadlovým plátnom, ktoré opticky zväčšuje malý priestor.

Zanechajte Svoj Komentár