Art Deco v interiéri jednoizbového bytu o rozlohe 29 metrov štvorcových. m.

Štúdio apartmán 29 námestí. Vďaka dizajnérskemu úsiliu sa stala pohodlným „dvojizbovým apartmánom“ s obývacou izbou, kuchyňou, oddelenou spálňou a dokonca aj šatňou. To všetko je zdobené v pomerne zriedka použitý štýl art deco teraz s americkým prízvukom.

dispozície

Jediná izba v byte bol vchod, kuchyňa s rozlohou menšou ako päť metrov štvorcových nemohla pojať všetko potrebné pre moderné, pohodlné varenie, kúpeľňa len 2,5 m2. Byt sa otváral smerom k vstupnej hale, čím sa vylúčila možnosť usporiadania aj malého úložného systému.

Aby sme vytvorili zaujímavý dizajn jednoizbového bytu s posteľou umiestnenou v samostatnom objeme, museli sme zbúrať steny, ktoré neboli nosné. Výsledkom je štúdio, v ktorom obývacia izba a kuchyňa sú kombinované v jednom zväzku, a spálňa a šatňa sú v inom. Obidva tieto zväzky sú oddelené závesom, ktorý sa dá zatlačiť v noci.

Takisto bolo potrebné presunúť dvere na toaletu tak, aby to nenarušovalo použitie priestoru vstupného priestoru. V interiéri bytu v štýle art deco bolo miesto pre všetko potrebné. Pri prestavbe jednoizbový byt o 29 m2. Dizajnéri museli pozorovať skutočnú presnosť šperkov: aj tolerancie 5 mm boli neprijateľné, pretože v dôsledku podobnej chyby sa kúpeľňa nemohla hodiť do vane alebo ešte horšie do WC.

Všetok nábytok bol tiež vyrobený na zákazku, na základe presne vypočítaných výkresov a zostavený v určitom poradí: napríklad najprv namontovali barový stôl oddeľujúci kuchyňu od obývačky a až potom si objednali pohovku.

dizajn

Konštrukcia jednoizbového bytu s posteľou umiestnenou v špeciálnom výklenku sa začala jedným bodom - zrkadlom vo vstupnom priestore. Tvar a farba rámu mierne pripomínajú jeden z najznámejších mrakodrapov New Yorku - Chrysler Building, takže celkový štýl má svetlý americký „prízvuk“.

Podobné farby boli použité - béžová a sivá, a ich odtiene - striebro, zlato, šampanské. Biely sa používa ako pozadie a čierny sa používa na označenie jasných akcentov v interiéri bytu v štýle art deco.

Vo vstupnom priestore je dlažba, kombinácia bielej a čiernej farby tvorí elegantný vzor. Vo zvyšných priestoroch na podlahe sú dubové parketové dosky „nordického“ tónu, ktoré zachovávajú drevenú textúru.

Svetlý nábytok sa rozpúšťa proti bielym stenám a odráža sa v zrkadlových fasádach skrine, čím sa zväčšuje priestor. Najvýraznejšie prvky v jednoizbovom byte 29 m2. majú čiernu farbu. Ide o stoličku vo vstupnom priestore a nábytok v kuchyni a zámerne „staré“ radiátory ústredného kúrenia.

Kuchyňa je ozdobená zlatým listom, čo ju robí neobvykle luxusnou, napriek jej prísnym formám.

Vzorovaná dlažba chodby, mramorové podlahy v kúpeľni, dlažba v pracovnom priestore kuchyne sú všetky vyrobené v rovnakom štýle a slúžia ako aktívny prvok v interiéri bytu. Malá, ale dosť priestranná šatníková skriňa zakúpená v IKEA a stolička vyrobená firmou Eichholtz.

svetlý

Pre interiér bytu v štýle art deco bolo zvolené špeciálne osvetlenie - hra svetla v kryštáli slávnostných lustrov zdôrazňuje všeobecnú náladu a je charakteristickým štylistickým znakom.

Obývacia izba a kuchyňa

Kuchyňa a obývacia izba sú oddelené barom. Vzhľadom k tomu, že plocha bytu je malá, tento stojan sa používa na obed a na prácu. Za ňou môžete mať rýchle občerstvenie alebo zariadiť recepciu vo forme bufetového stola.

Nábytok do kuchyne, ako aj nábytok do obývačky, bol vyrobený na zákazku a navrhnutý dizajnérmi spoločnosti „Stylish Kitchens“. Nemecká tapeta a talianske obklady na podlahe v pracovnom priestore podporujú celkový štýl. Konzola, v ktorej je televízny panel upevnený, je orámovaná bagetou a vytvára dojem obrovského obrazu. Bageta tiež na zákazku.

spálne

Parketová doska a tapeta sú tu úplne rovnaké ako v obývacej izbe a rovnaká firma, ktorá vyrába kuchynský nábytok, vytvorila priestranný a elegantný šatník so zrkadlovým usporiadaním na fasádach.

kúpeľňa

Konštrukcia jednoizbového apartmánu s posteľou izolovanou od ostatných miestností vyžarovala svetlo a svetlo a tento pocit ľahkosti sa zachoval aj v kúpeľni - takmer snehobiely španielsky obkladač pokrýva všetky steny „tehlami“.

Mramorová podlaha je tiež biela, s dekoráciou vo forme čiernych diamantov vložených do vzoru. Štýl art deco, ktorý je spoločný pre všetky izby v interiéri bytu, je zvýraznený lesklými kryštálmi Swarovski vloženými do čiernych gombíkov mixérov.

Vstupný priestor

Vstupný priestor má posedenie - malú stoličku pri vchode.

Veľký šatník je dosť priestranný a pri vchode je samostatná „miestnosť“ pre práčku, nad ktorou sú police na uskladnenie rôznych predmetov - tento mini-skladovací systém vyloží malú kúpeľňu.

Loading...

Zanechajte Svoj Komentár