Projekt projektu malého bytu o rozlohe 34 metrov štvorcových. m.

Vstupný priestor

Priestor chodby je malý - len tri metre štvorcové. Aby bolo možné vizuálne rozšíriť, dizajnéri používali niekoľko populárnych techník: vertikály na tapete "zdvihnúť" strop, pomocou iba dvoch farieb mierne "tlačí" steny, a dvere vedúce do kúpeľne je pokrytá rovnakou tapetou ako steny. Neviditeľný systém, ktorý znamená absenciu soklov okolo dverí, ho robí úplne neviditeľným.

Aj v interiéri bytu je 34 m2. zrkadlá sa používajú ako jeden z najúčinnejších spôsobov, ako zväčšiť priestor. Krídlo dverí zo vstupnej haly je zrkadlové, ktoré nielenže zväčšuje svoju plochu, ale umožňuje aj vidieť sa v plnom raste pred odchodom. Úzka krabica na topánky a nízka lavica, nad ktorou sa nachádza ramienko na šaty, nenarušujú voľný priechod.

Obývacia izba

V projekte projektu malého bytu nie je priestor pre samostatnú spálňu - plocha miestnosti je len 19,7 m2. m, a v tejto oblasti bolo potrebné vybaviť niekoľko funkčných oblastí. To však neznamená, že majitelia budú počas spánku trpieť nepohodlím.

Pohovka v obývacej izbe v noci sa zmení na plnú posteľ: dvere skrine nad ňou otvorené a pohodlný dvojitý matrac padá priamo na sedadlo. Na bočnej strane skrine sú posuvné dvere, za nimi sú police na uskladnenie kníh a dokumentov.

Počas dňa bude miestnosť útulnou obývacou izbou alebo pracovňou a v noci sa zmení na útulnú spálňu. Teplé svetlo lampy v blízkosti pohovky vytvorí romantickú atmosféru.

Jediný stôl v miestnosti je transformovaný, a to v závislosti od veľkosti, môže to byť buď konferenčný stolík, alebo jedáleň, alebo pracovník, alebo dokonca stôl pre prijímanie hostí - potom dosiahne dĺžku 120 cm.

Farba závesov je sivá, s prechodom z tmavého tieňa v blízkosti podlahy na ľahší v blízkosti stropu. Tento efekt sa nazýva ombre a prispieva k vizuálnemu vnímaniu miestnosti tak vysoko, ako je v skutočnosti.

Dizajn štúdio 34 námestí. Hlavná farba je sivá. Na jeho pokojnom pozadí sú dobre vnímané ďalšie farby - biela (skrinky), modrá (kreslo) a svetlo zelená v čalúnení pohovky. Pohovka slúži nielen ako vhodné miesto na sedenie a podporu pre posteľ v noci, ale má aj priestrannú zásuvku na uloženie bielizne.

Interiér bytu je 34 m2. m. používa motívy japonského ľudového remesla - origami. 3-D panely na dverách obrovskej skrine, výzdoba políc, svietniky, lustre s tienidlami - to všetko pripomína výrobky z papiera.

Hĺbka skrine s objemovými fasádami sa líši na rôznych miestach od 20 do 65 cm, začína prakticky vo vstupnej zóne a končí prechodom v spodnej časti do dlhej skrine v obývacej izbe, nad ktorou je upevnený televízny panel. V tejto skrinke je extrémna časť čalúnená zvnútra mäkkým, jemným materiálom v súlade s farbou pohovky - tu bude žiť milovaná mačka majiteľov.

Malý stôl pri pohovke je tiež multifunkčný: vo dne môže byť pracoviskom, dokonca poskytuje USB port pre pripojenie zariadenia av noci úspešne slúži ako nočný stolík.

kuchyne

V projekte malého bytu v kuchyni je pridelených len 3,8 m2. m. Ale to je dosť dosť, ak si riadne premyslite situáciu.

Bez nástenných skriniek v tejto situácii nemôže robiť, a oni zoradili do dvoch radov a zaberajú celú stenu - až do stropu. Aby sa „netlačili“ s masívnosťou, horný rad má sklenené fasády, zrkadlové zadné steny a osvetlenie. To všetko vizuálne uľahčuje dizajn.

Origami prvky prenikli do kuchyne: zástera sa zdá byť z pokrčený papier, aj keď v skutočnosti je to porcelán kameninové dlaždice. Veľké podlahové zrkadlo posúva kuchynský priestor a vyzerá ako dodatočné okno a jeho drevený rám podporuje ekologický štýl.

lodžie

Pri vývoji dizajnu štúdio apartmán 34 námestí. m. sa snažil používať každý centimeter priestoru, a, samozrejme, ignorovať 3,2 m2 lodžie. Bol izolovaný a teraz môže slúžiť ako ďalšie miesto odpočinku.

Na teplej podlahe položil plienky koberec, farba sa podobá mladému burinu. Môžete na ňom ležať, pozerať sa cez knihu alebo časopis. V každej polstrovanej stoličke sú štyri miesta na sedenie - všetci hostia môžu sedieť. Dvere vedúce k lodžii, skladajú sa a nezaberajú priestor. Na uskladnenie bicyklov na jednej zo stien lodžie sa urobil zvláštny nástavec, teraz sa nikomu nezasahujú.

kúpeľňa

Pri vývoji dizajnérskeho projektu malého bytu pre kúpeľňu, bolo možné prideliť veľmi malú plochu - len 4,2 m2. m. Ale tieto metre boli zlikvidované veľmi dobre, po výpočte ergonómie a výbere inštalatérskych prác, ktoré nezaberajú veľa miesta. Z vizuálneho hľadiska táto miestnosť vyzerá priestranne vzhľadom na kompetentné použitie pásov v dizajne.

Dizajn štúdio 34 námestí. m okolo vane a na podlahe - šedý mramor s tmavými pruhmi, a na stenách mramorového vzoru duplicitné vodotesné farby. V dôsledku toho, že temné čiary sú nasmerované v rôznych smeroch na rôzne povrchy, miestnosť je „rozdrvená“ a je nemožné odhadnúť jej skutočnú veľkosť - vyzerá to oveľa priestrannejšie, než v skutočnosti je.

Vedľa kúpeľne sa nachádzala skriňa, práčka a žehliaca doska boli v nej ukryté. Zrkadlová fasáda skrine tiež pracuje na myšlienke rozšírenia priestoru, čo je obzvlášť účinné v kombinácii s pruhovanými vzormi stien a stropov. Zrkadlo nad umývadlom má podsvietenie a za ním sú police na kozmetiku a rôzne drobnosti.

Keď je interiér bytu 34 námestí. m. niektoré kusy nábytku boli vyrobené tak, aby presne zapadli do ich určeného priestoru. Skriňa pod umývadlom v kúpeľni bola tiež vyrobená podľa konštrukčných náčrtov, aby sa do nej zmestil samostatný skladovací systém.

Kúpeľ sa uzavrel sklenenou clonou, aby sa zabránilo striekaniu vody na podlahu a na jednej zo stien nad ňou sa vyrobili poličky na šampóny a gély. Ak chcete, aby kúpeľňa vyzerala ako jedna, dvere boli tiež pokryté „mramorovým“ pruhovaným vzorom.

Zanechajte Svoj Komentár