Interiér mestského bytu 50 metrov štvorcových. m.

Byt 50 m2. m. vyrobené v štýle minimalizmu. Hlavnou úlohou, ktorá bola pre autorov projektu určená vlastníkmi, bola maximálna ochrana otvoreného priestoru. Samozrejme, tu sú všetky potrebné funkčné oblasti, zvýraznené hlavne vizuálne.

Spočiatku bola dispozícia voľná, s výnimkou kúpeľne, ale tieto steny museli byť premiestnené - priestor kúpeľne bol rozšírený a obývacia izba bola spojená s lodžiou.

Vzduch a svetlo vládnu v interiéri mestského bytu, tu je len jedna oplotená zóna - spálňa. Podlaha podčiarkuje jednotu priestoru, vo všetkých zónach je podlahová doska.

Steny sú natreté bielou, najcharakteristickejšou pre minimalizmus. Kontrastnými prvkami sú tmavé fasády nábytku a drevený stenový panel v spálni. Kúpeľňa je zdobená svetlými prírodnými tónmi béžovej a šedej v porcelánovej kamenine.

štýl

Minimalizmus v dizajne bytu 50 metrov štvorcových. m má svoje vlastné vlastnosti: vďaka použitiu teplých prírodných odtieňov farieb sa stáva neobvykle pohodlným. Prírodné materiály v povrchovej úprave, hlavne drevené prvky a prírodný kameň, tiež umožňujú dosiahnuť pocit mäkkosti.

Na pokojnom bielom pozadí stien sa aktívne postavia stĺpiky v kuchynskom priestore a lesklé panely v obývacej izbe. Tento kontrast robí nastavenie dynamickejším. Spálňa vyzerá veľmi pokojne kvôli tmavým sivým odtieňom stien.

nábytok

Minimalizmus ako hlavný smer návrhu bytu 50 metrov štvorcových. m) zahŕňa použitie minimálneho počtu kusov nábytku, s výnimkou neporiadku priestoru. Tento projekt využíva moderný nábytok, jednoduchý a útulný.

Veľká mäkká pohovka v obývacej izbe má látkový poťah, vďaka ktorému je miestnosť útulná. V kuchynskej časti nájdete drevené predmety - stôl a vysoké stoličky v oblasti baru, ktoré nahrádzajú jedálenský kút. Vo vstupnom priestore je veľká šatníková skriňa na uskladnenie oblečenia, malá, ale priestranná šatníková skriňa v spálni pre práčovňu.

výzdoba

Pri navrhovaní interiéru mestského bytu by ste nemali používať príliš veľa dekoratívnych prvkov - vizuálne rozdeliť priestor a zmeniť jeho vnímanie: aj priestranné izby sa zdajú byť stiesnené.

V projekte je úloha dekoratívnych akcentov prevzatá hlavne konštrukčnými konštrukčnými prvkami. Ďalšou ozdobnou škvrnou je plagát nad pracoviskom s jasne červenou slunéčko sedmitečnou. Textilné prvky - transparentný tyl a ťažké béžové záclony - prispievajú k strohej atmosfére pohodlia a mäkkosti.

svetlý

Osvetlenie má veľký význam v interiéri mestského bytu, najmä v prípadoch, keď je takmer celý obytný priestor spojený do jedného celku. Tam je všeobecné hlavné svetlo tu, ale zároveň cez každú zónu je tiež vlastné, miestne osvetlenie. To umožňuje v správnom čase získať dostatočné osvetlenie akejkoľvek zóny, ako aj vizuálne ju vybrať zo zvyšku.

V blízkosti pohovky pre miestne osvetlenie je zodpovedná podlahová lampa prísnych tvarov, nad jedlom priestor visí visí zo stropu v jednej línii, ďalšie rozlišovacie zóny, v kúpeľni - dekoratívny tienidlo v tvare gule dávajúcej hre svetla a tieňa, av spálni - pozastavenie hrať úlohu nočné lampičky.

Zanechajte Svoj Komentár