Projekt projektu panelového trojizbového bytu 70 m2. m.

Trojizbový byt 70 m2. m. nachádzajúci sa v panelovom dome. Spočiatku mala veľmi nepríjemné usporiadanie: niekoľko sál a chodieb bránilo tomu, aby bol priestor vnímaný ako jeden celok. Nízke stropy tiež nemožno pripísať zásluhám, ale nepochybnými výhodami boli panoramatické okno a balkón zložitej formy.

Na zvýšenie voľného priestoru som musel zničiť stenu medzi kuchyňou a obývacou izbou. V dôsledku toho boli dve samostatné izby - spálne, každá z nich - vlastná kúpeľňa a zvyšok priestoru sa zmenil na veľkú a svetlú obývaciu izbu v kombinácii s kuchyňou.

V projekte trojizbového bytu boli použité dve základné farby - biela a čierna. Každá z nich má svoju vlastnú úlohu: biela opticky rozširuje miestnosti a „zdvíha“ stropy, čierne dáva akcenty.

Jedna zo spální patrí matke, druhá patrí jej dcére a postavy týchto spální sú odlišné: dcéra miluje štýl pop artu, ktorý sa odráža v dizajne miestnosti a matka preferuje mäkký, elegantný klasický interiér.

Vstupný priestor

Pri navrhovaní trojizbového bytu v panelovom dome bol vstupný priestor kombinovaný s kuchynskou a jedálenskou časťou, zdôrazňujúc toto spojenie s rovnakou podlahovou krytinou pre obe miestnosti. Vzhľadom k tomu, že vstupný priestor má predĺžený tvar, je úzky a dlhé, čierne a biele štvorce boli položené na podlahu, ale nie sú rovnobežné so stenami, ale šikmo, čo opticky rozširuje chodbu mierne.

Čiernobiela téma pokračuje čiernym pruhom na bielom povrchu skrine a bielym diagonálnym rámom na čiernych vstupných dverách.

Trojizbový byt 70 m2. m. spojením troch zón - vstup, kuchyňa-jedáleň a obývacia izba - začal vyzerať moderne a štýlovo. Aby nedošlo k zakopnutiu o kuchyňu z prahu, medzi nimi bola umiestnená sklenená priehradka so vzorom na nej vytlačeným na diagonálnom rytme podlahy.

Kuchyňa jedáleň

Pri prechode z kuchyne do obývačky je biela a čierna podlaha „šach“ nahradená bieleným dubom. On tiež položil diagonálne, aby sa zabránilo ostrému prechodu.

Projekt dizajnu trojizbového bytu v hale a kuchynskom priestore je vyrobený výlučne v kontraste čiernej a bielej a podčiarkol eleganciu.

Obývacia izba

Na uľahčenie vnímania miestnosti je časť nábytku vyrobená zo skla: jedná sa o konferenčný stolík neobvyklého tvaru, podobný obrátenej pyramíde s orezaným vrchom a skleneným stojanom namiesto TV stojana.

Okolo obvodu miestnosti sú zabudované svetlá, s ktorými môžete osvetliť rôzne priestory miestnosti - majú priechodné spínače.

spálne

Táto izba je navrhnutá v klasických béžových tónoch. Stena v blízkosti hlavy postele je pokrytá tapetou s grafickým vzorom, ktorý pokračuje v dizajne svietidiel.

Zo spálne je výstup na balkón, ktorý bol mierne upravený: stena pod oknom bola zbúraná a štandardné okná boli nahradené francúzskymi.

Strop je zdobený falošnými lúčmi, smerovanými kolmo na hlavu lôžka. V rovnakom smere sú závesné stropy s osvetlením.

škôlka

Návrh trojizbového bytu v panelovom dome zabezpečoval dve samostatné spálne, jedna z nich je určená pre dcéru hostesky.

Dievča, ktoré bude žiť v tejto miestnosti, má 15 rokov a rovnako ako mnoho teenagerov miluje v interiéri svetlé a chytľavé akcenty. Motívy veľkomesta sú v tomto veku obzvlášť blízke a v spálni je jedna zo stien pokrytá fotografickou tapetou na túto tému.

Vedľa steny - pohovka, ktorá sa zloží do pohodlnej postele.

Pozdĺž celého obvodu stropu sa kladú jasne červené výlisky, ktoré sa odrážajú vo farbe s detailmi fototapety.

Parapet sa stal pracovným stolom - má ušetrený priestor.

kúpeľne

Dizajn trojizbového bytu v panelovom dome predpokladal prítomnosť samostatných kúpeľní pre každého člena rodiny a sú zdobené odlišne. Kúpeľňa hosteska - prísne, vyrobené v čiernej a bielej.

Kúpeľňa je malá a dizajnéri usporiadali časť úložného priestoru v priestore medzi potrubiami - vytvorili špeciálny výklenok s vstavanými policami s tyrkysovou mozaikou.

V trojizbovom byte 70m2. vedľa každej zo spální bolo dosť miesta na súkromnú kúpeľňu. Pri navrhovaní kúpeľne pre dievča boli použité dve intenzívne farby - fialová a zelená.

Súprava nábytku špeciálne objednaná rovnaká farba ako dlaždice, aby sa zabránilo zbytočným farebným kontrastom. Neobvyklý tvar svietidla na strope je v súlade s reliéfnymi obkladačkami.

V projekte trojizbového bytu sa berú do úvahy všetky drobnosti: napríklad obyčajný vodotesný vešiak na uteráky v dospievajúcej kúpeľni nemohol byť usporiadaný tak, aby hosteska bola pohodlná. Preto bol nahradený elektrickým náprotivkom a jeho náter vo farbe sa zhoduje s farbou stien, takže nevyniká a neberie vizuálny priestor.

Zanechajte Svoj Komentár