Dizajn úzke štúdio apartmán 27 metrov

Úzke štúdio apartmán malej oblasti mal nešťastné usporiadanie: nielen že chodba spolu s chodbou zaberajú menej ako tri a pol štvorcových metrov, miestnosť bola tiež rozšírená, a kuchyňa bola usporiadaná v ňom.

V takýchto podmienkach je obzvlášť ťažké vytvoriť príjemné životné prostredie. Je potrebné použiť všetky dostupné techniky, aby sa priestor aspoň vizuálne rozšíril. Preto pri navrhovaní garsónky o 27 metroch sa ako základ bral princíp minimalizmu a boli prijaté základné techniky tohto štýlu.

Na chodbe bola úloha „rozšírenia“ položená na zrkadlá - rozprestierali sa po celej stene, ktorá v skutočnosti nebola stenou, ale vstupom do skladovacieho systému.

Neobvyklý tvar šatníka, s jeho expanziou na jednej strane, je spôsobený potrebou opustiť dostatok priestoru, aby bolo pohodlné odkladanie oblečenia.

Hneď za chodbou v úzkom štúdiovom apartmáne je vchod do časti miestnosti určenej pre kuchyňu. Snehovo biely lesk fasád zdobí oranžová zástera. V kuchyni sa nachádza aj jedálenský kút - stôl a stoličky sú tiež biele.

Ďalej - obývacia izba alebo obývacia izba. Časť, kde je pohovka stojí oddelená od kuchyne úzkym bielym priečkou. A tu má oranžovú farbu akcentnú úlohu - nachádza sa na fasádach dlhého podstavca pre televízor, ktorý slúži ako doplnkový skladovací systém a na hlavnej časti stropu, z ktorej visí konštrukcia sadrokartónu, ktorá drží lampy.

V dizajne ateliéru 27 metrov sú všetky funkčné plochy navrhnuté v rovnakom štýle: minimalizmus s prevahou bielych, dekoratívnych akcentov - žiarivo oranžová. Pre zvýšenie pohodlia boli niektoré steny zdobené svetlým drevom. Originálny obraz nad pohovkou a 3D stenou za TV dávajú priestor dynamike.

kúpeľňa

Loading...

Zanechajte Svoj Komentár