Dvojúrovňový apartmán 29 m2. m.

Architekti Studio 3XA navrhli dizajn mezonetový štúdiový apartmán, o celkovej rozlohe 29 m2. m. a výška stropu 3,7 m, ktorá sa nachádza v meste Wroclaw v Poľsku.

Ak chcete, aby plnohodnotné druhé poschodie neumožnilo výšku 3,7 metra, predtým, než návrhári boli náročnou úlohou, ale to bolo úspešne vyriešené. Rozhodnutie bolo urobiť dvojúrovňové štúdiokde druhá úroveň bude posteľ. Široké schodisko prilieha k posteli a vzhľadom k tomu, že je oveľa nižšie ako posteľ, môžete na ňom stáť v plnej výške.

Na prvej úrovni sa nachádza kuchyňa, obývacia izba, úložné skrine, kúpeľňa a spálňa na druhej úrovni.

Schodisko a nadstavba, t dvojúrovňové štúdio vyrobené z OSB dosiek, čo dáva celému projektu vedomie brutality a modernosti. A nízka cena tohto materiálu mala veľmi priaznivý vplyv na rozpočet všeobecnej opravy.

Rebrík v mezonetový štúdiový apartmán umiestnená pozdĺž tehlovej steny, čo umožnilo maximálne využitie voľného priestoru. A priestor pod schodmi je veľmi dobre naplnený policami na uskladnenie a skrinkami na oblečenie, fasády sú obyčajnou svetlou organzou.

Druhá úroveň v dvojúrovňové štúdio bez oplotenia. Použitie akýchkoľvek plotov by okamžite stmavilo priestor na spanie, zvýraznilo by ostré miesto na pozadí svetlej obývacej izby, a tak mezanín vyzerá lakonicky proti všeobecnému pozadiu. Pozdĺž hrany, na vizuálne oplotenie, sú vystavené knihy.

Vynikajúcim riešením bola voľba farby stien a podlahy. Klasická farebná škála v severnej Európe je veľké množstvo bieleho a ľahkého dreva v interiéri.

S cieľom dosiahnuť správne vizuálne proporcie v kuchynskom priestore, mezonetový štúdiový apartmán, dizajnéri viseli hemisférické lampy v čiernej a bielej na dlhých kábloch a znížili ich pomerne nízko. To bránilo kuchyni, aby vyzerala príliš vysoko. Tiež, aby sa zdôraznil celkový koncept, barový pult je vyrobený z tej istej OSB. A v blízkosti sú vysoké, čierne stoličky.

Na vytvorenie správnych proporcií bol použitý zaujímavý grafický ťah. Stena oproti oknám je natretá matnou čiernou farbou, veľmi dobre riedi celkovú belosť.

Zanechajte Svoj Komentár