Ako si vybrať dlaždice na balkóne alebo lodžii? Typy, dizajn, farba, ukážkové príklady.

Dlažba na balkóne poskytuje možnosť stelesniť takmer všetky nápady na zdobenie. S jeho pomocou môžete vytvárať komplexné vzory, reliéfnu textúru povrchu alebo obvyklý hladký povlak.

Obklady

Niektoré základné tipy:

  • Pri výbere obkladačiek by sa mala zohľadniť veľkosť vnútorného balkónového priestoru. Napríklad, ak má lodžia malé rozmery a zasklenie, vo forme masívnych okien s dvojitým zasklením, mal by mať dokončovací materiál minimálnu hmotnosť a nie veľké tvary, aby sa zabránilo ďalšiemu zaťaženiu.
  • Na úzkych a dlhých lodžiích sa neodporúča používať dlaždice príliš veľkých rozmerov, tu je oveľa vhodnejšie pozrieť sa na malé alebo stredné dyhy.
  • Pre tmavé balkóny umiestnené na severnej strane s obmedzeným prirodzeným svetlom je lepšie použiť povrch v svetlejších odtieňoch.
  • Pri usporiadaní lodžie, ktorá je pokračovaním priľahlej miestnosti, sa odporúča zvoliť si obloženie v jednotnej štylistike alebo harmonicky kombinované so všeobecným dizajnom miestnosti.

Berúc do úvahy všetky dizajnové a architektonické nuansy balkónového priestoru, ukázalo sa, že sa dosiahol kompetentný prístup k dekorácii a premieňa všetky nápady na zdobenie do reality.

Výhody a nevýhody

Výhody a nevýhody obkladania dlaždíc.

goodiescons
Líši sa v hygienickej, ľahkej starostlivosti a nie je prístupný domácim chemikáliám.Tento obkladový materiál má zlú tepelnú vodivosť a na dotyk je vždy veľmi chladný.
Má dobrú pevnosť, mrazuvzdornosť, odolnosť voči vlhkosti, životnosť a ochranu životného prostredia.
Vďaka veľkému množstvu farieb, dizajnu a estetickému vzhľadu má vysoké dekoratívne vlastnosti.Môže byť veľmi klzká, čo je obzvlášť traumatické.

Aký typ dlaždíc vybrať pre dokončenie balkón vnútri?

Na vnútorné obloženie sa používajú tieto odrody:

  • Porcelánový kameninový tovar. Je veľmi pevná, odolná, schopná odolať veľkým zaťaženiam a protišmykovému účinku.
  • Dlažba (keramická). Má hlinku, piesok a vodu. Má obrovskú škálu farieb a vzorov.
  • Kvartsvinilovaya. Je založený na silikátových pieskoch a PVC zložkách. Tieto výrobky môžu mať dodatočný ochranný a dekoratívny polyuretánový film, ktorý umožňuje výrazne zlepšiť mechanické vlastnosti povrchovej úpravy.
  • Sadra. Je to unikátny materiál, ktorý je vyrobený z ekologicky nezávadnej sadry a cementu, ktorý neobsahuje škodlivé prísady.
  • Wood. Je to veľmi kvalitná a spoľahlivá podšívka, s ktorou sa vytvára skutočne krásny dizajn.
  • Slinku. Má vlastnosti, ktoré nie sú horšie ako porcelán. Tehla dlaždice sa nebojí teplotných kvapiek, vysokej vlhkosti a môže sa líšiť v najrôznejších formách.

Na fotografii je porcelánový kameň hnedý na podlahe vo vnútri balkóna.

V dizajne balkóna najčastejšie preferujú keramiku, pretože má obrovské množstvo výhod, ako je exkluzívny dizajn, estetický vzhľad a univerzálnosť, a tiež sa stáva vynikajúcim povrchom pre podlahové vykurovanie.

Dlažba umiestnená na lodžii

Varianty obkladačiek.

Na podlahe

Obkladanie dlažby je najlepším riešením pre balkón akéhokoľvek typu, pretože tento povlak má vysoké pevnostné charakteristiky.

Fotografia na podlahe lodžie, lemovaná viacfarebnými štvorcovými dlaždicami.

Na stenách

Vďaka obrovskej farebnej schéme sa ukázalo, že sa používajú rôzne experimenty a vytvárajú krásny a zároveň všestranný a funkčný dizajn lodžie.

sedlo

Táto oblasť môže byť zdobená v rovnakom štýle s podlahou, s použitím zvyškových materiálov alebo pomocou povrchovej úpravy s inou farbou a textúrou alebo mozaikou. Hlavná vec nie je žiaduce, aby povrchy boli lesklé, pretože sú dosť klzké.

Parapet

Parapet je ozdobený dlažbou, vyznačuje sa špeciálnou estetikou a funkčnosťou a harmonicky zapadá do každého interiéru balkónovej izby.

Na fotografii je parapet s oknami z čierneho slinku.

svahy

Výzdoba svahov nie je len dekoratívna funkcia, ale aj praktická. Často sú tam dvere alebo okno svahy, zdobené mozaikou, malé metlahskoy dlažby, keramika, výrobky s imitáciou umelého kameňa a ďalšie konštrukcie.

Farby balkónov

Vzhľadom na dobre zvolený odtieň, ktorý by mal byť použitý s ohľadom na pohodlný pobyt v miestnosti, je možné nielen vytvoriť krásny dizajn, ale aj radikálne zmeniť geometriu priestoru.

Napríklad, biela farba, dáva situáciu ľahkosť a výrazne zväčšuje plochu lodžie, aristokratické sivé odtiene môžu zároveň vyzerať skromne, elegantne, elegantne a veľmi originálne, hnedá škála je obzvlášť prirodzená a zelené a žlté tóny nepochybne prinášajú atmosféru výnimočnej sviežosti, prirodzenosti a jasu. ,

Na fotografii je panoramatický uzavretý balkón so sivými dláždenými podlahami.

Pre malé balkóny sa svetlé farby stávajú tradičným riešením, ktoré umožňuje vizuálne rozšíriť priestor a ich pastelové odtiene.

Na fotografii je znázornená čiastočná výzdoba stien a parapetu pomocou hnedých tehál na lodžiích.

Možnosti usporiadania dlaždíc

Existuje aj pomerne veľký výber typov inštalácií, pomocou ktorých sa na lodžii vytvára ešte neštandardný interiér a riešia sa niektoré priestorové nedostatky.

Napríklad, rozloženie uhlopriečne umožňuje vizuálne rozšíriť balkón, toto riešenie je považované za pomerne časovo náročné a kvôli orezaniu, vyžaduje dodatočnú spotrebu dlaždíc. Variant je v zábehu, stohovaný s presadením typu muriva, môže mať horizontálne, vertikálne a dokonca diagonálne usporiadanie.

Na fotografii je obdĺžniková stena a dlažba s dispozíciou v interiéri balkóna.

Ak chcete umiestniť dlaždice v rozloženom spôsobom, hlavne vybrať výrobky z dvoch farieb, táto možnosť je najviac klasický. Usporiadanie kaleidoskopu je povlak rôznych odtieňov a textúr, ktoré vytvárajú na povrchu jedinú kompozíciu vo forme obrazu alebo panelu.

Balkónový dizajn

Vďaka rôznorodým dizajnovým riešeniam sa ukázalo, že loggia je skutočne nezvyčajná a esteticky krásna.

Na fotografii je priestranná lodžia s podlahou a stenami obloženými imitáciami dreva.

Dekorácia pod kameňom vyzerá veľmi impozantne a dodáva atmosfére špeciálnu pikantnosť, tvárou pod tehlou, ktorá je schopná dotvárať interiér akýmsi bezstarostnosťou a zároveň malebným. Porcelánový kameninový materiál alebo keramika pod stromom sa vyznačuje nielen vynikajúcim vzhľadom a dôveryhodnou imitáciou prírodnej textúry dreva, ale je tiež veľmi jednoduchý a ľahko sa udržuje.

Na fotografii dlažba v bielom mramore v interiéri moderného balkóna.

Kachľové podlahy pod laminátové alebo parketové podlahy, najčastejšie majú obdĺžnikový tvar, ktorý umožňuje vytvoriť taký dizajn, ktorý je čo možno najbližší k týmto krytinám, výrobky v mozaikovom štýle, ktoré sú navonok podobné farebnej prikrývke z farebnej patchworku, pričom tento dizajn sa ukáže ako vyplňujúci priestor nepokojom farieb a dať mu pozitívny vzhľad. energie. S použitím mozaiky, môžete pridať štýlový chuť do vnútra lodžie a dať mu drahý vzhľad.

Na fotografii je malý presklený balkón s mozaikovými dlažbami.

Príklady rôznych foriem a typov balkónov

Pri pohľade na určitý balkónový priestor by ste mali zvážiť všetky jeho vlastnosti.

otvorený

Pre otvorený balkón je vhodná mrazuvzdorná, odolná voči vlhkosti a odolná voči poveternostným vplyvom, pri ktorej sa použilo špeciálne lepidlo a škárovacia hmota pre spoje s odolnosťou voči teplotným rozdielom. Povrch podlahovej krytiny musí byť hrubý alebo reliéfny, aby sa zabránilo pošmyknutiu a zraneniu.

Na fotografii je otvorený balkón s obdĺžnikovými hnedými dlaždicami na podlahe.

zatvorené

Pri obkladaní uzavretej lodžie je možné použiť akýkoľvek druh dlažby, ktorý poskytuje neobmedzené možnosti dizajnu, najmä ak sa miestnosť ohrieva.

polkruh

Veľká lodžia alebo malý francúzsky balkón v polkruhu majú krásny vzhľad nielen zvonku, ale aj zvnútra. Napriek tomu, že takýto neštandardný tvar a zakrivený parapet sa môžu líšiť v niektorých ťažkostiach pri konečnej úprave, s kompetentným prístupom k návrhu takého polkruhového priestoru, ukazuje sa, že tvorí jedinečný dizajn. Napríklad pri obkladaní podlahy si môžete vybrať dlaždice ako štandardné štvorcové alebo obdĺžnikové, alebo použiť diamantové, šesťuholníkové, trapézové alebo kruhové výrobky.

Fotogaléria

Balkón je neoddeliteľnou súčasťou bytu, a preto si vyžaduje aspoň elegantný a atraktívny dizajn. S pomocou dlaždíc, čo je najbežnejšia verzia obkladu, môžete premeniť obyčajnú a obyčajnú lodžiu na skutočnú výzdobu celého obytného priestoru.

Zanechajte Svoj Komentár