Stôl pri okne v detskej izbe: typy, tipy na umiestnenie, dizajn, tvar a veľkosť

Vyberte si stôl pri okne v detskej izbe nie je tak jednoduché. Líšia sa tvarom, veľkosťou a dizajnom. Moderné dieťa, rovnako ako dospelý, potrebuje pracovný priestor. Správne zvolená tabuľka pomôže udržať držanie tela a zaistí vysoko kvalitné osvetlenie okna počas dňa.

Tipy na umiestnenie tabuľky

  • Pri umiestňovaní dbajte na výšku a šírku, nesprávne zvolený dizajn môže poškodiť zdravie dieťaťa.
  • Nastavte stôl tak, aby dieťa videlo pred sebou okno, takže svetlo padne bez vytvorenia tieňa, ktorý by mohol poškodiť zrak.
  • Uistite sa, že v blízkosti okna je zásuvka, eliminuje potrebu ďalších káblov.
  • Ak máte v pláne postaviť stôl v nábytku alebo namiesto okenného parapetu, starostlivo premýšľajte o všetkých detailoch, neskôr bude ťažšie opraviť chyby.
  • Môžete si tiež nechať stôl v rohu, ak to umožňuje dispozícia detskej izby.

Typy stolov pre detskú izbu

Typ tabuľky by mal v prvom rade závisieť od veku a potrieb dieťaťa a potom od veľkosti detskej izby. Hlavná vec je, že dieťa by sa malo cítiť pohodlne a pohodlne.

Výber dosky, dávajte pozor na funkčnosť a praktickosť, vyberte bezpečné materiály a nátery. Najbežnejším a lacnejším materiálom pre dosku je drevotriesková doska. Prírodné drevo vydrží dlho, ale táto možnosť je dosť drahá.

Zmerajte výšku dieťaťa, aby ste si vybrali správny stôl pre šírku a výšku, vyberte vhodnú stoličku, to nie je o nič menej dôležitá zložka pri výbere nábytku pre detskú izbu. Zvážte stretnutie a pokračujte výberom tabuľky pri okne.

písanie

Keď dieťa vyrastie, jeho výška sa zmení, takže je lepšie zvoliť si tabuľku s nastavením výšky a naklonenia, táto možnosť bude užitočná v detskej izbe už roky. Napríklad stôl - transformátor.

Pri výbere nezabudnite na ďalšie zásuvky a police, pomôže vám to lepšie zorganizovať priestor na stole na uskladnenie školských potrieb. Miesto na písanie by nemalo byť malé, správne nastavte nastaviteľnú stoličku.

Pre najmenších si môžete vyzdvihnúť špeciálne povrchy pre stolovú dosku, napríklad magnetické na hranie a vývoj, alebo so špeciálnym povlakom na kreslenie so značkami alebo kriedou.

Na fotografii je príklad stola - transformátor pri okne v detskej izbe, dizajn je výškovo nastaviteľný, môžete zmeniť sklon stola. Vrátane zvolenej nastaviteľnej stoličky.

počítačový

Pre tínedžerov bude počítačový stôl pri okne racionálnym riešením. Tu sa zmestí ďalšia technológia, ako napríklad tlačiareň, navyše funkcia študentského sedadla zostane zachovaná. Posuvný stojan na klávesnicu šetrí miesto na pracovnej ploche. Kompaktný a pohodlný je uhlový tvar.

Fotografia zobrazuje variant rohového počítačového stola v detskej izbe. Stôl je vybavený odkladacími boxmi, na stolovom stole je miesto na inštaláciu prídavného zariadenia.

Vstavaný nábytok

Takýto nábytok sa zvyčajne vyrába na objednávku. Snáď jedinou nevýhodou je vysoká cena. V opačnom prípade táto možnosť zachráni priestor pre škôlky v malom byte alebo Chruščov. Napríklad vstavaný stôl sa zmestí do skrine, nahradí jednu zo sekcií, alebo pripojí dve skrine k hornej časti rohov miestnosti. Zvyšné police sa zmenia na ďalšie skladovacie priestory pre detské predmety.

Tabuľka parapet

Tento dizajn tiež pomáha racionálne využívať priestor v škôlke. Dlhá stolová doska bude slúžiť ako alternatíva k parapetu, čím sa vytvorí plnohodnotný stôl. Použite zvyčajný plastový parapet ako stolová doska nestojí za to. Najlepšie je, aby návrh zodpovedal rámu okna.

Stojí však za zváženie niekoľko detailov. Uistite sa, že pod oknom vedľa batérie je miesto, kde môže dieťa položiť nohy, ich poloha priamo ovplyvňuje chrbticu. Skontrolujte sklenenú jednotku, či neobsahuje prievan. A pred inštaláciou a inštaláciou stolovej dosky starostlivo zvážte všetky detaily.

Varianty foriem a veľkostí tabuliek pri okne

Celkový obraz detskej izby zvýrazní akýkoľvek tvar. Rozmery sa môžu líšiť od typu okna a rozmerov miestnosti. Opýtajte sa dieťaťa, aký stôl by chcel dať do miestnosti. Štýlový dlhý obdĺžnik. Umiestnite ho pozdĺž okna. Ponechajte organizáciu skladovania na ďalších regáloch a policiach, vyrobte si ich sami alebo si ich kúpte s nábytkom. Vstavané skrine vám pomôžu zachovať poriadok, správne sa dotknú interiéru detskej izby a ušetria tak priestor.

Ak je izba malá - vhodný roh alebo zaoblený. Výhodou druhej z nich je absencia ostrých rohov, čo zaisťuje dodatočnú bezpečnosť dieťaťa. Je to tiež originálny a kreatívny spôsob, ako vytvoriť jedinečný dizajn miestnosti. Deti majú radi neštandardné veci.

Ak je v rodine veľa detí, veľký stôl pod oknom vám pomôže správne usporiadať priestor v detskej izbe, pričom každému z nich poskytne individuálne miesto. Venujte pozornosť závesom pre okno. Rímske rolety alebo rolety sú ideálne, ak je to potrebné, môžu čiastočne zatvoriť okno pred prenikajúcim svetlom. Môžete použiť priesvitný tylu alebo dokonca opustiť záclony.

Jednou zo štylistických myšlienok na zdobenie stola v detskej izbe môže byť zriadenie pracovného priestoru na balkóne alebo podkroví. Hlavná vec je, že tam bolo veľa priestoru, a stále teplé a ľahké.

Fotografia vľavo zobrazuje možnosť inštalácie stola pri okne v podkroví. Stôl je vhodný pre dve deti, iná farba stien za policami zvýrazňuje individualitu zóny každého dieťaťa, na ukladanie vecí použite rohy. Na fotografii vpravo je rohový písací stôl inštalovaný na balkóne. Zásuvky neštandardného tvaru zdôrazňujú jedinečnosť, sú tam police na uskladnenie vecí a hračiek.

Nápady na zdobenie stola v škôlke

Formulár závisí od vyplnenia miestnosti a preferencií dieťaťa. Tabuľka v okne okrúhleho tvaru alebo obdĺžnika bude vyzerať moderne. Vstavaný do nábytku tiež organicky zapadá do vnútra detskej izby. Na policiach sa zmestí veľa kníh a notebookov.

Pôvodná izba vyzerá v jasných farbách, napríklad bielo-zelená. Na bielu dosku umiestnite lampu na dodatočné osvetlenie, skrinky na drobnosti a dokonca aj hračky.

Na fotografii je znázornený dizajn detskej izby pre chlapca vo svetle zelených farbách. Vo forme akcenty hrnce s kvetmi a skrinka neobvyklého tvaru.

Miestnosť v typicky mužských farbách, ako je hnedá, bude vyzerať reprezentatívne a esteticky príjemná. Výhodou tejto myšlienky je, že tento dizajn je vhodný pre školákov aj adolescentov a úspešne zapadá do celkového imidžu bytu. Výberom dlhého stola môžete tam umiestniť počítač. Ako vaše dieťa vyrastá, zmeňte akcenty a pridajte nové prvky.

Fotografia ukazuje dizajn detskej izby pre chlapca v hnedej farbe. Stena je zdobená mimo krabičky pre škôlku - tehla. Okno má dlhú dosku so vstavanými zásuvkami a skriňami, každé dieťa má vlastnú pracovnú plochu.

Výber fotografií v detskej dievčine

Je možné zariadiť stôl pri okne v detskej dievčine v akomkoľvek štýle, či už je to klasika alebo dokonca Provence. Spoľahnite sa na povahu dievčaťa, jej záľuby. Vyberte si teplé pastelové farby. Svieža kombinácia sviežej zelenej a ružovej farby. Je dôležité zachovať rovnováhu farieb. Stôl môže byť aj starožitný, so zásuvkami alebo skrinkou. Ako doplnkový prvok vyzdvihnite stoličku s vyrezanými nohami a vzormi. Táto kombinácia naplní miestnosť komfortom a ovplyvní prístup v budúcnosti pre dospelých.

Fotografia zobrazuje interiér detskej detskej izby v pastelových farbách. Okno má elegantný stôl so zásuvkami, kreslo s vyrezávanými nohami dopĺňa obraz miestnosti.

Pre veľmi mladých, vyzdvihnúť kompaktný kompaktný stôl umiestnením tam hračky alebo vzdelávacie hry. Stôl pozdĺž okna sa elegantne zmestí do detskej izby pre dievča. Výberom bielej farby, neskôr bude možné zmeniť interiér miestnosti, bez ohľadu na farbu stola, pretože biela je vhodná pre ktorúkoľvek z vybraných farieb.

Navrhnite stoly pozdĺž okna v interiéri

Racionálnym riešením by bolo vybaviť stôl pozdĺž okna. Tento typ umožňuje usporiadať pracovný priestor pre jedno dieťa a pre dve deti a dokonca aj pre tri deti.

Na fotografii je zobrazený interiér detskej izby s možnosťou stola pozdĺž okna, v rohu stola sa nachádza originálna skriňa na uloženie kníh a iné veci.

Dizajn zahŕňa veľa prirodzeného osvetlenia, samostatný priestor pre každého a funkčné zariadenie na skladovanie vecí. Táto variácia sa inštaluje so skrinkami alebo policami na okrajoch stola. Nechajte tvar dlho alebo urobte roh, alebo dokonca zaoblené.

Fotogaléria

Po pochopení typov, tvarov a veľkostí stolov bude ľahké vybrať ten, ktorý bude spĺňať súčasné trendy a požiadavky detí. Nezabudnite na výhody stola pri okne, dodatočný dekor a akcenty. Nechajte detskú fantáziu zúčastniť sa výberu. Napriek mladému veku, priestor detskej izby pomôže rozvíjať predstavivosť a vštepiť pocit chuti.

Zanechajte Svoj Komentár