Rímske záclony v detskej izbe: dizajn, farby, kombinácia, dekor

Rímske záclony v detskej izbe budú vynikajúcou voľbou pre výzdobu interiéru. Chráni miestnosť pred slnečnými lúčmi, dodávajú jej pohodlie, dodávajú farbu a stávajú sa konečným štýlovým dekorom.

Odporúčania pre výber rímskych závesov pre deti

Je vhodné vybrať si modely, ktoré sú odlišné, nielen estetické, ale aj praktické.

 • Výrobky z prírodných tkanín, ako je ľan, bavlna, bambus, juta, hodváb alebo vlna sú vítané.
 • Pre izby nachádzajúce sa na slnečnej strane budú vynikajúce možnosti rímske modely z hustého zatemneného materiálu.
 • V detskej izbe, vyrobené v pastelových odtieňoch, môžete vyzdvihnúť záclony jasnejšie farby, pre malé miestnosti alebo miestnosti s nedostatkom prirodzeného svetla, záclony sa zmestia do svetlých odtieňov.

Vo fotografii dvojité rímske záclony v interiéri škôlky.

Výber fotografií pre chlapca

Rímske záclony v detskej izbe pre chlapca doplnia akúkoľvek myšlienku dizajnu. Monofónne výrobky budú tlmiť príliš svetlý dizajn a látky zdobené rôznymi geometrickými výtlačkami a vzormi vo forme zvierat, lietadiel, lodí alebo športových predmetov, riedené jasnými viacfarebnými farbami a transformovať pokojný interiér.

Fotografia zobrazuje interiér detskej izby pre chlapca a rímske plátna zdobené kresbami.

Možnosti dizajnu pre dievčenskú izbu

Toto sú vybrané záclony, ktoré sa najviac harmonicky hodia do interiéru. Častejšie sa uprednostňujú modely v ružových alebo pastelových odtieňoch s kvetinovými alebo inými jednoduchými vzormi.

Príklady roman roliet pre teenagera

Voľba rímskych závesov, pre takúto multifunkčnú miestnosť, ako dospievajúci izba, by sa mala pristupovať veľmi opatrne.

Pre chlapca

Zvlášť vhodné sú nepriehľadné zatemňovacie tabule alebo hrubé, hrubé ľanové rolety. Podľa dizajnu je lepšie zvoliť si monochromatické klasické verzie v tmavých hlbokých farbách alebo produkty s prísnym geometrickým vzorom.

Na fotografii sú hnedé rímske zatemňovacie závesy v interiéri izby pre teenagerov.

Pre dievča

Rímske závesy budú posledným dotykovým rámom v miestnosti akéhokoľvek štýlového smeru. Spájajú krásu a praktickosť a vďaka obrovskému výberu vám umožnia hrať s farbou a zvoliť kontrast alebo mäkšiu farbu.

Takéto konštrukcie záclon nezaberajú veľa miesta, čo vám umožňuje zavesiť ich nad stôl alebo nad posteľ, ktoré sa dajú ľahko umiestniť pri okne. Poskytujú tiež bezplatný vstup do parapetu a umožňujú vám zariadiť izbu s balkónom.

Navrhnite nápady a kresby na záclony

Zdobenie záclon im dáva ešte jasnejší a originálny vzhľad.

 • Geometrický vzor (pás, bunka). Interiér je štýlový a dodáva mu exkluzivitu. Geometrické výtlačky priťahujú pozornosť a stávajú sa najštýlovejším prízvukom v miestnosti.
 • Vzory a ozdoby. Pridávajú do miestnosti zaujímavosť, dynamiku a dávajú jej štýlový smer a určitú náladu.
 • S tlačou fotografií. Rímske plátna s obrazmi transformátorov, superhrdinov, áut, princezien, roztomilých karikatúr alebo zvierat sa stávajú neobvyklým ťahom v interiéri škôlky a vytvárajú výnimočný a jedinečný dizajn.

Kombinácia myšlienok tylu

Táto kombinácia vyzerá jednoducho skvele, rímske závesy a záclony sa navzájom harmonicky dopĺňajú a vyzerajú veľmi organicky.

Foto nápady v rôznych štýloch

Rôzne dizajnérske riešenia vám umožňujú vybrať si rímske modely pre akýkoľvek štýl.

mora

Výrobky v bielej alebo modrej farbe, plátno z prírodnej juty alebo bambusu, budú najvýhodnejšou možnosťou pre škôlku, vyrobené v morskom štýle. Zodpovedajúca tlač na závesy a príslušenstvo bude tvoriť kompletný kompletný dizajn.

Na fotografii je detská izba v detskom izbe s bielymi rímskymi závesmi na oknách.

Provence

Záclony z prírodnej bavlny alebo ľanových tkanín s kvetinovými motívmi, kresby vtákov alebo zvierat sú najvhodnejšie pre dizajn tohto štýlu.

škandinávsky

V takej miestnosti plnej vzduchu a svetla v škandinávskom štýle budú vhodné jednoduché, elegantné a ľahké výrobky bez prebytkov. Zvlášť zdôraznia severskú atmosféru a dodajú atmosfére ešte viac tepla a pohodlia.

Fotografia zobrazuje monochromatické rímske závesy na okne v detskej izbe v škandinávskom štýle.

moderný

Vďaka svojej stručnosti a jednoduchej geometrii sa rímske závesy hodia veľmi organicky do moderného interiéru. Tu sú vhodné monofónne alebo vzorované záclony, ako zo svetlých, tak aj z hustých materiálov.

Farebná paleta

Kompetentné farebné riešenie je zodpovedné nielen za vzhľad detskej izby, ale vytvára v ňom aj správny emocionálny komfort.

 • blue;
 • biela;
 • žltá;
 • ružová;
 • blue;
 • zelená;
 • čierna;
 • šedá;
 • béžová.

Na fotografii je škôlka a zelené rímske plátna s bielymi vzormi.

Decor nápady

Obrazy zdobené rôznymi dekoráciami, ako sú lambrequiny, stuhy, priechodky, luky, strapce alebo strapce, vyzerajú atraktívnejšie a robia z izby útulnú, jedinečnú a jedinečnú.

Fotogaléria

Rímske závesy sú veľmi obľúbeným a funkčným zariadením pre detskú izbu. Vyzerajú veľmi elegantne a harmonicky v kombinácii s takmer všetkými konštrukčnými riešeniami. Správne prispôsobená štruktúre a farbe modelu bude indikátorom tohto zmyslu pre štýl.

Zanechajte Svoj Komentár