Stretch strop v škôlke: 60 najlepších fotografií a nápadov

Najjasnejšia miestnosť v celom dome je detská izba, kde rodičia vytvárajú pre dieťa osobitný komfort. Správny dizajn stien, stropu, výberu nábytku a textilu zaručuje vášmu dieťaťu zdravý spánok, ekologické prostredie a emocionálnu rovnováhu. Strop je to, čo dieťa vidí, keď sa zobudí každý deň, môže byť veľmi vzrušujúce a dokonca informatívne, pokiaľ ide o natiahnutie stropu v detskej izbe.

Typy strešných stropov pre detskú izbu

Široký výber typov stropov je podľa ich prevedenia rozdelený na:

 • úrovni
 • multi-level,
 • klenuté
 • kužeľovitý tvar
 • zvlnenie.

Jednostupňový strop je najekonomickejší, nedá sa deformovať teplotnými zmenami, nevyžaduje zložitú údržbu. Veľký výber farieb a vzorov, je možné robiť tlač fotografií a vytvoriť jedinečnú detskú izbu.

Dvojúrovňový strešný strop pre škôlku je vyrobený zo sadrokartónových konštrukcií a profilov, na ktorých je plátno napnuté. Vyrába sa najčastejšie z rôznych plátien (vo farbe a textúre), čo dáva zaujímavý výsledok.

Linky konštrukcií môžu byť hladké aj zakrivené, rovnako ako geometricky správne, číre, bodové svetlá, ozdobné prívesky vytvárajú individuálny dizajn. Takýto strop skrýva vadu na strope, vytvára v miestnosti zóny, čo je jej výhodou a popularitou.

Oblúkový tvar je vhodný pre tých, ktorí chcú vytvoriť hladký prechod zo stropu na steny v tvare kupoly s rôznym stupňom sklonu. Vplyv morských vĺn alebo piesčitých dolín je vytvorený vlnitými stropmi rôznych výšok a hĺbok. Sú inštalované na celom obvode miestnosti alebo pozdĺž jednej steny.

Strop so zvukovou izoláciou bude veľmi užitočný v detskej izbe, najmä ak hovoríme o byte v panelovej výškovej budove. V tomto prípade je pred inštaláciou stropu namontovaná akustická štruktúra, ktorá slúži ako membrána a absorbuje zvukové vlny.

Výhody a nevýhody stretch stropy v škôlke

Pláva strop v materskej škôlke:

 • jednoduchý a lacný spôsob, ako skryť nezrovnalosti stropu, komunikácie a vedenia;
 • záruka od výrobcu - 10 rokov, ale ak je správne použitý, slúži viac ako 40 rokov;
 • nevyžaduje osobitnú starostlivosť, je utieraný z prachu nie viac ako 1 krát za rok s bežnou handrou, alebo v extrémnych prípadoch čistiacim prostriedkom na sklo;
 • neprejde prach, ostrekovaná biela farba zostane vo vnútri, pri zaplavení sa voda nerozliaje ani na podlahu, nepoškodí povlak z PVC;
 • aj bez zvukovej a tepelnej medzivrstvy vytvára hluk a tepelnú izoláciu, nehromadí statickú elektrinu, preto je bezpečný pre deti;
 • pri inštalácii jednoúrovňovej konštrukcie je uložený priestor, minimálna vzdialenosť je 2 cm;
 • jednoduchá inštalácia a demontáž (1 deň) za predpokladu, že to vykonáva kapitán;
 • individuálne vyhotovenie návrhu strečového stropu detskej izby na žiadosť dieťaťa s použitím fotografickej tlače s bohatými farbami;
 • forma nie je vytvorená, neprechádza vlhkosťou, ekologicky nezávadná;
 • elastické, ale nie roztrhnuté, tesné a spoľahlivé pri prevádzke.

Z minusov treba uviesť:

 • nebude odolávať mechanickému pôsobeniu nožníc, noža, iných piercingových predmetov;
 • neinštalujte závesný strop do detskej izby sami;
 • pri inštalácii svetelných zdrojov je potrebné vypočítať teplo;
 • zákazková výroba si vyžaduje čas;
 • rôznorodosť cien závisí od materiálu webu a zložitosti dizajnu.

Vlastnosti voľby dizajnu stretch stropné škôlky

Pri výbere stropu pre materské školy je potrebné venovať pozornosť veku, pohlaviu a preferenciám dieťaťa, zohľadňovať aj praktickosť, farbu a ekonomickú zložku projektu.

 • Dieťa mladšie ako 7 rokov sa v hre naučí svet okolo seba, takže vzhľad miestnosti by mal podporovať záujem dieťaťa, najlepšie je vybrať plátno s hrdinami rozprávok, farebnú tlač fotografií s veselým grafom.
 • Deti od 8 do 12 rokov budú radi sledovať priestor, planéty a zvieratá, živý obraz prírody.
 • Pre deti vo veku od 13 do 17 rokov bude vhodný diskrétny dizajn so vzormi a ozdobami na meditácie a zdvíhanie bremien z očí.

Univerzálny strešný strop môžete nainštalovať do detskej izby bez tlače alebo zaujímavejšie - strop s hviezdnou oblohou s efektom blikania. Výber farby je tiež dôležitou súčasťou riešenia problému, pre aktívne dieťa je strop jemnej a upokojujúcej farby (jemná modrá, bledoružová).

Pri delení detskej izby do zón je najvhodnejší odtieň žltej horčice na udržanie duševnej aktivity. Tiež, aby sa zabránilo bolesti hlavy, psychológovia radia, aby zaťaženie miestnosti s jasnými kričiaci farby (červená, oranžová, vápno). Najlepšie je zvoliť matnú textúru, aby sa vytvoril hrubý a lesklý efekt, ktorý vytvorí zrkadlový efekt.

Stretch stropy v škôlke pre dievčatá

Stretch stropy v detskej izbe pre dievčatá sa vyznačujú ich farebné, v závislosti na veku, môže to byť hrdinovia obľúbených karikatúr, fotografie vašich obľúbených hercov, vlastné fotografie, kvety. Svetelné zdroje sú inštalované kdekoľvek, strop musí byť v súlade s celkovým dizajnom.

Stretch stropy v detskej izbe pre chlapca

Stretch stropy v škôlke pre chlapca majú tiež veľa možností dizajnu. Záleží na koníčkoch dieťaťa: lietadlá, autá, lode, svetlé a pokojné farby, obraz priestoru, dinosaurov a technické návrhy.

Kreatívny strešný strop s tlačou fotografií v detskej izbe

Každý rodič a dieťa môžu v materskej škole vytvoriť svoj vlastný jedinečný štýl a vyjadriť svoje schopnosti vytvorením vlastného stropu. Moderná tlač umožňuje nielen vybrať si obrázok šablóny, ale aj umiestniť detskú kresbu na PVC plátno alebo akýkoľvek iný obrázok. Môže to byť reprodukcia slávnej maľby, pamätná fotografia, ilustrácie časopisu a tak ďalej. Atrament je odolný voči vlhkosti, bezpečný a nevybledne. Náklady závisia od rozlohy.

Zdroje osvetlenia v detskej izbe

Pri inštalácii strešného stropu v osvetlení jaslí hrá veľmi dôležitú úlohu. Správne nainštalované svetelné zdroje osvetľujú priestor miestnosti, najmä pracovisko dieťaťa, centrálnu časť, kde hrá. Pre tieto účely je praktické používať lampy s reguláciou jasu, ktoré umožňujú vytvárať mäkké osvetlenie večer a v noci.

Voľba viacúrovňového stropu je tým správnym rozhodnutím, ak je cieľom zvýšiť sebestačnosť dieťaťa, takýto strop rozdeľuje detskú izbu do priestorov na odpočinok, hru a štúdium. V tomto prípade sú svetelné zdroje inštalované nad pracovným stolom a nad hernou podložkou, oddychová zóna môže byť usporiadaná s podlahovou lampou.

Foto strešné stropy v interiéri detskej izby

Nižšie uvedené fotografie ukazujú príklady použitia strečových stropov v interiéri detskej izby.

Foto 1. Chlapec je vo veku 8-12 rokov zodpovedá jeho záujmom, jednoúrovňový strop na konštrukciu sadrokartónu napodobňuje jasnú oblohu a dopĺňa celkový dizajn miestnosti.

Foto 2. Detská izba pre dvojčatá v jemných odtieňoch fialovej, vhodná pre dievčatá aj chlapcov. Správne umiestnené svetelné zdroje osvetľujú celý priestor. Strop je v súlade so závesmi a odtiene stien.

Foto 3. Priestor pre chlapca do 8 rokov prispieva k jeho rozvoju, mapa sveta na strope rozširuje jeho zvedavosť a záujem o detaily, bude to vhodné pre túto miestnosť v dospelosti.

Foto 4. Jemné mincovne farby stien v kombinácii s tyrkysovým stropom vytvárajú priestor pre oživenú jarnú lúku pre rozprávku. Tento dizajn je vhodný pre deti predškolského veku.

Foto 5. Miestnosť dospievajúceho dievčaťa je odlišná a zároveň individuálna. Stretch vložka v strope s vnútorným osvetlením vytvára efekt mihotajúcich sa hviezd.

Foto 6. Typická detská izba chlapca predškolského veku sa vyznačuje modrou dekoráciou na stenu, modrými textíliami. Fantastická tlač fotografií na natiahnutom plátne dopĺňa celý dizajn miestnosti.

Foto 7. Jednoúrovňový strečový strop vyrobený z lesklého PVC s hlbokou modrou farbou zdobí miestnosť pre chlapca a bude vhodný pre akýkoľvek dizajn miestnosti.

Foto 8. Zelená upokojuje a uvoľňuje. Zelené kvetinové vzory na bielom plátne vyzerajú harmonicky v tejto detskej izbe.

Foto 9. Detská izba pre najmenších by mala byť dobre osvetlená, vetraná, čistá a zaujímavá. Posledný bod je realizovaný pomocou neobvyklého stropného oblaku zo sadrokartónu a strečového plátna.

Zanechajte Svoj Komentár