Výber tapety pre detskú izbu: 77 moderných fotografií a nápadov

V súčasnej dobe v predaji je obrovské množstvo tapety určené špeciálne pre detské izby. Sú svetlé, farebné, môžu byť zdobené scénami určenými pre detské vnímanie: obrazy zvierat, kreslené postavičky, báječné a fantastické obrázky atď.

Ako sa orientovať v tejto rozmanitosti, akú tapetu si vybrať pre detskú izbu, aby výsledok opravy potešil estetický pocit a zároveň miestnosť plne vyhovovala všetkým požiadavkám na detské izby?

Výber tapety pre detskú izbu je predovšetkým potrebné vziať do úvahy, ako spĺňajú bezpečnostné požiadavky. Samozrejme, je potrebné mať na pamäti a dodržať celkový štýl miestnosti.

Typy tapiet

Pre detské izby sú tapety k dispozícii na takmer všetkých existujúcich podkladoch, ale nie všetky sú vhodné na použitie v miestnosti určenej pre dieťa. Zvážte najvhodnejšiu tapetu pre detskú izbu.

  • Papiera. Papier-založené tapety je skvelá voľba, ekologicky šetrné a bezpečné. Samozrejme, musia mať osvedčenie o kvalite, pretože farbivá sa používajú vo výrobe a musia byť tiež bezpečné pre zdravie dieťaťa. Hlavnou nevýhodou tohto materiálu je krehkosť, ale v detskej izbe je to skôr plus, pretože tendencia detí maľovať na stenách av neskoršom veku nalepiť plagáty a fotografie na ne vedie k potrebe častej výmeny tapety.
  • Tekuté tapety. Súčasťou sú bavlnené vlákna, častice drevnej kôry, sľudy a tiež želatína. Hlavnou výhodou sú dobré izolačné vlastnosti v kombinácii s bezpečnosťou, takéto tapety nevypúšťajú škodlivé látky do ovzdušia. Okrem toho sú praktické: poškodené miesta je možné ľahko obnoviť pomocou čerstvo pripraveného roztoku. Vzhľad zostáva po dlhú dobu, jediná záporná - vyššia cena v porovnaní s papierom.
  • PVC potiahnuté tapety. Špeciálne pre aktívne deti a tínedžerov sú vyrobené tapety AntiMarker. Ich syntetický náter vydrží škrabance, nečistoty, ktoré sa na ňom nelepia, detské kresby a škvrny od mastnoty sa môžu z tejto tapety vymyť saponátom. Rámy z karikatúr, pohľady na krajinu, rozprávkové a fantastické parcely sa používajú ako kresby - pri výbere tapiet pre detskú izbu je možnosť vybrať si možnosť pre každý vkus. Stick tapety dosť jednoduché. Jediný problém je šetrnosť k životnému prostrediu. Prítomnosť osvedčenia potvrdzujúceho, že zloženie náteru nezahŕňa zlúčeniny, ktoré uvoľňujú škodlivé látky do ovzdušia, je v tomto prípade povinné.
  • Cork. Je to skvelý materiál s množstvom hodnotných vlastností. Nezasahuje do výmeny vzduchu, znižuje prestup tepla a zvyšuje zvukovú izoláciu stien, je príjemný na dotyk a je úplne bezpečný. Vďaka svojej štruktúre zmäkčuje rany - pravdepodobnosť, že dôjde k úderu na stenu, sa prakticky zníži na nulu. Ostatné prírodné materiály - bambus, juta, trstina, ratan - majú podobné vlastnosti. Všetky z nich sa používajú pri výrobe tapiet. Hlavnou nevýhodou prírodných materiálov - vysoké náklady.

Farebné riešenie pre deti

Citlivosť dieťaťa na akékoľvek vplyvy na životné prostredie je oveľa vyššia ako citlivosť dospelého človeka, preto je obzvlášť dôležité, aké farby bude mačička zdobiť. Ak zloženie tapety ovplyvňuje fyzický stav dieťaťa, farba má priamy vplyv na nervový systém a psychiku.

Niektoré farby a farebné kombinácie sú schopné potešiť a zlepšiť činnosť nervového systému, zatiaľ čo iní, naopak, bráni jeho práci, ktorá musí byť braná do úvahy pri výbere tapety pre detskú izbu. Vnímanie farby človekom sa mení s vekom, a najmä tieto zmeny plynú od okamihu narodenia až do ukončenia základnej formácie organizmu. Obdobie zrenia je možné rozdeliť do niekoľkých fáz:

  • Od 0 do 3. V tomto čase by malo byť dieťa obklopené jemnými farbami, pastelovými odtieňmi, ich kombinácie by mali byť pokojné, nie nepríjemné. "Bielené" svetlé farby vytvoria radostnú a zároveň pokojnú atmosféru, ktorá prispeje k správnemu rozvoju nervového systému.

  • Od 3 do 6. Môžete pridať svetlé, veselé farby, obrázky kreslených postavičiek. Jediným pravidlom je, že postavy na stenách by nemali byť väčšie ako samotné dieťa, inak budú utláčať jeho psychiku. Príliš kontrastné farebné kombinácie sú nežiaduce, rovnako ako chaotické obrazy geometrických obrazcov, najmä s ostrými rohmi - stelesňujú nebezpečenstvo a spôsobujú alarmujúce stavy.

  • Od 6 do 9. Sociálny okruh sa rozširuje, objavujú sa nové záujmy - a môžu sa premietnuť do dizajnu miestnosti. Napríklad, môžete držať tapety s obrázkom mapy hviezdnej oblohy na strope, a otočiť jednu zo stien do mapy sveta. Môžete použiť viac aktívnych farebných kombinácií.

  • Od 9 do 12. Dieťa sa začína uznávať ako človek, učí sa obhajovať svoje záujmy, v tomto veku prechádza konečné rozdelenie podľa pohlavia. Pri registrácii je potrebné konzultovať s dieťaťom.

  • Po 12. Teenageri sú už plne tvorené osobnosťami s vlastnými preferenciami. V tomto veku môže dieťa ozdobiť svoju izbu tak, ako chce - plnofarebné plagáty, futuristické tapety alebo obrazy idolov.

Možnosti pre dievčatá

Tradične, svetlé odtiene teplej časti spektra sú vybrané pre dievčenské izby - červené, ružové, teplé žlté, jemné zelené, broskyňové, levandulové a mäty tóny.

Výkresy na tapete pre steny detskej izby, určené pre dievčatá, môžu zobrazovať zvieratá, kreslené postavičky, krásnu krajinu, hrady, kočiare, koruny a iné kráľovské vybavenie.

Nápady pre chlapcov

Pre chlapcov vyberte chladné odtiene - modré, modré alebo sivé. Okrem toho môžete použiť zelenú v kombinácii s modrou alebo hnedou, žltej zelenej a béžovej, červenej a hnedej alebo šedej a oranžovej. Piesok, modrý, biely - táto kombinácia je ideálna pre štýl mora.

Kresby na tapete pre steny detskej izby, určené pre chlapcov, môžu zobrazovať motocykle a autá, kreslené postavičky, zvieratá, obrazy športu, morské alebo vesmírne predmety.

Vlastnosti výberu tapety pre deti rôzneho pohlavia

V prípadoch, keď sú v rodine dve alebo viac detí rôzneho pohlavia a nie je možné vybrať si oddelenú miestnosť pre každého, je položená otázka - ako môžeme zariadiť spoločnú škôlku? Ak sú deti blízkeho veku, problém sa rieši ľahšie. Aj keď sú malé, každý bude potrebovať len samostatné miesto na spanie, ale zóna pre hry a rôzne aktivity môžu byť spoločné. V tomto čase môže byť tapeta zónami v samostatných zónach podľa funkčného princípu: zóna na spanie a zóna na hry.

Staršie deti budú chcieť mať samostatný priestor, aj keď nie je obmedzený stenami. Vyberte si takú osobnú oblasť, ktorá pomôže tapete pre detskú izbu chlapca a dievčatá rôznych farieb. Môžete tiež zdôrazniť rozdiel textúrou a vzorom. Napríklad „polovica“ dievčaťa by mala byť ozdobená bodkami a chlapcom - pruhmi.

Tapeta v miestnosti pre teenagerov

Počas tohto obdobia je lepšie zveriť dieťaťu, aby si zvolilo dizajn tapety sám, ale zároveň by mala byť voľba odôvodnená, mali by ste sa snažiť odradiť od extrémnych rozhodnutí. Nie je potrebné usadiť sa príliš tmavé tapety tmavých tónov, najmä ak používajú veľké množstvo čiernej.

V detskej izbe by mala byť jasná, radostná nálada, a to pomôže nástennej dekorácii s tapetou príjemných farieb, s optimistickými obrazmi na nich.

Fotogaléria

Foto 1. Pokojná béžová tapeta s bielymi pruhmi vhodnými pre novorodenca alebo chlapca.

Foto 2. Tapety s imitáciami tehál v spálni dospievajúceho chlapca vám umožní vytvoriť moderný štýl podkrovia.

Foto 3. Neutrálna béžová tapeta v detskej izbe vám umožní ozdobiť stenu rôznymi nálepkami alebo kresbami podľa výberu dieťaťa.

Foto 4. Foto tapety priestor témy sú ideálne pre chlapcovu spálňu.

Foto 5. Tapeta v klietke pomôže vytvoriť univerzálny obraz miestnosti, vhodný pre dievčatá aj chlapcov.

Foto 6. Béžová tapeta s obrazom majáka a plachta pomáha vytvoriť morský štýl v spálni pre dvoch chlapcov.

Foto 7. Rozdelenie detskej izby na dve časti je robené pomocou skrine a tapety s rôznym vzorom v každej polovici.

Foto 8. Úzke alebo široké pruhy na bielom pozadí - tieto tapety sú vhodné pre detskú izbu detí akéhokoľvek veku.

Foto 9. Miestnosť „princezná“ je lemovaná jemnou ružovou tapetou, v oblasti spálne je stena zdobená obrazom štylizovaného hradu.

Foto 10. Pokojná modrá tapeta s malým vzorom na jednej stene a monofónna s veľkým vzorom v podobe vetiev stromov na druhej strane - ideálna kombinácia, vhodná pre chlapcov aj dievčatá.

Loading...

Zanechajte Svoj Komentár