Detské izby v morskom štýle: funkcie, foto

Deti v morskej téme - najlepší darček pre dieťa, ktoré sníva o cestovaní a čítanie kníh o pirátoch. Chlapci sa však zaujímajú hlavne o pirátov, ale to neznamená, že dievča nemá rád „morskú“ miestnosť.

Dizajn škôlky v námornom štýle poskytuje veľké príležitosti na nasýtenie miestnosti užitočnými prvkami na uvoľnenie energie bez obmedzenia. Lanové rebríky, „siete“, spojené zo silných lán a závesných jednoduchých povrazov umožnia vyvinúť silu a agilitu.

Morské ďalekohľady môžu byť odstránené zo steny a použité na spoznávanie sveta, geografické mapy a gule, často používané v morských detských izbách, prispievajú k rozvoju vyhliadok.

V každom štýle má svoje vlastné odporúčania a pravidlá, ktoré je potrebné zvážiť, aby sa dosiahol požadovaný výsledok. Tam sú v námornom štýle, zvážte ich nižšie.

farba

More, neba, pobrežie - to sú hlavné farby námorného štýlu. Biela farba mrakov pomôže rozriediť intenzívne odtiene a skombinovať ich do jedného. Pásy rôznych šírok a farieb sa používajú ako hlavný vzor, ​​ale preferujú sa kombinácie bielej s modrou, čiernou, tyrkysovou a modrou.

Pre podlahy, strop a nábytok, pri vytváraní škôlky v námornej téme, sú farby prírodného dreva najvhodnejšie, pripomínajúce drevené lode éry veľkých zemepisných objavov.

Korkové podlahy sú vhodné aj na steny a podlahy. Namiesto farby na stenu, môžete použiť tapety s morskými vlnami, alebo pripojiť špeciálne dekoratívne samolepky s obrazom morských živočíchov na maľované stene.

pásy

Odizolovaná vesta inšpiruje nielen módnych návrhárov, ale aj dizajnérov z celého sveta. Striedanie pásikov rôznych veľkostí a odtieňov sa môže použiť pri navrhovaní škôlky v námornom štýle nielen na stenách, podlahe alebo strope, ale aj v dekoratívnych prvkoch, napríklad v obliečkach na vankúše alebo posteľnej bielizni. Pruhované môžu byť koberce, plagáty a dokonca aj nábytok.

Vertikálne pruhy na záclony alebo steny môžu vizuálne zvýšiť výšku miestnosti, horizontálne - rozšíriť miestnosť.

nábytok

V morskej detskej izbe potrebujeme vhodný nábytok. Najlepšie zo všetkého - z prírodného dreva. Ak je nábytok maľovaný, je lepšie zvoliť svetlé farby - biela, modrá. Pre nábytkové fronty môžete použiť tvarované rukoväte vo forme morských koní alebo hviezd, čo predstaví prvok hry a romantiku.

Drevená poschodová posteľ s obvodovým plotom sa bude podobať na námorný kokpit a na druhom poschodí sa dá vyliezť na drevené schody a laná.

Konštrukcia materskej škôlky môže zahŕňať poschodovú posteľ, aj keď dieťa žije sám v izbe. V prízemí si môžete zariadiť pracovisko alebo šatník na uskladnenie hračiek.

Ak je dieťa stále dosť malé, nábytok by mal byť zvolený jednoducho a pohodlne a štýl by mal byť vytvorený s pomocou dekoru, doplnkov a textilu.

výzdoba

Pre registráciu detí v morskej téme, môžete použiť položky, ktoré nielen zdôrazňujú zvolený štýl, ale tiež prispieť k rozvoju detí. Napríklad, barometer na stene nielen vytvorí správnu náladu, ale tiež naučí dieťaťu pochopiť vzťah atmosférického tlaku s počasím.

Stará truhla, prelepená atribútmi „pirát“, sa stane pohodlným skladovaním hračiek, modely plachetníc budú slúžiť na výzdobu miestnosti a zoznámenie sa s históriou stavby lodí.

Morská škôlka môže byť zdobená mapami, glóbusom, ďalekohľadom - všetky tieto veci pomôžu dieťaťu poznať svet. Okrem toho, objekty dekor môže byť záchranné kolesá, ručné kolesá, rybárske siete, morské mušle. Môžu byť položené na otvorených policiach, pripevnené na stenu alebo dokonca natreté na nej.

Snímky všetkých týchto položiek možno použiť v textíliách. Výber záclon je veľmi veľký. To môže byť rybárska sieť, alebo nebielené plátno, alebo ľahké tylu, a dokonca aj krátky záves pripomínajúci vlajku.

Loading...

Zanechajte Svoj Komentár