Osvetlenie v škôlke: pravidlá a možnosti

Deti - predmet osobitného záujmu rodičov, kvôli tomu, ako dieťa rastie, závisí od jeho vývoja. Krásna izba, navrhnutá v súlade so všetkými zákonmi harmónie, pomôže dieťaťu správne sa rozvíjať. Je však obzvlášť dôležité dodržiavať požiadavky na detské priestory so sanitárnymi normami a v prvom rade sa to týka osvetlenie v detskej izbe.

denné svetlo

Po prvé, detská izba by mala byť počas dňa dobre osvetlená. Osobitná pozornosť - pracovisko, kde sa vyučujú. Je žiaduce, aby sa nachádzal pri okne. Čím viac bude deň svetlá v detskej izbe - o to lepšie. Ale nemôžete to preháňať.

Ak sú okienka orientované na juh, je lepšie ich za deň zafarbiť priehľadnými závesmi, aby nedošlo k nadmernému namáhaniu očí. Ideálny deň osvetlenie škôlky - okná orientované na juhovýchod.

Ak sa škôlka pozerá na sever s oknami, existujú dve možnosti, ako zvýšiť denné svetlo: použite reflexné povrchy a biely ako hlavný povrch, alebo zväčšte otvorenie okna, čo je nepríjemnejšie a drahšie, ale oveľa efektívnejšie.

Centrálne osvetlenie

Zvyčajne je centrálne svietidlo v miestnosti kombinované s niekoľkými doplnkovými - nástennými lampami alebo stojacími lampami, ktoré osvetľujú určité oblasti, napríklad pracovnú alebo rekreačnú oblasť.

pre osvetlenie v detskej izbe Odporúča sa tiež použiť reflektory umiestnené po obvode stropu tak, aby celá plocha miestnosti bola rovnako dobre osvetlená, pretože deti sa pri hraní dostanú do najvzdialenejších kútov miestnosti a je dôležité, aby mali aj možnosť nenútiť oči.

Pracovné svetlo

Najprísnejšie požiadavky na svetlo v detskej izbe robí pracovnú plochu. Aby sa zachovala viditeľnosť, je potrebné správne umiestniť stolnú lampu, na pracovnom povrchu stola by nemali vytvárať tiene. Je potrebné zvoliť potrebnú silu svietidla a tiež zabrániť vniknutiu svetla z lampy priamo do očí, na čo ho umiestnite pod úroveň očí.

Ak zavesíte police nad pracovisko, možno dosiahnuť rovnomerné osvetlenie pracovnej plochy pomocou reflektorov umiestnených na ich spodnej strane.

Dodatočné osvetlenie

Osvetlenie detskej izby by sa nemali obmedzovať len na funkčné svetlá. Tu sú vhodné dekoratívne lampy vo forme majákov pre „morský“ dizajn alebo svetelné hračky pre najmenšie deti.

Stojací lampa

Pomocou podlahovej lampy si môžete vybrať zónu pre hry alebo pracovnú zónu. Môžete tiež označiť oblasť v blízkosti postele svetlom tak, že ponorením zvyšku miestnosti do šera sa dieťa môže lepšie pripraviť na posteľ.

Hlavné požiadavky na takéto svietidlá - bezpečnosť. Svietidlá používané osvetlenie v detskej izbe, musia byť stabilné, nesmú obsahovať ľahko rozbitné prvky, v prípade rozbitia lampy by z neho nemali byť žiadne malé a ostré fragmenty. Drôty a šnúry by sa mali odstrániť čo najviac, aby sa do nich dieťa nemohlo zamotať a upustiť.

Nočné Svetlá

Samostatná téma - noc svetlo v detskej izbe, Sila nočného svetla by nemala byť veľká, aby nezasahovala do spánku. Príliš málo svetla môže zároveň vytvoriť desivé malé detské tiene. Zvyčajne sú nočné lampy pre deti vyrobené vo forme hračiek, ktoré svietia v tme.

Ako nočné svetlo, môžete použiť lampy-podprsenky, ktoré sa nachádzajú v čele postele. Ak ich vybavíte prepínačom stmievača, okamžite vykonajú dve funkcie: po prvé, pri plnom výkone lampy môžete čítať knihu alebo sa pozerať do časopisu a potom znížiť svetelnosť na minimum, namiesto nočnej lampy použite nástennú lampu.

A čo je najdôležitejšie, aranžovanie osvetlenie škôlky - Nezabudnite na bezpečnosť dieťaťa a starostlivo skontrolujte, či svietidlá vyhovujú všetkým požiadavkám.

Loading...

Zanechajte Svoj Komentár