Rozdelenie škôlky na funkčné zóny

Detská izba - multifunkčná miestnosť. Na to, aby deti rozvíjali zodpovednosť, dodržiavali režim a poriadok, potrebujú v detskej izbe.

Zónovanie detskej izby vyrába v troch zónach: kde dieťa spí, kde hrá a kde robí domácu úlohu. Toto oddelenie pomôže identifikovať dieťa, kde a čo musíte urobiť v jeho izbe.

  • Rekreačná oblasť

Menej osvetlená časť miestnosti je ideálna pre umiestnenie detskej postieľky.

  • Pracovná oblasť

na oddelenie detskej izby organizovať pracovisko je najlogickejšie pri okne, pretože tu je vždy najjasnejšie miesto. Ak dieťa študuje v škole, je potrebné si kúpiť stôl a stoličku a dať ich pri okne. Doshkolatam bude vhodnejší na malom stole a stolici. Musí existovať nejaký nočný stolík alebo stojan na školské alebo predškolské potreby.

  • Hra zóna

Pri určovaní hry v detskej izbe Nezabudnite, že väčšina aktívnych hier pre deti sa vyskytuje na podlahe. Koberec je vhodný na podlahy v tejto oblasti a ak máte laminát, mali by ste položiť mäkkú podložku.

Toto oddelenie pomôže identifikovať dieťa, kde a čo musíte urobiť v jeho izbe.

Vizuálny oddelenie detskej izby môžu byť konštruované s pomocou rôznych nábytku, záclon alebo stacionárnych priečok. Všetky tieto možnosti majú svoje klady a zápory. Napríklad, rozdelenie miestnosti s nábytkom opustí miestnosť jasnú, ale to bude trvať pomerne veľa priestoru, a stacionárne priečky bude zóny tmavé, ale bude mať veľmi málo miesta.

Skvelé riešenie pre v detskej izbe môže byť použitie vizuálneho oplotenia. Ako napríklad použitie viacfarebného nábytku v každej zóne, alebo zmenou farby stropu alebo podlahy v samostatnej zóne.

Ďalšie zóny pri zónovaní detskej izby
  • Športový areál

Takmer všetky deti milujú aktívny životný štýl, ich energia môže byť poslaná na športovú dráhu, preto je potrebné si dať trochu miesta pre športové potreby.

Športové vybavenie pre 2 chlapcov v detskej izbe 21 námestí. m.

  • Miesto pre ocenenia

Z materskej školy si deti dovezú svoje remeslá domov a na strednej škole, diplomy a poháre za svoje úspechy. Miesto na poli pre všetky ocenenia vždy poteší dieťa a podnieti ďalšie úspechy.

  • Oblasť čítania

na zónovanie detskej izbyMôžete si vziať pohodlnú stoličku s dobrou stolnou lampou a konferenčným stolíkom v blízkosti. Deti sa radi pozerajú na obrázky v knihách a pomaly sa naučí čítať.

  • Chatujte s priateľmi

V izbe s deťmi je vždy obrovské množstvo priateľov. Dieťa rastie, záujmy sa tiež menia. Toto by sa malo zohľadniť, keď oddelenie detskej izby a organizovať miesto, kde bude komunikovať s rovesníkmi. To môže byť pohovka alebo mäkký roh, z ktorého bude vhodné sledovať vaše obľúbené relácie v televízii.

Zanechajte Svoj Komentár