Spálňa s detskou postieľkou: dizajn, plánovanie nápady, zón, osvetlenie

Spálňa s detskou postieľkou vyžaduje premyslený dizajn a osobitnú pozornosť pri zariaďovaní, aby sa zabezpečil plný spánok dieťaťa a pokojný odpočinok rodičov.

Akú posteľ si vybrať pre dieťa?

Pohodlné sú modely s nastaviteľnou výškou alebo prednou stenou, ktoré sú ideálne pre novorodenca a dieťa vo veku 3-4 rokov alebo posteľ s kyvadlom, ktorá poskytuje jednoduchú nevoľnosť. Tieto postele sú vhodnejšie na výber okrúhleho alebo oválneho tvaru, modely by nemali mať ostré rohy, zárezy a odreniny na povrchu, pre bezpečnosť dieťaťa. Často sú tiež vybavené kolieskami, vstavanými zásuvkami na posteľnú bielizeň a inými predmetmi pre deti.

Vo fotografii je interiér spálne v podkroví s oválnou postieľkou na kolieskach.

Pre malé priestory budú skutočným nálezom palandy alebo moderné transformačné lôžka, v ktorých možno naraz kombinovať niekoľko funkčne užitočných prvkov, čo umožňuje výraznú úsporu priestoru.

Požiadavky na umiestnenie postieľky

Pri výbere miesta by ste mali zvážiť niekoľko nuancií:

  • Kvôli prítomnosti ponoru sa neodporúča mať postieľku v blízkosti okna, ako aj pod klimatizáciou.
  • Neodporúča sa inštalovať lôžko pre dieťa v blízkosti zdrojov tepla, napríklad v blízkosti batérie, pretože to môže prispieť k prehriatiu.
  • Je lepšie, ak je kolíska umiestnená ďaleko, a to ako z jasného slnečného svetla, tak z umelého osvetlenia.
  • Aby sa zabránilo nadmernému hluku, napríklad pri častom búchaní dverí, stojí za to nainštalovať v rohu miestnosti detskú kolísku.
  • V blízkosti detskej postieľky by nemali byť žiadne elektrické zásuvky ani padajúce predmety.
  • Taktiež nie je žiaduce umiestnenie v blízkosti TV, počítačového monitora a ďalších podnetov.

Na fotografii umiestnenie postieľky v interiéri malej spálne.

Spálne plánovanie nápady

Pre príslušné usporiadanie spálne a dočasné umiestnenie detskej postieľky, kde dieťa spí, bude potrebné vypracovať približný plán umiestnenia nábytku, ako aj meranie celkovej plochy miestnosti. Napríklad, aby sa dieťa mohlo rozvíjať, je nevyhnutné zvážiť prítomnosť hracieho priestoru, ktorý môže byť umiestnený v centrálnej časti miestnosti alebo v blízkosti postieľky. Aj v oblasti pre hry môžete použiť ohrádku, ktorá poskytuje maximálnu bezpečnosť.

Na fotografii je priečka, ktorá oddeľuje miesto na spanie rodičov z areálu s detskou postieľkou v interiéri jednoizbového bytu.

Ak chcete prestavať spálňu v jednej miestnosti Chruščov s kolískou, môžete použiť zónovanie pomocou priečky, regály s policami alebo šatníková skriňa, čo vám umožní oddeliť detský priestor od dospelého, ale zároveň sa zmenší priestor, ktorý nie je vhodný najmä pre malú miestnosť. Preto je v malej spálni na oddeľovanie zón lepšie zvoliť svetelné sitá alebo použiť rôzne povrchové úpravy vo forme obkladu stien alebo podláh.

V dlhej alebo úzkej miestnosti, výklenok bude vynikajúcou voľbou vybaviť a vybaviť kútik pre dieťa.

Na fotografii je interiér spálne s bielou postieľkou umiestnenou vo výklenku.

Kam dať detskú postieľku v spálni?

Bežným a klasickým riešením je umiestnenie detskej kolísky vedľa postele rodičov. Takáto voľba na nočný stolík poskytne veľmi pohodlný pohľad na dieťa v noci. Nemenej pohodlná je aj inštalácia kolísky na hlavu lôžka pre dospelých alebo umiestnenie rohov, ďaleko od dverí a okien.

V miestnosti s dvoma detskými posteľami by mali byť inštalované tak, aby každá kolíska mala nerušený prístup. Kvôli pohodlnejšiemu a pohodlnejšiemu umiestneniu takýchto štruktúr pre dvojčatá a dvojčatá alebo dievčatá sa vyžaduje viac miesta.

Na fotografii sú detská kolíska pre dvojčatá, umiestnená v interiéri priestrannej spálne.

Tipy na umiestnenie nábytku v spálni

V malej spálni možno veci dieťaťa uložiť do šatne rodičov. Ak má miestnosť dostatočnú veľkosť, potom môžete nainštalovať samostatnú komoru, skrinku alebo šatník pre detské doplnky. Odporúča sa tiež umiestniť mäkké kreslo alebo malú pohovku pre mamičku v blízkosti kolísky, kde môžete kŕmiť alebo spať dieťa.

Na fotografii je malá komoda na oblečenie a detská postieľka v spálni.

Nemenej dôležitou položkou nábytku je prebaľovací pult, ktorý je vybavený zásuvkami alebo prútenými košmi na oblečenie, hračky alebo plienky.

Neprelievajte spálňu s extra nábytkom, ktorý nie je užitočný. Pre feng shui sa neodporúča, aby kolíska pod oknom, diagonálne a nohy k dverám. Bolo by najlepšie umiestniť ho na hlavnú stenu.

Na fotografii je obdĺžniková detská postieľka a kompaktný šatník v spálni vyrobený v škandinávskom štýle.

Interiérový dizajn rodičovskej spálne s detskou postieľkou

Pri tvorbe dizajnu spálne dodržiavajú určitý počet požiadaviek a zohľadňujú bezpečnosť a pohodlie.

Nástenné dekorácie a dekorácie

Ideálnym a ekologickým riešením pre dekoráciu na stenu budú papierové alebo netkané tapety, ktoré nepredstavujú žiadne poškodenie zdravia omrvinky. Farby by mali mať pokojnejšie a pastelové farby, napr. Modrá, béžová, sivá, svetlo zelená alebo krémová. Priestor v blízkosti kolísky môže byť ozdobený zaujímavými doplnkami v podobe zarámovaných fotografií, monogramov, kresieb, ilustrácií s rozprávkovými alebo kreslenými postavičkami, farebnými girlandami alebo policami s mäkkými hračkami.

Na fotografii je spálňa s postieľkou so stenami zdobenými ľahkým papierovým tapetom so vzorom.

textilné

Voľba textilu je veľmi dôležitým bodom v dizajne miestnosti. Pre záclony je lepšie zvoliť si hustšiu a prirodzenú tkaninu, ktorá zachytáva prach čo najmenej. Tento dekor vám umožní kontrolovať prenikanie prirodzeného svetla do spálne počas denného odpočinku dieťaťa. Detská posteľná bielizeň, baldachýn a iné textilné doplnky by mali byť mäkké, neškodné, ľahko sa čistia a umyjú. Atmosféra útulnosti bude doplnená o malé koberce alebo koberec s antistatickým efektom, ktorý bude úplne bezpečný pri častom čistení.

Na fotografii sú závesy hustej vzorovanej látky modrej farby v spálni s bielou postieľkou.

Ako usporiadať osvetlenie v spálni?

Pri organizovaní osvetlenia by malo byť to, že nebol poslaný na tvár dieťaťa a nelíšil sa silným jasom. Pre stropné svetlo v miestnosti je žiaduce použiť lustre s nastaviteľným spínačom so schopnosťou meniť intenzitu svetelného toku. Je vhodnejšie umiestniť nočné svetlo, stojaci lampu alebo svietidlo s mäkkým svetlom v blízkosti kolísky.

Na fotografii je interiér spálne so sviečkami, ktorý sa nachádza na stene nad kolískou.

V miestnosti s natiahnutým alebo zaveseným stropom sa najčastejšie predpokladá prítomnosť reflektorov. Mali by mať mäkké a rozptýlené matné svetlo, ktoré je príjemné pre oči. Okrem toho sa pomocou takéhoto miestneho osvetlenia ukazuje, že v miestnosti sa vyberajú len určité oblasti, napríklad nad materskou alebo dospelou posteľou.

Fotogaléria

Posteľ pre dospelých a detská postieľka, ktorá sa nachádza v jednej miestnosti, s riadnou výzdobou a správnym umiestnením nábytku, poskytne mladej rodine príjemné a útulné životné podmienky pre dieťa a najbezpečnejší a funkčný dizajn.

Zanechajte Svoj Komentár