Strop v spálni: dizajn, typy, farba, kučeravé návrhy, osvetlenie, príklady v interiéri

Strop v spálni robí dizajn miestnosti podrobnejším a elegantnejším. S ním môžete meniť vzhľad miestnosti a vytvárať v nej požadovanú atmosféru.

Konštrukčné tipy na stropy v spálni

Niekoľko tipov pre kompetentnú voľbu:

 • Feng shui je lepšie vybrať si stropy bez ostrých rohov, šikmých alebo stupňovitých výčnelkov, pretože vnesú do priestoru disharmóniu.
 • Pre spálňu s nízkymi stropmi, preťahovanie lesklé alebo matné výrobky v pastelových farbách sú ideálne, budú vizuálne, aby miestnosť vyššia.
 • Objemné a objemné viacúrovňové stavby by boli vhodné v miestnosti s vysokými stropmi.
 • Dvojúrovňový model v tvare štvorca alebo obdĺžnika, môžete si vybrať dizajn úzkej spálne. Pomôžu vizuálne rozšíriť priestor.

Typy stropov

Hlavné typy, ktoré sa najčastejšie používajú v dizajne spálne.

Stretch strop

Napínacie modely sa vyznačujú rôznymi jedinečnými farbami a lesklými, matnými alebo saténovými textúrami, ktoré majú nádherný vzhľad.

Zavesený strop

Pomerne bežná povrchová úprava, ktorá má niekoľko rôznych typov:

 • Zo sadrokartónu. Takýto jedinečný materiál, ako je sadrokartón, má množstvo výhod. Má estetický vzhľad, ľahko sa inštaluje, umožňuje vytvoriť dokonale rovný povrch alebo ho ozdobiť rôznymi tvarmi.
 • Rack. Dlhé lamely môžu mať širokú škálu odtieňov, ako sú tradičné biele, zlaté, strieborné, bronzové alebo iné. Takýto dizajn vždy vyzerá veľmi pôsobivo.

Takéto zavesené konštrukcie dávajú obrovský priestor pre predstavivosť a prinášajú do interiéru nadšenie a individualitu.

Drevený strop

Tento spôsob dekorácie je šetrnejší k životnému prostrediu ako akékoľvek iné typy povrchových úprav. Drevená krytina je považovaná za najuniverzálnejšiu a požadovanú, či už pre vidiecky dom alebo chalupu, ako aj pre mestský byt.

 • Laminátové podlahy.
 • Obloženie stien.
 • MDF panel.

Vo fotografii drevené MDF panely na strope v interiéri spálne.

Plastové panely

Majú odlišnú vonkajšiu vrstvu, lesklú alebo matnú textúru. PVC panely dokonale napodobňujú rôzne prírodné materiály alebo môžu mať monochromatickú bielu farbu.

Stropné obklady

Tieto výrobky sú veľmi populárne, sú pomerne ľahké a veľmi jednoduché držať. Stropné obklady prichádzajú v rôznych tvaroch, ako sú obdĺžnikové, štvorcové alebo šesťuholníkové alebo kosoštvorcové.

zrkadlo

Umožňuje vizuálne zlepšiť externé charakteristiky miestnosti. Zrkadlový dizajn krásne odráža a láme svetelné lúče, výrazne zväčšuje priestor a umožňuje transformovať interiér a oživiť tie najjednoduchšie dizajnové riešenia.

sklo

Môže byť umiestnená ako na celom povrchu stropu, tak aj na čiastkových. Sklenené výrobky prinášajú do interiéru sofistikovanosť, pridávajú originálnosť a zdôrazňujú individualitu.

tapeta

Moderný a štýlový spôsob dizajnu, ktorý má obrovský rozsah. Pre spálňu je najlepšie použiť ekologicky šetrné a priedušné netkané, papierové alebo látkové tapety.

kazetový

Tieto modely sú vždy elegantné a štýlové. Štvorcové bunky alebo kesóny iných foriem dokonale zakrývajú nepravidelnosti stropu a dodávajú mu určitý objem.

betón

Tento pomerne praktický typ dekoru je neoddeliteľnou súčasťou moderného dizajnu. Betónový porézny a priedušný stropný povrch nie je náchylný k plesniam a plesniam, nehromadí baktérie a tým umožňuje pohodlné mikroklímu v miestnosti.

Druhy textúry

Tri typy stropných povrchov:

 • Matt.
 • Lesklé.
 • Satin.

Vďaka rôznym typom povrchov, ich reliéfu a úrovni odrazu svetla môžete zvýrazniť a doplniť štýl celej miestnosti.

Varianty stropných konštrukcií

Stropné modely sú rozdelené do niekoľkých typov.

Jednotná úroveň

Líši najjednoduchší výkon. Tento dizajn vytvára dokonale rovnú rovinu, ktorá vyzerá veľmi lakonicky a nepreťažuje priestor.

Na fotografii je spálňa s bielym jednoúrovňovým stropným stropom.

duplex

Rôzne rovné alebo vlnité prechody majú nielen zaujímavý vzhľad, ale tiež dokonale prispôsobujú geometriu miestnosti a vytvárajú v nej nezvyčajné vizuálne efekty.

viacúrovňové

Objemové viacúrovňové modely dokážu poskytnúť spálni špeciálny, štýlový a neobvyklý vzhľad.

Na fotografii je šedý viacúrovňový strop v interiéri pánskej spálne.

Dizajn a výkresy stropov

Príklady originálneho a najobľúbenejšieho dizajnu.

S tlačou fotografií

Produkty s 3D tlačou fotografií alebo so skutočným obrazom hviezdnej oblohy, bielymi mrakmi, nádhernými anjelmi alebo fotografickými odtlačkami s ružami alebo inými luxusnými kvetmi vám umožňujú pridať do interiéru exkluzivitu a jedinečnosť, zariadiť potrebné akcenty a urobiť z neho úplnejší a premyslený.

stúpajúca

Vďaka vizuálnej ilúzii prudko rastúceho, ktorý je vytvorený pomocou špeciálneho LED pásu, ktorý sa nachádza okolo obvodu stropu, sa miestnosť stáva nepredstaviteľnou ľahkosťou, vzdušnosťou a beztiažnosťou.

Na fotografii je spálňa a plávajúci zavesený strop, žiariace modrým osvetlením.

vytesaný

Dierované plechy môžu mať otvory rôznych tvarov a veľkostí, pomocou ktorých je možné vytvoriť originálny a jedinečný vzor. Takéto vzorované predmety tvoria veľmi štýlový dizajn.

S nosníkmi

Dekoratívne trámy nepochybne dávajú do spálne zvýraznenie a robia ju atraktívnejšou.

Dve farby

Vďaka kompetentnej kombinácii dvoch neutrálnych alebo kontrastných farieb a odtieňov je možné dosiahnuť dostatočne originálne riešenie dizajnu, ktoré vám umožní vizuálne zväčšiť priestor alebo ho rozdeliť do zón.

kombinovaný

Kombinácia niekoľkých druhov materiálov alebo textúr má množstvo pozitívnych vlastností, napríklad pomocou kombinovaných produktov, môžete zmeniť parametre miestnosti a vytvoriť v nej potrebné akcenty.

So štukom

Reliéfne štuky vo forme rôznych vzorov dávajú stropu elegantný vzhľad, ktorý dokonale zapadne do každého interiéru.

Na fotografii je znázornený interiér klasickej spálne s bielym stropom, zdobený štukovým vzorom.

Design nápady kučeravé stropy

Vymýšľané dizajny robia dizajn izby nezabudnuteľným, netriviálnym a originálnym.

 • Geometrické tvary. Štvorce a obdĺžniky prinášajú do miestnosti jasnosť a určitú prísnosť. Kruhy, polkruhy alebo oválne tvary vám naopak umožňujú pridať jemnosť a harmóniu nastavenia, ako aj vyhladiť ostré rohy.
 • Ťažké tvary. Postavy v tvare srdca alebo okvetných lístkov, v dizajne spálne bude vyzerať veľmi jemne a romanticky.
 • Zakrivený tvar. Konštrukcia stropu s ohybom vo forme vlny je pozoruhodná svojou osobitnou univerzálnosťou, dokonale zjemňuje geometriu miestnosti a robí jej obrysy mäkšími.

Rôzne kučeravé modely dokážu nielen korigovať proporcie priestoru alebo skryť jeho nedostatky, ale aj priviesť do atmosféry osobitnú náladu.

Akú farbu, aby strop?

Najobľúbenejšie farebné možnosti stropu.

čierna

Robí vnútorné línie jasnejšie a výraznejšie. Zdobenie takej tmavej farby dodáva atmosféru tajomstva, budoáru a šľachtickej elegancie.

biela

Otvorená a beztiažová biela farba, napriek svojej jednoduchosti, vždy vyzerá elegantne a veľmi štýlovo.

šedá

Viacfarebná sivá má veľkú variabilitu odtieňov, preto je vhodná pre dizajn akéhokoľvek štýlového smeru. Tvorí asketický a veľmi módny dizajn.

červená

Hypnoticky atraktívny červený alebo vínový odtieň nepochybne priťahuje všetku pozornosť a dotvára atmosféru miestnosti.

zelená

Je to vynikajúce farebné riešenie pre spálňu. Zelená je spojená s prírodou, má tonizujúci účinok v dopoludňajších hodinách a upokojuje pred spaním.

ružový

Prináša svetlo, sviežosť a pozitívum do atmosféry. Ružový stropný dizajn vyzerá veľmi elegantne a elegantne.

hnedý

Čokoládové odtiene tvoria lakonický a slušný interiér, vďaka čomu je útulný a pohodlný.

tyrkysový

Významne transformuje a oživuje situáciu a prináša do nej nejakú morskú sviežosť. Atraktívne a mnohostranné tyrkysové odtiene nenechajú nikoho ľahostajného.

Fotografia ukazuje interiér modernej spálne s matným tyrkysovým stropom.

modrý

Je spojená s hĺbkami mora a nekonečnou oblohou. Modrá farba robí interiér viac nasýteným a rafinovanejším a pridáva k nemu nejaké kúzlo.

modrý

Vyplní priestor čerstvým vzduchom, dodá miestnosti neuveriteľnú nehu a eleganciu.

orgován

Tento odtieň je schopný vytvoriť v spálni špeciálnu tajomnú a rafinovanú auru a vytvoriť v nej príjemnú atmosféru.

nachový

Vždy vyzerá ušľachtilý a kráľovský, robí interiér intímnejším, romantickejším a zmyselným.

Fotografie dizajnu spální v rôznych štýloch

Stropný dizajn pre rôzne štýly.

moderný

Tento interiér má špeciálnu funkčnosť a pohodlie. Tu budú vhodné kombinácie rôznych textúr a odtieňov alebo stropných modelov s prísnymi geometrickými tvarmi s minimálnym množstvom jemných detailov.

Na fotografii malá spálňa v modernom štýle a kombinovaný strop so žltým osvetlením.

High-tech

Monochromatické vzory alebo jeden výrazný akcent na strope dokonale zapadnú do odvážneho a kreatívneho high-tech.

Provence

Pre jednoduché, ale veľmi elegantné Provence, fit najviac stručné, prírodné povrchy v nahých tónoch. S ich estetickým vzhľadom prinesú pohodlie a pokoj do atmosféry.

Fotografia ukazuje drevené obloženie na strope v spálni, vyrobené v štýle Provence.

klasický

Tento elegantný štýl je indikátorom vynikajúcej chuti. Dizajny v tlmených farbách s miernym a mierne prísnym dizajnom zdôrazňujú rafinovanú a konzervatívnu klasiku a neoklasiku.

podkrovie

Priemyselný štýl je mimoriadne šokujúci. Betónový povrch s prakticky primitívnym minimalistickým dekorom dokonale zapadne do priestrannej podkrovnej miestnosti.

škandinávsky

Laconic, ergonomické a prírodné modely stropu sa stanú neoddeliteľnou súčasťou čistého, otvoreného a striktne nórskeho štýlu.

Príklady osvetlenia v spálni

Osvetlenie je rozhodujúcim faktorom pre vytvorenie príjemnej a relaxačnej atmosféry v priestore. Obrovský výber rôznych svetiel umožňuje robiť bez lustra ako centrálneho typu svetelného zdroja.

luster

Klasické osvetlenie, ktoré vytvára dostatočné množstvo svetla. Lustre rôznych tvarov a vzorov sú centrálnym prvkom stropu.

podsvietenie

LED kontúrová páska dokonale odtiene stropnej konštrukcie, zvýrazňuje jej tvar a robí ich výraznejšími.

spoty

Malé miesta sú veľmi vhodnou voľbou pre osvetlenie, s ktorým môžete vytvoriť smerový svetelný výstup.

Na fotografii je spálňa s jednostupňovým matným stropom, zdobená čiernymi škvrnami.

Spotlights

Môže mať rôzne veľkosti a kapacity. Reflektory sa volia podľa konfigurácie stropu a poskytujú miestne alebo čiastočné osvetlenie.

Závesné svietniky

Štýlové nástenné svietidlá vyžarujú jemné a rozptýlené svetlo a vytvárajú príjemnú atmosféru pre relaxáciu. Táto verzia stropného dekoru je považovaná za kreatívnu a originálnu.

Neštandardné riešenia v interiéri spálne

Možnosti dizajnu pre rôzne neštandardné riešenia.

Nad posteľou

Stropný prvok umiestnený nad lôžkom umožňuje vybrať si lôžko pomocou farebného alebo viacúrovňového dizajnu.

Malá spálňa

Pre malú spálňu budú vhodné lesklé alebo zrkadlové povrchy, ktoré vďaka odrazivosti dodajú miestnosti pocit hĺbky alebo jednoúrovňové modely vo svetlých odtieňoch.

S arkýřovým oknom

Izba s arkýřovým oknom môže byť navrhnutá ako v rovnakom štýle, tak aj na zvýraznenie tejto architektonickej rímsy pomocou farby, svetla, textúry alebo úrovne stropu.

Detská izba

Prirodzene a ekologicky šetrné povrchové úpravy, ktoré spĺňajú bezpečnostné požiadavky, sa najčastejšie používajú na dekoráciu detí. Dizajn stropu s pôvodným osvetlením alebo tematickým dekorom vytvorí atmosféru, v ktorej bude príjemné byť v noci a pokojne spať v noci.

Na fotografii je spálňa pre dievča s kombinovaným stropom v ružovej a bielej farbe.

Fotografie stropov v podkrovných izbách

Šikmý strop podkrovia je veľmi často lemovaný výrobkami z hl alebo drevených modelov, ako je šindel, laminát, lamely alebo panely s imitáciou dreva. Najlepšie tu vyzerajú svetlé alebo teplé zlaté prírodné odtiene.

Šikmá alebo šikmá stropná rovina s trámami urobí geometriu priestoru zložitejšou a originálnejšou.

Fotogaléria

Strop v spálni v kombinácii s útulným osvetlením tvorí pohodlný a štýlový interiér a príjemnú atmosféru. Jeho dizajn je dôležitou súčasťou dizajnu tejto miestnosti.

Zanechajte Svoj Komentár