Ako si vybrať tylu v spálni: typy, tkaniny, farby, dizajn, kombinácia

Tyl v spálni je hlavnou dekoráciou, ktorá vytvára neporovnateľnú atmosféru vzdušnosti a krásy, a tým dotvára dizajn miestnosti. Záclony tylu jemne rozptyľujú svetlo a vytvárajú súmrak v miestnosti.

Čo je lepšie pre výber záclon?

Správne zvolený materiál pre tyl umožní, aby sa stal vrcholom interiéru, pridať priestor do miestnosti a dokonca vizuálne zvýšiť výšku stropov.

organza

Vynikajúca tvarovaná tkanina s matným alebo lesklým povrchom. Vyrobené z prírodného hodvábu a bavlny, niekedy s pridaním polyesteru.

závoj

Priehľadné, hladké a mäkké. Dokonale prechádza a rozptyľuje slnečné svetlo, ktoré je obzvlášť dôležité pre zatemnené miestnosti.

Foto závesy závoja v interiéri spálne.

šifón

To sa líši nie je pomerne vysoká cena, ale vyzerá ušľachtilý. Má krásny matný lesk, vďaka čomu interiér vyzerá veľmi dôstojne.

Aké typy sú najobľúbenejšie v spálni?

Mnohé možnosti umožňujú vybrať najvhodnejší dekor okna pre existujúci interiér.

netto

Praktické a multifunkčné. S ním môžete vytvoriť neobvyklý obraz okna. Tyl oka sa používa na zabezpečenie toho, aby do miestnosti vniklo veľké množstvo svetla.

nahý

Je vyrobená z materiálov odolných voči vyblednutiu, takže nestráca svoj vzhľad po dlhú dobu. Pavučina dá oknu úžasný vzhľad a v miestnosti bude vládnuť osobitná atmosféra.

dážď

Nepopsateľne ľahké a vzdušné. Takéto sofistikované a štýlové príslušenstvo zmení miestnosť a prinesie do nej šarm a eleganciu.

dvojitý

Ekologicky dopĺňajú interiér a stávajú sa kľúčovým dekoratívnym prvkom. Správna kombinácia dvojitých závesov, zdôrazňujú úplnosť a úplnosť spálne.

Veľkosť tylu

Pri výbere dĺžky berte do úvahy nielen estetické kvality, ale aj funkčnosť.

krátky

Tyl záclony až do okenného parapetu vytvoriť útulnosť v miestnosti, aby bolo priestrannejšie a ľahšie, čo je dôležité najmä pre malé izby.

dlho

Táto dĺžka je vhodná najmä pre veľké miestnosti. Záclony z ľahkého materiálu, na stropné odkvapy, bude klásť dôraz na otváranie okien a urobiť z neho prízvuk spálne.

Na fotografii je interiér spálne a okno zdobené dlhými závesmi tmavej farby.

Možnosti dizajnu v rôznych štýloch

Vzhľad tylu bude tiež závisieť od štýlu, v ktorom je vytvorený celkový dizajn miestnosti.

Provence

Ľahkosť tylu záclony umožní priniesť mäkkosť a mäkké svetlo do interiéru v štýle Provence. V kombinácii s rôznymi odtieňmi a textúrami dokonale zapadajú do miestnosti a jemne zdôrazňujú jej vzhľad.

klasický

V klasických interiérových závesoch bude relevantné a štýlové riešenie. Tyl z ľahkých a tenkých textílií s minimálnym dekorom dodá spálni ešte výraznejší vzhľad.

Na fotografii je spálňa v klasickom štýle a okná s tylovým závesom.

moderný

Záclony v modernom štýle by mali byť stručné a minimalistické. Najčastejšie, okná používajú priesvitný závoj, ktorý je ideálny pre taký módny dizajn interiéru.

Na fotografii je moderná spálňa a čierny tyl na okne.

Farebná paleta

Farba záclon by mala byť v súlade so základnými odtieňmi miestnosti.

modrý

Je spojená s chladom, čistotou a sviežosťou. Ideálne pre vytváranie svetlých, svetlých interiérov v modernom európskom štýle.

biela

Skutočné, z módnej farby. Biely tyl v miestnosti vyzerá vzdušne a sviežo.

Na fotografii je okno zdobené bielym tylu so vzorom.

červená

To priťahuje pozornosť a zápal záujmu. Vo vnútri spálne by sa táto farba mala starostlivo aplikovať a odmerať.

orgován

Bez ohľadu na štýl miestnosti, táto farba je schopná priniesť vlastný dotyk ľahkosti a nehy. Lilac záclony vytvárajú dojem beztiaže a dávajú zmysel pre éterickosť.

béžový

Béžový tyl bude klasickým riešením pre pokojný a tichý interiér, dodá miestnosti vnútorné teplo a nabije ju pozitívnou energiou.

tyrkysový

Upokojujúce a relaxačné. Táto farba sa prispôsobuje pokojnému a relaxačnému pobytu a je vynikajúcou voľbou pre spálňu.

Na fotografii je spálňa a okno s krátkym tylu tyrkysovej farby.

zelená

Považuje sa za pomerne útulnú, harmonickú, pokojnú a všestrannú farbu. Zelené závesy, s primeranými proporciami, sa ľahko kombinujú s rôznymi štýlmi interiéru.

hnedý

Obmedzený, rafinovaný a slušný. Táto farba je veľmi populárna a často sa nachádza v rôznych interiéroch. Hnedý tyl dodáva teplo a pohodlie vašej spálni.

Navrhnite nápady a kresby

Každý z nich plní svoju úlohu v interiéri spálne.

pásy

Nemôžu len ozdobiť miestnosť, ale aj vykonať špecifickú korekčnú funkciu. Vertikálne čiernobiele alebo viacfarebné pruhy pomôžu vytvoriť vzhľad vysokých stropov, zatiaľ čo horizontálne pruhy ich znížia, ale zároveň rozšíria priestor v spálni.

čipka

Snehovo biely čipkový tyl s elegantným vzorom vytvorí harmonickú atmosféru v spálni a prispeje k rýchlemu odpočinku a odpočinku.

kvety

Kvetinová veľká alebo malá tlač by mala byť pokojná a pokojná a čo je najdôležitejšie, mala by zdôrazňovať uvoľnenú atmosféru v spálni.

Na fotografii je spálňa a tyl s kvetinovou potlačou na oknách.

S výšivkou

Zaujímavé chaotické, kľukaté vzory a ozdoby, vyšívané na vzdušných tylových plátnach, dávajú záclony a celú miestnosť špeciálny šarm.

Upevnenie k odkvapu

Je vhodné a krásne zavesiť tylu na rímsu niekoľkými spôsobmi, ako sú pánty, šnúrky, šnúrky, suchý zips alebo kravaty, ale najobľúbenejšie sú nasledujúce možnosti montáže.

očká

Sú vyrobené z rôznych materiálov a sú vynikajúce pre takéto ľahké pásy. Táto jednoduchá verzia zapínania na odkvap, v kombinácii s tylom vyzerá veľmi originálne.

krúžky

Rôzne krúžky, ktoré sa líšia priemerom, tvarom a veľkosťou, sú považované za veľmi pohodlný a dekoratívny spôsob upevnenia záclon.

Vlastné Windows

Takéto výnimočné okná môžu byť dokonale doplnené krásnymi závesmi tylu.

klenutý

Jednoduché tylové záclony s originálnym závesom účinne zvýraznia neobvyklý tvar okna a stanú sa nečakaným a zaujímavým dizajnovým objektom.

Na fotografii je spálňa a klenuté okná so svetelnými závesmi bielej farby.

S balkónovými dverami

Jemné a beztiažové závesy sú skvelé na zdobenie okenného otvoru s balkónovými dverami. Tento ľahký dizajn vyzerá elegantne a štýlovo, takmer sa neuskutočňuje a dáva spálni interiér s eleganciou.

svetlíky

Záclony pre strešné okná - komplexné a jedinečné dizajnové okno. Tyl dáva svetlíky estetickejší, dokonalejší vzhľad a útulnú podkrovnú izbu.

Kombinácia tylu

Veľkolepá kombinácia vzdušnej estetiky záclon s iným dekorom okien dodáva interiéru osobitosť.

garniža

Spojenie záclon s tvrdým alebo mäkkým lambrequinom vám umožní vytvoriť jedinečnú atmosféru útulnosti a elegantného štýlu v miestnosti.

Záves (hrubá opona)

Najlepšia voľba pre spálňu. Tenký tyl a ťažké záclony vo vašej obľúbenej farebnej schéme zaplnia miestnosť a umožňujú ľahké ovládanie intenzity slnečného svetla v miestnosti.

Na fotografii je spálňa a kombinácia záclon so závesmi na oknách.

Roman Blind

Krásna kombinácia rímskych záclon s tylom dáva oknu neobvyklý vzhľad a upozorňuje na seba.

Textílie (prehoz, vankúše)

Tyl je tiež kombinovaný s prikrývkami alebo ozdobnými vankúšmi. Ak je kresba na záclonách, môže byť v súlade s textilným ornamentom na posteli.

Na fotografii je kombinácia vzorovaného tylu s textilom v spálni.

Odporúčania pre výber tylu v spálni

Niektoré odporúčania pre príslušný výber:

  • Na vytvorenie jemnej a útulnej atmosféry v spálni by ste mali používať neutrálnejšie a mäkšie odtiene, ako je béžová, mliečna alebo slonovinová kosť.
  • V malej spálni by boli vhodné priesvitné obyčajné záclony vo svetlých farbách bez svetlých farieb a vzorov.
  • Zohľadnite osvetlenie miestnosti. Ak je miestnosť umiestnená na slnečnej strane, odporúča sa vybrať tylovú záclonu s hrubšou tkaninou alebo s potlačou vzorov.

Fotogaléria

Správne zvolený tyl pre spálňu bude posledným prízvukom pri vytváraní štýlu interiéru a prispeje k tomu, že miestnosť bude hrať s novými farbami.

Zanechajte Svoj Komentár