Tapeta pre malú spálňu: farba, dizajn, kombinácia, nápady na nízke stropy a úzke izby

Tapeta pre malú spálňu hrá dôležitú úlohu, farba a vzor určia, aké pohodlné bude spať a spať. Chruščov domy, starobylé nocľahárne a apartmány zriedka pochváliť priestranné izby, jednoduché techniky dokončovacie múry pomôže "roztiahnuť" úzku spálňu a nastaviť výšku na nízku, pri zachovaní jeho útulnosť a jedinečný štýl.

Pravidlá pre výber tapety pre vizuálne zvýšenie v miestnosti

Existuje niekoľko spôsobov vizuálneho zväčšenia miestnosti. Aby bolo možné vybrať niektorú z možností, je potrebné rozhodnúť, ktorý z parametrov spálne nie je vhodný a ja by som chcel zvýšiť. Všeobecné pravidlá však zostávajú nezmenené a pomôžu rozšíriť hranice nielen spální, ale aj akejkoľvek inej miestnosti.

  • Tapeta s vertikálnymi alebo horizontálnymi pruhmi vizuálne ťahá a rozširuje priestor malej spálne,
  • Čím jasnejší je povrch, tým priestrannejšia je malá miestnosť, biela a modrá farba sa s touto úlohou vyrovná,
  • vizuálne zväčšiť plochu malej spálne s fotografickou tapetou s perspektívou, napr.
  • v malej miestnosti bez okien, zbaviť sa pocitu uzavretého priestoru, pomôcť tapety s obrázkom otvoreného okna a umelého denného svetla,
  • v malej spálni, ktorá sa nachádza na severnej strane, je lepšie použiť tapetu teplých odtieňov na konečnú úpravu, kompenzujú nedostatok slnečného svetla.

Akú farbu tapety je lepšie vybrať?

Každý pozná pravidlo, svetlé farby robia malú spálňu priestrannejšou. To však neznamená, že steny v miestnosti by mali byť výlučne biele. Jemné odtiene budú najlepším riešením pre vytvorenie pohodlného dizajnu. Farby ako béžová, nebesky modrá, svetlosivá, smotana alebo piesok osviežia interiér alebo ho rozžiaria, bez obetovania drahých metrov štvorcových.

Aký druh odtieňa vybrať závisí od umiestnenia miestnosti, alebo skôr od toho, na ktorej strane čelia okná a aké jasné je osvetlenie v miestnosti. Aj malá spálňa neznamená absenciu jasnej farby a veľkého vzoru, akcentová stena alebo jej fragment dodá farbu do interiéru izby.

Pre tmavú spálňu

Nedostatok svetla v malej spálni možno kompenzovať umelým osvetlením, zrkadlami a správnou farbou tapety. Povrchová úprava by mala byť vo svetlej palete a prioritnými farbami sú teplé odtiene, piesok, svetlo žltá, béžová, svetlozelená. Tieto farby zaplnia malú miestnosť teplými farbami a budú spojené so slnečným svetlom.

Pre svetlú spálňu

Svetlá spálňa má viac možností, môžete použiť jasné prvky v ňom, ale hlavný tón je lepšie zvoliť ako svetlo, ale zima. Modrá, sivá, biela, mäta. Tieto odtiene osviežia spálňu a udržiavajú rovnováhu svetla.

Aký dizajnový vzor alebo vzor sa rozhodnete zväčšiť priestor?

Dizajn malej spálne bude rovnako úspešný as jednoduchou tapetou a náterom so vzorom, hlavná vec je vybrať si ju správne.

  • Ak dekorácia malej spálne bude úplne vyrobený s jedným typom tapety, potom je lepšie zastaviť pri výbere malého vzoru,
  • objemné obrazy by mali zdobiť iba jednu stenu malej miestnosti,
  • pre malú miestnosť s vysokým stropom budú vhodnou voľbou horizontálne pruhy alebo vzory, ktoré „odtrhnú“ steny,
  • musíte zvážiť budúci dizajn miestnosti, ak máte v pláne vyplniť interiér s jasnými detailami a textilom, potom by ste mali vybrať obyčajnú tapetu.

Veľký vzor alebo ornament

Objemové obrazy a ozdoby môžu ozdobiť jednu zo stien malej spálne. Môže to byť čelo postele, stena za televízorom alebo náhodne vybraná oblasť. Zvyšok spálne je lepšie ozdobiť svetlým monochromatickým alebo malým vzorom tapiet.

Táto metóda pomáha sústrediť sa na jednu zo stien, čo ju robí objemnou. Vo veľmi malej miestnosti môže veľký výkres zaberať iba malú časť steny, ale bude to tiež znateľné. Obraz musí zodpovedať štýlu miestnosti a odrážať jeho náladu.

Kvety a rastliny

Kvetinové a kvetinové motívy vyzerajú dobre v jemnom a romantickom interiéri.

Na fotografii je kompaktná spálňa s klasickým dizajnom. Mäkký modrý tón tapiet a textílií v kombinácii s bielym osviežuje malý priestor a robí ho priestrannejším.

Pre malé miestnosti, svetlé vzory s bohatými farbami nie sú zakázané, takéto tapety môžu byť kombinované s inými, uvoľnenejšie spôsoby konečnej úpravy, ako sú bielené tehly, omietky alebo obyčajné tapety.

Na fotografii malá ženská spálňa v štýle novej klasiky. Tapety s krásnou kvetinovou potlačou sú zlepené tak, že miestnosť rozdeľujú do niekoľkých zón.

Kvety a rastliny vo svetlej palete môžu zaberať impozantnú časť stien, zatiaľ čo skrývať priestor malej spálne.

textúra

Textúrované tapety zväčšuje malý priestor kvôli jeho nepravidelnostiam.

Na fotografii vytvárajú brilantné zlaté detaily na stene ilúziu objemového povrchu a vďaka malej odrazivosti sú malé miestnosti väčšie.

Svetlo dopadajúce na reliéf tvorí „hru tieňov“, čím pridáva objem malej miestnosti. Textúrované tapety sa dobre kombinujú s inými obrázkami a povrchovými úpravami.

pruhy

Kapely pomáhajú s vizuálnym nastavením malého priestoru, v závislosti od ich smeru, miestnosť sa zdá byť vyššia alebo širšia.

Na fotografii je malá spálňa z modrej oblohy. Nástenné dekorácie je tapeta s cik-cak ornament. Horizontálny smer robí miestnosť širšou.

S cieľom "vytiahnuť" malú spálňu s nízkymi stropmi vhodné tapety s vertikálnym vzorom, aj svetelné pruhy zmení vnímanie.

Rovnaká technika sa používa pre úzke steny v obdĺžnikovej miestnosti, čím širší je pás, tým silnejší bude vizuálny efekt.

Foto tapetu v interiéri malej spálne

Nástenné maľby môžu byť spásou pre malú miestnosť. Vizuálne techniky môžu výrazne zmeniť vnímanie priestoru. Najúčinnejšou metódou je fototapeta s perspektívnym obrazom, to znamená, že obraz je odstránený do diaľky, čím vytvára ilúziu ďalšieho priestoru, ktorý sa otvára do oka.

Vo fotografii malá moderná spálňa. Photowall-papier s nasýtenou zelenou farbou je zvýraznený LED páskou. Táto technika vizuálne prehlbuje stenu a odkladá ju.

Objemné predmety, ako je diaľnica, výhľad na mesto alebo most, robia malú spálňu väčšou kvôli kontrastu váhy. Rozmazaný obraz, ako napríklad zamlžená krajina, pôsobí na podvedomie a vykresľuje v ňom obrázok.

3D tapeta

Realistický trojrozmerný obraz fascinuje svojou mierkou. Priestor malej miestnosti sa stáva objemnejším, ako keby odstránil stenu.

Vo fotografii malá spálňa v modernom štýle. Povrchová úprava a plnenie v teplých farbách, vďaka čomu je miestnosť svetlá a útulná.

Obraz môže zodpovedať rôznym štýlom, pre klasický smer to môže byť obraz objemných stĺpcov alebo farieb, abstrakcia alebo pohľad na metropolu je vhodný pre moderný štýl a levandulové polia a pohľad z okna na francúzsku dedinu sú vhodné pre Provence.

Na fotografii je malá spálňa s minimalistickým dizajnom a povrchovou úpravou 3D tapetou. Podlhovasté klenuté tvary robia miestnosť vizuálne vyššou.

Tapeta dizajn podľa štýlu

moderný

Pre návrh malej spálne v modernom štýle si môžete vybrať tapetu s geometrickými vzormi, pruhmi, tapetami s fotografickou tlačou alebo s imitáciou akéhokoľvek materiálu, ako je murivo alebo drevené dosky.

Môžete tiež použiť rôzne farby obyčajnej tapety, kontrastné pruhy vytvoriť objem. Pre high-tech a minimalistické interiéry je vhodný funkčný nábytok, postele s vstavanými skriňami, priestranné komody a kompaktné lampy.

Na fotografii je minimalistická malá spálňa s farebnou výzdobou jednej zo stien, farby sú svetlé, ale nie honosné. Zrkadlové vkladanie zväčšuje priestor vďaka reflexným vlastnostiam.

Provence

Romantická Provence sa často vyrába v jasných farbách. Bude vyzerať dobre tapety s imitáciou omietky, maľované murivo, alebo malý kvetinový vzor.

S pomocou fototapety môžete zvýrazniť oblasť nad čelom, čím ju zdobíte a označíte stredový bod v malej miestnosti. Interiér Provence bude harmonicky vyzerať svetlé pastelové farby, mäta, ružová, biela, svetlo fialová, modrá a broskyňa.

klasický

Pre klasický štýl v malej spálni si vyberte pokojné a diskrétne farby. Kvetinové vzory, monogramy, efekt omietky alebo pruhov bude vyzerať harmonicky.

Farba vzorov by nemala vyniknúť od všeobecného tónu, vzor môže byť doplnený brilantnými detailmi, ako je napríklad zlatý alebo strieborný okraj.

podkrovie

Štýlový dizajn podkrovia je plný rôznych textúr. Aj v malej miestnosti je možné kombinovať drevo, tehlu a betón.

Malá miestnosť nie je dôvodom na opustenie rôznorodého obsahu. Pomocou svetlej palety alebo kontrastu tmavej a svetlej farby, dokonca aj v malej spálni, je možné kombinovať bielenú tehlu a nerovnomerne omietnutú stenu, studený betón a drevené panely. Tapeta s imitáciou týchto efektov šetrí miesto.

Škandinávsky štýl

Minimalistický a lakonický interiér, nepreťažený zbytočnými detailmi. Povrchová úprava a plnenie sa vykonáva v miernom meradle. Tapetový papier môže mať realistický obraz dreva, alpských hôr alebo drevených panelov a malý vzor.

Na fotografii malá spálňa v škandinávskom štýle. Povrchová úprava a plnenie v pastelových farbách.

Ako kombinovať tapety pre vizuálne rozšírenie?

Kontrastné farby a textúry môžu zväčšiť priestor malej miestnosti. Zdobenie jednej zo stien s jasnou tapetu, vizuálne priťahuje ju.

Pomocou monochromatického tapetu dvoch rôznych farieb môžete vytvoriť hlasitosť v malej miestnosti a vytvoriť ilúziu hry svetla a hĺbky priestoru.

Na fotografii je malá spálňa s niekoľkými typmi nástenných dekorácií. Dizajn miestnosti je podporovaný jednou farebnou paletou, ktorá ju robí čo najrozsiahlejšou.

Tapeta spoločníci tiež pomôcť zamerať sa na jednej zo stien v malej miestnosti.

Vlastnosti voľby tapety pre nízke stropy v spálni

Najlepší spôsob, ako vytvoriť malú miestnosť vyššie, je dokončiť tapetu s vertikálnymi vzormi.

Môžu to byť pruhy, kvetinové alebo kvetinové vzory, ktoré sa nachádzajú v smere od podlahy k stropu, tapeta so vzorom smerujúcim nahor alebo tapeta s prechodom od tmavého po svetlo.

Design nápady tapety pre úzke izby

Pre malé úzke izby, rovnaké metódy fungujú, pracujú len na opačnej strane. Vzory a obrázky by nemali byť umiestnené zvisle, ale vodorovne, čím sa stena rozširuje.

Široké pruhy môžu rám jednej alebo viacerých stien, tapety s obrazom abstrakcie, jasný horizont alebo roh tapety pomôže vizuálne zväčšiť malú úzku spálňu.

Fotogaléria

Malá spálňa môže byť tiež štýlová a pohodlná. Správna kombinácia dekorácie, nábytku a dekoru tvorí pohodlnú miestnosť, v ktorej chcete byť, a rôzne možnosti vám umožňujú vybrať si perfektnú možnosť pre seba. Nižšie sú fotografie príkladov malých spální, zdobené tapetou.

Zanechajte Svoj Komentár