Spálňa dizajn s šedou tapetou: 70 najlepších fotografií v interiéri

Použitie šedej tapety v spálni pomôže vytvoriť moderný dizajn, ktorý je vhodný pre relaxáciu a relaxáciu. Šedá farba tapety bude perfektným zázemím pre vytvorenie exkluzívneho interiéru v akomkoľvek štýle.

Šedá je „stredná“ verzia medzi čiernou a bielou. Ak sa celé spektrum viditeľného svetla odrazí od povrchu, vytvorí sa biela farba. Čierna - ak je spektrum úplne absorbované. Je zrejmé, že tieto dva póly sú spojené v šedej farbe, čo zanecháva odtlačok na jeho vnímaní.

Ide o "miernu" farbu, ktorá prispieva k vytvoreniu pokojnej, vyváženej atmosféry. To je úplne neutrálne, čo znamená, že farebné časti môžu ľahko dať spálni správnu náladu, ktorú možno ľahko zmeniť napríklad zmenou textilných prvkov.

Tip: Pri plánovaní opravy spálňa okamžite rozhodnúť, aký nábytok budete používať. V závislosti na jeho farbe, vyberte svetlo alebo tmavé odtiene šedej pre tapetu.

Na sivej tapete môžu byť obrázky rôznych farieb a veľkostí. Nezabudnite na všeobecné pravidlá dizajnu:

 • Veľký kontrastný vzor na tapete urobí malú miestnosť ešte menšou;
 • Photowall-papier v šedých odtieňoch môže vizuálne znížiť veľkosť spálne;
 • Svetlý tón tapety pomôže vizuálne rozšíriť miestnosť;
 • Kombinácia svetlých a tmavých odtieňov môže pomôcť opraviť chyby v miestnosti - vizuálne „zdvihnúť“ strop (prechod z tmavých odtieňov v blízkosti podlahy na svetlé v blízkosti stropu), rozšíriť úzku stenu (zvýraznenie svetlejším tónom).

Aký štýl je vhodný pre spálne s šedou tapetou?

Šedú farbu možno použiť v akomkoľvek štýle, od klasiky až po minimalizmus. Neexistujú žiadne obmedzenia. Tu platia rovnaké zákony ako v iných prípadoch - svetlé farby rozširujú miestnosť, tmavé úzke. Rôzne štýly si vyberajú rôzne farebné kombinácie. Napríklad pastelové odtiene pridané do svetlosivej farby sú dobré v štýle Provence, krémové a béžové tóny sú v klasike a svetlé alebo dokonca kyslé farby sú v art deco a moderné.

 • Classic. Kombinácia svetlých a tmavosivých odtieňov, doplnená bielou farbou - „studenou“ a „teplou“, je vhodná pre všetky klasické štýly bez výnimky. Tiež vhodné tapety s monogramom vzory a vzory s pruhmi.
 • Zchátralý šik. Tapety v spálni v odtieňoch šedej v kombinácii s pastelovo ružovou a modrou - základom tohto módneho štýlu.
 • Pop Art. Šedá je preferovaná ako základ pre pop art štýl, pretože slúži ako zmäkčujúci prvok pre kontrastné a ostré kombinácie.
 • Škandinávsky štýl. V tomto štýle sú veľmi vhodné chladné sivé odtiene - dodávajú do atmosféry pevnosť a konzistenciu, slúžia ako zjednocujúci tón, ktorý spája jednotlivé prvky interiéru.
 • Minimalizmus. V tomto štýle, môže byť svetlošedá hlavná tón, napríklad, je vhodné v spálňach smerom na juh, ako biela v tomto prípade môže byť príliš ostré a svetlé.

Odtiene a kombinácie šedej v interiéri spálne

V závislosti od sýtosti sivej farby môže vyzerať inak. Okrem toho môžu byť do základnej šedej farby pridané ďalšie odtiene a je možné získať popol sivú, „prašnú ružu“, striebornú farbu, farbu suchého alebo mokrého kameňa, farbu búrlivej oblohy alebo farbu perlete. Takáto bohatá paleta vytvára predpoklady pre vytvorenie monochromatických interiérov.

Napríklad, tmavo šedá tapeta v spálni môže zvýrazniť stenu v čele postele alebo v rohu pre odpočinok, a ľahšie tie môžu vložiť cez ostatné steny. Môžete tiež vybrať časť steny s tapetou so vzorom sýtejšej sivej farby.

Svetlé odtiene sivej s pridaním teplých farieb (béžová, krémová) pomôžu vytvoriť viac "teplý" interiér v spálni. V prípade, že miestnosť je orientovaná na juh, je vhodné pridať do sivej modrej alebo modrej farby, aby sa atmosféra trochu ochladila.

Okrem možnosti monochromatického dizajnu sú možné aj kombinácie šedej tapety v interiéri spálne s inými farbami a odtieňmi. Pri práci s farbou by sa mali dodržiavať nasledujúce zásady:

 • Farby partnerov musia patriť do rovnakého teplotného rozsahu, buď „studené“ alebo „teplé“.
 • V prípade, že použijete ako základ bohatú sivú farbu, pridajte do nej svetlo, pastelové farby, čím vyvážite interiér.
 • Ak je ako hlavný zvolený svetlosivý tón, môže byť doplnený o jasné, kontrastné farby.

Kombinácia sivej farby s inými farbami:
 • Bielu. Klasická kombinácia je biela a sivá, doplnená čiernymi akcentmi. V závislosti od pomeru týchto farieb môže byť interiér tichší alebo ostrejší. Najčastejšie sa používa v moderných štýloch.
 • Modro. Spárované so sivým tvorí "chladnú" atmosféru, vhodnú pre južnú spálňu. Môže byť použitý v námorných, klasických, škandinávskych a iných štýloch.
 • Ružová. Kombinácia ružovej a šedej - jedna z najzaujímavejších a najbohatších funkcií. To je spôsobené tým, že ružová má obrovskú škálu odtieňov - od jemnej jablkovej farby až po šťavnatú fuchsiu. Ružovú aj sivú možno použiť v rôznych stupňoch sýtosti. Tieto dva faktory spoločne vedú k vytvoreniu nekonečného počtu použití pre túto kombináciu. Svetlošedá tapeta v spálni v kombinácii so svetlými ružovými doplnkami sa stala hlavným prúdom populárnych štýlov ako Provence a Chebbi-chic dnes.
 • Žlto. Vhodné pre spálne s oknami na sever, pretože vytvára slnečnú, radostnú atmosféru. V závislosti od tónu a sýtosti žltej farby možno použiť v rôznych štýloch - od klasiky až po krajinu.
 • Brown. Najčastejšie sa používa spolu so žltou alebo zelenou farbou, čo vytvára harmonickú kombináciu, ktorá je najviac žiadaná v spálňach v ekologickom štýle, ako aj v krajine.

Záclony do spálne so šedou tapetou

Pri výbere záclon pre spálňu so šedou tapetou môžete použiť nasledujúce možnosti:

 • plain,
 • kontrast,
 • neutrálny.

Prvá možnosť je vhodnejšia pre monochromatické interiéry spální, a tiež v prípade, že je potrebné "rozpustiť" okno, skryť ho v priestore. To sa robí v prípadoch, keď je okno malé alebo neštandardné a zároveň nie veľmi úspešné.

Druhá možnosť vám umožní vytvoriť svetlý interiér v spálni. V tomto prípade je možné záclony zvoliť buď na tapetu na prízvukovej stene, alebo na iné textilné prvky (prehoz, dekoračné vankúše, čalúnený nábytok) alebo na nábytok. Táto technika sa častejšie používa v moderných interiérových štýloch.

Tretia možnosť vám umožní vytvoriť jemnú, romantickú atmosféru, napríklad pomocou pastelových farieb.

Foto interiéru spálne s šedou tapetou.

Nižšie uvedené fotografie sú príkladmi použitia šedej tapety v interiéri spálne.

Foto 1. Šedá tapeta s tmavým vzorom monogram je ideálny pre spálňu v klasickom štýle.

Foto 2. Biele kvetinové vzory na sivej tapete vytvárajú pokojné pozadie, hlboko fialová farba hlavy postele dáva do interiéru hĺbku a výraznosť.

Foto 3. Foto-papier na stenu v šedej škále je pridaný s lila textílie.

Foto 4. Jedno z najlepších riešení pre spálne: klasická kombinácia šedej a bielej je doplnená slnečnou žltou farbou. Interiér sa okamžite stáva teplým a útulným.

Fotografie 5. Šedé tehlové tapety sú základom štýlu v tejto spálni. Je to monochromatický, jedinou výnimkou je bledo modrá stolica ako jeden z nočných stolíkov.

Foto 6. Jemná modrá v kombinácii so sivou dodáva pocit chladu a sviežosti.

Foto 7. Šedá v kombinácii so svetlou béžovou - skvelý pár pre realizáciu klasických štýlov.

Foto 8. Neštandardný biely vzor na tapete podporovaný textilom - mäkký ružový obrázok na vankúšoch.

Foto 9. Svetlošedá tapeta so vzorom rovnakého tónu slúžila ako základ pre modernú klasiku.

Foto 10. Šedá tapeta "pod tehlou" vydáva stenu na hlavu.

Foto 11. Kombinácia šedej, béžovej a bielej umožnila vytvoriť štýlový a svetlý interiér v spálni.

Zanechajte Svoj Komentár