Klasický štýl spálňa interiér: funkcie, foto

Interiér spálne v klasickom štýle je vhodný pre tých, ktorí uprednostňujú luxus, chcú ukázať svoje postavenie a bohatstvo. Klasika vám umožní zdôrazniť dobrý vkus a ukázať, že majitelia dávajú prednosť tradíciám, nie momentálnej móde.

Má spálňu v klasickom štýle

Klasický štýl ako každý iný má svoje interiérové ​​prvky. Všetky detaily sa musia navzájom zosúladiť a vytvoriť tak veľkolepú eleganciu.

Prvky dizajnu spálne v klasickom štýle:

 • Farbu. Spálňa v klasickom štýle umožňuje použitie prakticky akejkoľvek farby, ale preferujú sa teplé svetlé odtiene. Béžová, mliečne biela, zlatá, svetlohnedá bude vhodná ako hlavná, čerešňová, čierna, tmavo hnedá - ako doplnkové alebo akcentové farby.
 • Finish. Strop a steny sú zdobené lištami, vlysy a ďalšími prvkami, zvyčajne tvarovanými.
 • Posteľ. Pevnosť, pevnosť a luxus - to sú hlavné znaky hlavného nábytku v klasickej spálni. Hlavný dôraz je kladený na čelo postele. Zvyčajne je veľký, luxusný, elegantný, často zdobený rezbami alebo dokonca vykladaním.
 • Nábytok. Nábytok, koberce, maľby a všetky ostatné predmety použité vo výzdobe by mali patriť do toho istého štýlu a navzájom sa dobre premiešať.
 • Textil. Všetky použité textílie by mali byť dobrej kvality, vhodné sú prírodné tkaniny bohaté textúry - zamat, hodváb, taft. Koberec bude tiež celkom vhodný.

Je to dôležité. Najvýhodnejšie bude vyzerať klasický štýl vo veľkých izbách, nasýtených svetlom a vzduchom. Interiér by mal byť zároveň výrazný a elegantný. Materiály na konečnú úpravu sa výhodne používajú prírodné, napríklad tuf, mramor, drevo, vrátane drahých kameňov, bronz, kryštál. Zvlášť cenené v interiéri je ručne.

výzdoba

Okrem nábytku a výzdoby sa klasický štýl prejavuje aj vo výzdobe všetkých povrchov v miestnosti.

 • Steny. Dekoratívna omietka, prírodný kameň vo výzdobe stien pomôže vytvoriť skutočný klasický interiér. V tejto časti steny je možné maľovať - ​​fresky, ručne vyrábané a vytvorené pomocou moderných technológií, dá miestnosti slávnostné.
 • Paul. Platí pravidlo, na pokrytie podlahy pri vytváraní interiéru v klasickom štýle, vyberte parkety, najlepšie z drahého dreva, a musí zodpovedať zvolenej farebnej schémy miestnosti.
 • Strop. Biely monofónny strop by mal byť ozdobený štukovou vlysom, ako aj rozetou pre centrálny luster. Môžete ho tiež maľovať freskami alebo ozdobiť cukríkmi. V druhom prípade bude interiér obzvlášť luxusný a je potrebné, aby zvyšok nábytku v spálni zodpovedal úrovni stropu.

nábytok

Hlavná vec v zmysle av dekoratívnom zmysle kus nábytku je posteľ. Preto jej voľba zahŕňa špeciálnu starostlivosť. Samozrejme, hlavná vec je funkčnosť, výhoda nočného odpočinku má prednosť, čo znamená, že by mal byť vybavený špeciálnou ortopedickou matracovou podperou s lamelami a požadovanou šírkou a tuhosťou samotného ortopedického matraca. Čelo však slúži hlavne na dekoratívne účely a musí byť luxusné, pomerne masívne, najlepšie z dreva.

Dizajn spálne v klasickom štýle umožňuje nasledujúci dizajn postele:

 • vykladané drahými kameňmi alebo kamienkami;
 • vložky z bronzu alebo striebra;
 • zakrivené čelo a nohy;
 • baldachýn.

Zvyšok nábytku by mal byť vybraný "pod posteľou", aby sa s ním harmonická kombinácia oboch tvarov a farieb. Nedbanlivosť, prípustná v iných štýloch, je tu nemožná. Zároveň by žiadny iný kus nábytku nemal vyzerať luxusnejšie ako posteľ a priťahovať pozornosť.

V spálni v štýle klasiky, okrem postele a úložného systému oblečenia, spravidla vo forme veľkého šatníka s dvoma, tromi alebo dokonca štyrmi dverami, je vítaná inštalácia komody, komody a konzolových stolov. Vyrobené z vysokokvalitného dreva, budú slúžiť ako ozdoba a zároveň ako dodatočné miesto pre umiestnenie dekoratívnych predmetov (fotorámčeky, svietniky, malé vázy) a stolné lampy.

Okrem toho môže byť spálňa umiestnená:

 • nočné stolíky: sú inštalované na oboch stranách postele, čo nám umožňuje zdôrazniť jeden z princípov vzniku klasického štýlu, a to symetria miestnosti.
 • toaletný stolík, zrkadlo a puf: v štýle sa zhodujú so zvyškom nábytku, čalúnenie puf používa rovnaký materiál ako v čalúnení stoličiek. Aj toto čalúnenie sa môže zhodovať s farbou a materiálom s dekoratívnymi vankúšmi;
 • šatníková skriňa: je lepšie, ak to nie je šatníková skriňa, ale obyčajná šatníková skriňa s otvorenými dverami, dekorácia skrinky s vyrezávanými prvkami, ktoré zodpovedajú štýlu hlavy postele, je vítaná;
 • kreslá: interiér v klasickom štýle vyžaduje izby značnej veľkosti, čo znamená, že miestnosť môže byť usporiadaná v miestnosti s niekoľkými kreslami, stojací lampa, knižnica - v tomto rohu bude príjemné relaxovať a čítať pred spaním.

Je to dôležité. Skutočný drevený nábytok klasického štýlu je vyrobený v Taliansku. Má vysokú cenu, ale zároveň má vynikajúcu kvalitu a dlhú životnosť bez straty vzhľadu, čo robí jeho nákup opodstatnený - koniec koncov, tento nábytok bude slúžiť nielen vám, ale aj vašim deťom a dokonca aj vnúčatám.

osvetlenie

Osvetlenie musí byť umiestnené aspoň na troch úrovniach - na hornom alebo spoločnom svetle, na stredných svietidlách na jednej stene, stojacích lampách a na spodných stolných lampách. Klasický štýl predpokladá jasné, slávnostné osvetlenie, ale nemali by ste zabúdať, že spálňa je miestom určeným na relaxáciu a samotu. Ako spojiť tieto rôzne požiadavky v tej istej miestnosti?

 • Centrálny luster by mal byť veľký a luxusný, môžu tu byť prvky z bronzu, krištáľu, porcelánu. Hlavnou podmienkou - plne zapustený luster osvetlí celú miestnosť, takže žiadne tmavé rohy.
 • Podlahová lampa na čítanie a svietniky v blízkosti zrkadla toalety dopĺňajú svetelnú schému - tvoria strednú svetelnú vrstvu.
 • V dolnom poschodí sú nočné lampy a nočné lampy.

Dizajn spálne v klasickom štýle vyžaduje, aby svetlá boli vyrobené z prírodných materiálov, zvyčajne bronzových, a môže to byť aj cín alebo striebro. Lampy sú zdobené krištáľovým, farebným sklom, kovanými alebo pozlátenými detailmi.

textilné

Požiadavky na textil v klasickom štýle: iba prírodné materiály určitých farieb, ako aj obmedzené použitie vzorov.

 • Najvhodnejšie na použitie v klasických spálňových materiáloch ako je hodváb, satén, zamat.
 • Okenné dekorácie zahŕňa použitie niekoľkých vrstiev záclon (tylu, záclony, pelety). Portieres sú vyrobené z hustých tkanín, spravidla z tmavých tónov.
 • Vankúše stoličky môžu byť pokryté prírodnými brokátovými, zamatovými a saténovými tkaninami.
 • Posteľná bielizeň je zdobená cop, stuhy, ležal krásne záhyby.
 • Preferované vzory na textíliách: medailóniky, zložité vzory, motívy čipiek.

Všetky textílie v spálni v štýle klasiky by mali byť kombinované vo farbe s ostatnými prvkami interiéru.

príslušenstvo

Nie je možné vytvoriť klasickú spálňu, ak v jej dizajne nepoužívate rôzne doplnky, ktoré zdôrazňujú štýl. Môžu to byť:

 • sviečky v krásnom bronzovom svietniku alebo svietniky;
 • zrkadlá v rámoch, zdobené rezbami alebo v bronzových rámoch;
 • porcelánové figúrky, malé sochy, podlahové vázy;
 • maľby na stenách v pozlátených rámoch, zobrazujúce klasické scény.

Všetky doplnky sa vyberajú tak, aby spolu tvorili harmonickú kombináciu s inými predmetmi v spálni.

Loading...

Zanechajte Svoj Komentár