Vlastnosti vnútornej skrine v spálni

Najčastejšie sa skrine nachádzajú v spálni - to je najlepšia voľba pre tých, ktorí nemajú samostatnú šatňu.

Keď je dokončená etapa výberu systému skladovania a jeho veľkosti, je potrebné určiť vnútornú výplň skrine v spálni. Ak v bežnej šatníku sú len tri možnosti, ako si zariadiť oblečenie: zavesiť na vešiaky, sklopiť na police alebo dať do zásuviek, dizajn priehradky poskytuje viac príležitostí. Existuje mnoho špeciálnych zariadení pre ukladanie vecí v šatníkových skriňach, ktoré ho robia funkčnejším a pohodlnejším.

Celkový objem skrinky je možné rozdeliť nasledovne:

 1. spodná časť - na skladovanie topánok;
 2. stredná časť je centrálnou časťou skrine, v ktorej sa každodenne ukladajú veci;
 3. horná časť - tu sú veci, ktoré sa používajú zriedka alebo v určitom období.

Čo bude vyplnenie skrine v spálni vášho bytu, záleží len na tom, čo a koľko máte v úmysle uložiť.

Na nasledujúcom obrázku sú zobrazené hlavné prvky skrinky.

Vyplnenie skrine: možnosti, fotografie

 • Pantograf je mechanizmus, ktorý vám umožní ľahko spustiť a zdvihnúť tyč so závesmi, takže môže byť umiestnená dostatočne vysoko, čím sa uvoľní viac miesta v spodnej časti.

 • Sieťové koše (vyrobené z kovu alebo plastu). Namontované na špeciálne regály a vybavené valčekmi, s ktorými môžete ľahko vytiahnuť košík.

 • Tyče na umiestnenie vecí na vešiaky.

 • Držiaky nohavíc.

 • Špeciálne závesy na opasky a kravaty.

 • Police na obuv a držiaky na topánky.

 • Kontajnery a organizátory na uskladnenie drobných predmetov.

Okrem toho môže vnútorná výplň skrine v spálni obsahovať špeciálne sekcie, napríklad oddelenie, kde je odstránená žehliaca doska, alebo vysávač, železnú konzolu alebo viacvrstvové koše pre rôzne drobnosti.

Odporúčania pre výber skrine šatníka

 1. Počet dverí by sa mal rovnať počtu vnútorných častí, inak bude skrinka nepohodlná. Pri širokých dverách sú za dvomi dverami povolené dve oddelenia.
 2. Tyč pre závesy by mala byť umiestnená v časti skrine, ktorej hĺbka nie je menšia ako 60 cm a šírka - 90 cm.
 3. Pri výpočte šírky sekcií pre naplnenie skrine v spálni majte na pamäti, že police by nemali byť pol metra - inak budú nepohodlné používať. Optimálna šírka je 60 cm.
 4. Medzi regálmi je potrebné dodržať odstup najmenej 35-40 cm (ak na nich budete ukladať bielizeň).
 5. Štandardná výška sekcie pre bar pod vešiakom je 170-190 cm (pre dlhé veci) a 110-120 cm (pre krátke oblečenie). Môže sa líšiť a závisí od výšky a dĺžky oblečenia. Výška sekcie sa dá vypočítať samostatne, preto je potrebné zmerať výšku odevu a pridať 20 cm (to je výška závesu samotného a pripevnenie tyče).
 6. Horné police (medziposchodia) sú širšie ako ostatné, asi pol metra vysoké. Tu si môžete uložiť veľké veci, tašky, kufre.
 7. Pri výpočte vnútorného naplnenia skrine v spálni majte na pamäti, že približne 10 cm hĺbky pôjde na inštaláciu systému posuvných dverí. Zároveň na šaty visiace na vešiakoch budete potrebovať aspoň 55 cm.
 8. Malé predmety oblečenia (spodná bielizeň, vreckovky atď.) Sú vhodnejšie na uskladnenie v zásuvkách.
 9. Zásuvky musia byť umiestnené tak, aby sa neprekrývali s rámami dverí, inak sa nebudú vysunúť. V skriniach so štyrmi dverami nie sú prakticky žiadne neprístupné miesta a zásuvky môžu byť umiestnené kdekoľvek.
 10. Ak má zásuvka rukoväť, nesmie sa dostať k dverám - to je potrebné zohľadniť pri navrhovaní skrinky.
 11. Na naplnenie skrine vyberte zásuvku na predĺžení guľôčkového ložiska - takú zásuvku je možné úplne vytiahnuť bez rizika pádu na podlahu, čo uľahčuje jej používanie.
 12. Ak poskytujete police dlhé (viac ako 80 cm), mali by mať v spodnej časti podporný systém, inak sa police môžu ohnúť. To isté platí pre dlhé prúty na oblečenie (nad 100 cm). V takýchto prípadoch je uprostred upevnený zvislou tyčou, spočívajúcou na podlahe a strope.
 13. Osvetlenie vo vnútri skrine sa neodporúča - je oveľa jednoduchšie ho vybaviť priezorom so zabudovanými reflektormi. To umožní rovnomerné osvetlenie celého obsahu skrinky.
 14. Ak sa plánuje veľké medziposchodie, odporúča sa umiestniť ho za dvere do spoločných priestorov, čo znižuje náklady (pretože nie je potrebné objednávať jednotlivé dvere) a zlepšuje interiér.

Zanechajte Svoj Komentár