Spálňa interiéru v čiernej farbe

Málokto si myslí, že dizajn spálne v čiernej farbe nie je len zaujímavým a originálnym riešením, ale aj spôsobom, ako ukázať svoju individualitu a vytvoriť neobvyklý, veľmi štýlový interiér v takmer akomkoľvek štýle.

Čierna je večná klasika, farba, ktorá absorbuje všetky ostatné a vytvára tak atmosféru pokoja, ktorá je dôležitá pre miestnosť určenú na spanie.

Výber farby budúcej izby, spravidla sa riadia najnovšími módnymi trendmi a snažia sa, aby sa táto izba stala najintímnejšou oblasťou v byte. Dizajn čiernej spálne plne spĺňa tieto požiadavky, ale len v prípade, že táto farba je použitá správne, v súlade s pravidlami pre návrh bytových priestorov.

Čierna vám umožní, aby bola izba elegantná a elegantná. Môže byť krásna a veľmi relevantná z hľadiska najnovších módnych trendov.

Pri navrhovaní interiéru čiernej spálne je potrebné starostlivo zvoliť partnerské farby. Hoci formálne čierna je kombinovaná so všetkými farbami, nie každá farba je vhodná na vytvorenie pokojnej a útulnej atmosféry, niektoré kombinácie nenásilne zaťažujú nervový systém.

Čierna sa zriedka používa ako hlavná, zvyčajne ju používa na zvýraznenie iných farieb alebo jednotlivých zón, zdôrazňujú tie prvky situácie, ktoré si zaslúžia osobitnú pozornosť.

Pri výbere spoločníkov pri navrhovaní spálne v čiernej farbe by sa mali riadiť nasledujúcimi pravidlami.

  • Čierna a biela v spálni je klasická kombinácia. Vhodné pre klasické interiéry aj moderné štýly (minimalizmus, hi-tech alebo loft).

  • Čierna a zlatá vytvorí kráľovský interiér. Táto kombinácia sa úspešne používa v klasických interiéroch a vytvára zvýšenú, slávnostnú atmosféru.

  • Tmavé farby, najmä zelené, hnedé, modré a ich odtiene by nemali byť kombinované s čiernou pri navrhovaní čiernej spálne. Ak naozaj chcete mať tieto farby, vyberte si ich bielené verzie. Vhodné by boli napríklad svetlozelené, béžové alebo pastelovo modré.

  • Aktívne farby spektra - červená, žltá a oranžová - sa najlepšie používajú len ako prízvuk, pridávajú sa jednotlivé prvky. Ešte lepšie sú aj tieto farby.

  • Čierna je účinne kombinovaná s bielymi a ružovými odtieňmi, tieto interiéry sú veľmi elegantné a sú vhodné pre ženy s istotou.

POZOR!

V interiéri čiernej farby je potrebné venovať osobitnú pozornosť nábytku. Biely alebo čierny nábytok bude vyzerať najpôsobivejšie, zatiaľ čo čierne sa nestratia proti tmavým stenám, najlepšie v lesklom prevedení.

Ak je v miestnosti veľa čiernej, malo by tu byť aj množstvo bielych predmetov. Ak je čierny prízvuk, nábytok by mal byť tiež čierny.

Spálňa v čiernej farbe môže byť veľmi pokojná a útulná, pričom bude vyzerať veľmi moderne a štýlovo. Veľa závisí od osobného vnímania, ale dosť veľký počet ľudí sa cíti skvele v miestnostiach s tmavými stenami. Vytvárajú pocit bezpečia z okolitého sveta.

Pri vytváraní čiernej spálne je potrebné venovať osobitnú pozornosť osvetleniu. Čierna absorbuje všetky farby spektra, takže svetlo v takejto miestnosti by malo byť oveľa viac, než kde sú steny natreté v jasných farbách.

Nestačí len jedno centrálne odpruženie alebo luster, je potrebné premýšľať nad svetelnou schémou opatrne a je lepšie, ak obsahuje niekoľko úrovní. Napríklad, môžete použiť svetlá na obvode, pozdĺž odkvapu, na zvýraznenie nábytku - skrine, postele, police.

V interiéri čiernej spálne sa zvyčajne používa nielen centrálna lampa, ale aj okrem toho reflektory na strope, ako aj lampy, ktoré poskytujú smerové svetlo na osvetlenie určitých častí stien. Osobitná pozornosť je venovaná tým oblastiam, kde nie sú žiadne dekoratívne prvky svetlých farieb.

Zanechajte Svoj Komentár