Interiér spálne v modrej farbe

Spálňa v modrých tónoch dodá sviežosť a chlad, dodá pocit čistoty a pokoja. Dizajnéri milujú zdobiť izby určené na spanie v modrých odtieňoch, pretože vám umožňujú vytvoriť interiér v akomkoľvek štýle, od prísnej klasiky až po modernú dobu.

Spálňa modrá Má pozitívny vplyv na celkový zdravotný stav svojich obyvateľov: stabilizuje krvný tlak, mierne znižuje srdcovú frekvenciu a teplotu, preto lekári odporúčajú túto farbu používať vo väčšej miere. Táto farba je optimálna pre manželské izby, pretože sa považuje za farbu vernosti. Modrá má priaznivý vplyv na nervový systém, upokojuje ho, zlepšuje spánok a podporuje relaxáciu.

Ďalším plusom je, že izby zariadené v modrých farbách sa zdajú byť väčšie a ľahšie. Tam je len jedna nuance: modrá sa vzťahuje na studené odtiene, preto sa neodporúča, aby modré miestnosti s výhľadom na severnej strane domu. Oveľa vhodnejšie budú na južnej strane, kde bude chlad farby zjemnený slnečným svetlom.

Modrý interiér izby môžu mať rôzne odtiene: akvamarín, tyrkys, azúrovú, farbu oblohy, modrú alebo morskú nevädzu. Hlavnou vecou je rozhodnúť, či sa modrá stane hlavnou farbou a bude použitá pri návrhu stien, stropov, podláh, nábytku, alebo bude prízvuková farba pre doplnky a rôzne dekoratívne prvky.

V prípade, že farba pôsobí ako hlavná farba, mala by byť svetlá, rozptýlená. Ak je to prízvuk farba, potom to môže byť jasné, nasýtené.

že modrá spálňa Nebolo príliš „chladné“, musí byť doplnené teplými odtieňmi béžovej, bielej, šedej alebo ružovej farby. Modré steny vyzerajú veľmi pôsobivo, pretože vizuálne zväčšujú miestnosť a dodávajú jej extra objem. Dekoratívne textílie v spálni sa zvyčajne volia aj vo farbe stien.

Spálňa modrá môže vyzerať veľmi skromne, a byť zdobené v štýle "krajiny", a môže sa zdať izba z paláca, ak pridáte do výzdoby zlaté odtiene a nábytok s dekoratívnymi prvkami v zlate alebo striebre. Tento pocit umocňujú starožitné svietidlá.

Biely nábytok vyzerá dobre proti svetlomodrým stenám. Ďalšou možnosťou je biela farba stien, na ktorých kontrastujú textilné prvky vrátane záclon a nábytku s intenzívnou modrou farbou.

Na stropnú výzdobu modrá spálňa interiér je lepšie zvoliť biely alebo neutrálny šedý tón. Pre neho je potrebné zvoliť podlahovú krytinu rovnakého tónu, napríklad laminát alebo koberec.

Na svetlom modrastom pozadí, svetlý nábytok z modrej, žltej, ružovej odtiene bude vyzerať dobre. Lôžka sú zvyčajne vyzdvihnuté v uvoľnenejšom tóne, sivej alebo hnedej.

Aké farby použiť ako extra v modrá spálňa - záleží na štýle, v ktorom sa bude robiť. Napríklad, vintage štýl vyžaduje nehu a odtiene bielej, béžová pre minimalizmus sivé a čierne tóny budú robiť.

Dekoratívne akcenty vmodrá spálňa môže byť osvetlenie (lustre, stojanové lampy, nástenné svietidlá, závesy), vázy, figúrky, stolné hodiny, veľké koberce a malé koberce. Biele pruhy, kvetinové motívy, kvetinové ornamenty a dokonca striktné geometrické vzory pôsobia na modro sfarbené textílie.

modrá spálňa interiér Je potrebné vyhnúť sa nadmerným dekoratívnym prvkom a príliš jasným farbám, ktoré robia miestnosť farebnou. Jedna alebo dve položky sú dosť, ktoré pritiahnu oko a tón, a zároveň nezasahujú do riadneho odpočinku.

Zanechajte Svoj Komentár