Fotografie spálňa zdobenie nápady

Photowall-papier v spálni je pôvodné rozhodnutie o dizajne. Široká škála fototapiet vám umožní uspokojiť najnáročnejšiu chuť. V prípade potreby môžu pomôcť vizuálne zvýšiť malý priestor v miestnosti, ako aj vytvoriť jedinečnú atmosféru v spálni.

Vlastnosti nástenné dekorácie

Predtým, než pristúpite k výberu fototapety pre spálňu a ďalšie dokončovacie materiály pre steny, mali by ste sa rozhodnúť pre výber základnej farebnej schémy. V posteli, človek strávi asi 25% času svojho života, navyše, zdravotný stav závisí od kvality spánku.

Aby farebná schéma miestnosti podporovala zdravý spánok a dobré zdravie, musíte dodržiavať jednoduché odporúčania feng shui:

 • v spálni sa človek uvoľní, preto sa uprednostňujú teplé, mäkké tóny neagresívnej palety;
 • pre novomanželov bude užitočné pridať do spálne červenú farbu, napríklad záclony alebo prízvukovú stenu;
 • pri výbere farebných kombinácií by sa človek mal riadiť súladom prvkov: Oheň priaznivo ovplyvňuje energiu v spojení so Stromom alebo Zemou, Strom je okrem Ohňa kombinovaný s Vodou a Zem s Kovom;
 • pre spálňu, ktorá sa nachádza na východe a juhovýchode, sú vhodné odtiene zelenej farby a akcenty sú vytvorené s pomocou zahrnutia hnedej, citrónovej a horčičnej;
 • pre juhozápadné a severovýchodné miestnosti sú preferované zlato, čokoláda, hnedá, svetlohnedá a čierna, môžu byť pridané biele detaily;
 • prvok ohňa vládne na juhu, takže pre takúto spálňu by ste mali zvoliť sýte farby, všetky odtiene oranžovej a červenej, čerešňovej a terakotovej budú robiť;
 • spálňa na severe nie je považovaná za najúspešnejšiu variantu, farby prvku Voda sú vhodné pre takúto miestnosť: od azúrovej po indigo je zakázané zahrnúť do interiéru takejto spálne bielu, sivú alebo striebornú farbu;
 • na západe a severozápade je prvok kovu považovaný za dominantný, preto sú vhodné sivé a strieborné farby, kombinácia s citrónom, fialou a fialovou sa považuje za úspešnú.

Navrhnúť príklady a návrhy v interiéri spálne

Existuje nespočet možností pre riešenie spálne design. Voľba konkrétnej možnosti je ovplyvnená mnohými faktormi:

 • miestnosť môže byť žena, muž alebo rodina;
 • patrí dieťaťu alebo teenagerovi;
 • dôležitá je veľkosť miestnosti;
 • prítomnosť alebo neprítomnosť okien v ňom;
 • osobné preferencie a rozpočet.

Zd tapety

3D-tapeta sa objavila na trhu nedávno. Ich hlavnou črtou je vytvorenie trojrozmerného efektu vzoru. Stereoskopické tapety reprodukujú trojrozmerný priestor.

Na fotografii, 3D tapety s objemovými ružicami a imitáciou hodvábneho povlaku

kvety

Photowall-papier s objemovým obrazom kvetov bude vyzerať skvele v spálni. Orchidey a ruže sú považované za klasický variant, biele sú obzvlášť populárne medzi druhými. Sakura je tiež veľmi populárny. Menej triviálny je výber obrazov tulipánov, pivoniek, chryzantém alebo púpav. Jasný prízvuk možno vytvoriť pomocou fototapety s makmi. Obraz môže zaberať celú stenu a byť úzky a zdobiť len jeho časť.

Fotografia s objemovým obrazom tulipánov na vytvorenie jasného prízvuku.

nástenné maľby

Nástenné maľovanie je známe zo staroveku. Prvé malebné kresby na mokrej omietke vznikli v dávnych dobách. Na výzdobu spálne znalcov klasického umenia, tapety s imitácia fresky sú perfektné.

Na fotografii čelo postele, zdobené tapety s imitácia nástenné maľby.

abstrakcie

Môžete ozdobiť stenu s tapetou s abstraktným vzorom, táto možnosť ponecháva širšie pole pre výber ďalších prvkov interiéru, a možnosť vybrať textúry umožňuje vytvárať rôzne efekty.

Na fotografii je detská izba s prízvukovou stenou, zdobená tapetou s abstraktným vzorom.

Čierna a biela

Pre dizajn spálne v čiernej a bielej farbe sú tapety s monochromatickým obrazom perfektné. Môže to byť výkres výkresu alebo geometrický vzor. Vhodné sú aj vinylové alebo netkané tapety s opakujúcimi sa motívmi alebo monogramami.

Vtáky a zvieratá

Photowall-papier s obrázkami vtákov a zvierat môže niesť ďalšie sémantické zaťaženie. Napríklad labute sú symbolom lojality a vytvárajú atmosféru romantiky, a obraz leva môže byť zahalený kompliment partnerovi. Pre romantické a zasnežené osoby zapadajú vtáky z raja a motýle.

Na fotografii je stena v čele postele ozdobená tapetou s malebným obrazom sovy.

príroda

Vďaka fototapety môžete zaspávať každú noc na brehu mora, vychutnávať si letný les alebo spať na úpätí vodopádu. Kvalita tlače a moderné materiály umožňujú vytvoriť skutočný pocit, že posteľ nie je obklopená stenami, ale napríklad nedotknutou džungľou alebo sa nachádza priamo na pláži.

veľkomesto

Aktívni ľudia sa zmestia na tapetu s obrázkom mesta. V spálni je najúspešnejšie nočné mesto. Takéto rozhodnutie o dizajne sa organicky zmestí do miestnosti teenagera, najmä chlapca. Dievča je vhodnejší západ slnka v Paríži. Veľmi populárne sú aj New York a Londýn so svojimi slávnymi mostami.

Na fotografii je spálňa teenagera zdobená tapetou s dynamickým obrazom nočného mesta.

Pohľad z okna

Ak je spálňa bez okna, potom ideálnym riešením je kúpiť fototapety, ktoré napodobňujú pohľad z okna. Významnou výhodou falošného skla je, že si môžete nezávisle vybrať, ktorý typ obdivovať ďalší sen.

Na fotografii sa vďaka vizuálnej expanzii priestoru pre spálne dosahuje efekt vizuálnej expanzie oblúkových francúzskych okien s krásnym výhľadom na Paríž.

šport

Rôzne záľuby sa môžu prejaviť v individuálnom dizajne spálne, vrátane športových preferencií.

Reprodukcia obrazov

Ukazovateľom dobrého vkusu je výber fototapiet s reprodukciami obrazov. Môžu to byť diela vyrobené v klasickom štýle alebo zodpovedajúce moderným trendom v umení.

Možnosti kombinácie

Spravidla tapeta nezaberá celú plochu stien v miestnosti a používa sa ako prvok dekoru v kombinácii s inými materiálmi.

S ostatnými tapetu

Najbežnejšou možnosťou je kombinovať s inými tapetami. Túto kombináciu možno kontrastovať alebo starnúť v jednej farebnej schéme.

Na fotografii, kombinácia v dizajne spálne fotografické a textúrne tapety.

S ďalšími materiálmi na povrchovú úpravu

Nádherne vyzerá kombinácia fototapety s maľbou. Tí, ktorí uprednostňujú originalitu, sa môžu rozhodnúť kombinovať s omietnutou tehlovou stenou. Úspešná je aj kombinácia fototapety s umelým kameňom a inými nátermi, ktoré napodobňujú hrubé murivo.

Na fotografii, kombinácia fototapety s jemnou krajinou a maľovanie v tóne.

Nápady na dizajn v rôznych štýloch

Prístup k dizajnu spálne je možné realizovať v rámci konkrétneho štýlu. To by malo byť podriadené všetkým prvkom interiéru vrátane dizajnu stien.

Provence

Tento francúzsky štýl bol vytvorený pred viac ako 300 rokmi, ale zostáva relevantný dodnes.

V spálni s fotografiami v štýle Provence. Tapeta pomáha vytvoriť originálnu atmosféru romantiky a pohodlia.

moderný

Pre tých, ktorí dávajú prednosť funkčnosti a stručnosti, zapadajú do dizajnu spálne moderný štýl.

klasický

Tento štýl odlišuje rešpektovanie a dodržiavanie tradícií. Spálňa zariadená v klasickom štýle kombinuje slávnosť a eleganciu.

High-tech

Tento štýl je spôsobený rýchlym rozvojom špičkových technológií. Spálňa v tomto štýle zahŕňa prevahu jednoduchých tvarov a prísnych línií.

Anglický štýl

Dominantou anglického štýlu je elegancia, aristokracia, diskrétny luxus a pohodlie. Pri zdobení stien sa odporúča použiť panely z dreva alebo imitujúce materiály. Pre takúto miestnosť vhodná tapeta s opakovaným kvetinovým motívom.

Na fotografii je anglická spálňa. Nenápadné tapety vzor organicky zdôrazňuje eleganciu miestnosti.

podkrovie

Kúzlo podkrovného štýlu v zvláštnej hrubej atrakcii. Bez jasných hraníc poskytuje priestor pre kreativitu a sebavyjadrenie. Napríklad filmoví fanúšikovia môžu ozdobiť stenu obrazmi svojich obľúbených hercov.

retro

S pomocou retro-dizajnu môžete realizovať svoju lásku a náklonnosť k atribútom minulých období. Photowall-papier pre spálňu v retro štýle je zriedka používaný, väčšinou sú to malé imitácie obrazov.

Farebná spálňa

Farba ovplyvňuje blaho človeka, jeho zmysel pre seba a dokonca zdravie. Je dôležité, aby farebný gamut mal priaznivý účinok, podporoval relaxáciu a správny odpočinok.

biela

Táto spálňa môže byť vyrobená v akomkoľvek štýle, bude sa stále vyznačovať pocitom priestrannosti a ľahkosti.

Na fotke tapeta s obrazom tropického podrastu omietky dáva miestnosti monumentalitu bez toho, aby ju zbavila ľahkosti.

Vo fialových odtieňoch

Fialová je vhodná pre kreatívnych ľudí, je spojená aj s luxusom a bohatstvom. Dokonale sa hodí do spálne tapety vo fialových tónoch. S ich pomocou môžete vytvoriť jasný akcent, alebo naopak, zrieďte farebný rozsah miestnosti.

So žltým nábytkom

Žltá má upokojujúci účinok. Nábytok tejto farby je ideálny pre spálňu.

Na fotografii je spálňa s citrónovým nábytkom, tento interiér je dokonale doplnený tapetou so štylizovaným obrazom jesenných stromov.

V zelených tónoch

Zelená pomáha dosiahnuť harmóniu a zbaviť sa negatívnych emócií. Perfektné farebné riešenie pre spálňu.

V béžových tónoch

Béžová farba je neutrálna. V spálni, vyrobené v takých farbách, bude pohodlné pre sebestačných ľudí.

V tyrkysových tónoch

Tyrkysová farba má upokojujúci účinok na osobu, stabilizuje a zlepšuje spánok, takže sa dokonale hodí do spálne.

Krásne príklady fototapety nad posteľou

Najčastejšie sa tapeta pre spálňu používa v dizajne steny, ktorá má posteľ.

Štandardná izba

V miestnosti so štandardným usporiadaním nie sú prakticky žiadne obmedzenia na nástenné maľby.

Spálňa podkrovie

Použitie fototapety pre spálňu v podkrovnej izbe pomáha vytvárať dodatočný pocit pohodlia a obývateľnosti priestoru, ako aj zdôrazniť originalitu dispozície.

Akcent steny dekorácie pred spaním

Tapety sa často používajú na vytvorenie jasného prízvuku. Akcentová stena môže byť ozdobená použitím iných materiálov na konečnú úpravu: môže to byť textúrovaná tapeta alebo farba svetlej, sýtej alebo kontrastnej farby.

Na fotografii je prízvuková stena v čele postele originálnym vrcholom dekoru, ktorý dodáva interiéru úplnosť.

Nápady v malej spálni na rozšírenie priestoru

Na výzdobu stien v malej miestnosti môžete použiť niekoľko techník, ktoré pomôžu vizuálne zväčšiť priestor. Najzrejmejšou možnosťou je použitie zrkadiel, podobný efekt dodá a lesk na stenách. Tapety s efektom otvoreného priestoru budú tiež zvládať úlohu: pobrežie v perspektíve, les, imitácia okien, obrazy galaxie a priestoru.

Na fotografii, kombinácia matných a lesklých povrchov pomáha vizuálne zvýšiť malý priestor v spálni.

Použitie fototapety v dizajne stien je jednoduchý a cenovo dostupný spôsob, ako priniesť originalitu do interiéru miestnosti, aby bol jedinečný.

Zanechajte Svoj Komentár