Jedálenský stôl pre malú kuchyňu: typy, dizajn, tvar, umiestnenie v miestnosti

Keď si vyberiete stôl pre malú kuchyňu, musíte vziať do úvahy, že celkový nábytok zaberie príliš veľa miesta a ponecháva malý priestor pre pohyb.

Aký druh stola je lepšie zvoliť pre malú kuchyňu?

Nie každý majiteľ apartmánu sa môže pochváliť priestrannými apartmánmi. Čím kompaktnejšia je miestnosť, tým viac je potrebné pri výbere kuchynského stola ukázať vynaliezavosť. Je dôležité vziať do úvahy počet domácností, pohodlie nábytku pre jedálenský kút a štýl interiéru.

Transformačná tabuľka

Tento dizajn, ktorý zvyšuje alebo znižuje jeho veľkosť v dôsledku pohyblivých častí. Transformátory sú rôznych typov: dvojstupňové, posuvné, skladacie. Najfunkčnejšie sú police, ktoré slúžia ako ďalšie miesto na uloženie riadu.

Na fotografii je tmavý praktický stôl pozostávajúci z troch častí. Vlastníci malej kuchyne upravujú plochu stola v závislosti od počtu osôb alebo varených jedál.

Barový pult

Úzký a dlhý bar v malých kuchyniach vyzerá štýlovo a zaberá veľmi málo miesta. Slúži nielen ako bar, ale aj ako jedáleň pre niekoľko ľudí. Takéto riešenie je dôležité pre štúdio apartmán, pretože stojan efektívne zóny malý priestor.

Tabuľka knihy

Tento ergonomický dizajn je vhodný pre malú kuchyňu, takže keď nie je potrebný, ľahko sa zloží a zaberá minimum miesta v miestnosti. V prípade potreby sa pohybuje alebo je umiestnená v inej, priestrannejšej miestnosti.

Tabuľka parapet

Toto riešenie šetrí priestor v miestnosti Pod prahom parapetu sa najlepšie hodia vysoké barové stoličky. S dobrou polohou apartmánu počas obeda môžete obdivovať výhľad.

Fotografia je biely interiér s čiernymi a červenými akcentmi. Parapet, premenený na pult, dokonale zapadne do malej kuchynky.

ostrov

Ide o multifunkčnú kuchynskú skrinku, ktorá sa nachádza oddelene od zvyšku slúchadiel. Ostrov je ťažké nahradiť jedálenský stôl, a to najmä v malej kuchyni, pretože "kradne" 1-2 m priestoru.

Na fotografii je ostrovček v kuchyni so zaobleným nábytkom. Cez malú plochu miestnosti, bude pohodlne ubytovať 5-6 osôb.

skladacie

Takýto nábytok, pozostávajúci zo stola a podpery, je pripevnený k stene a v prípade potreby sa rozloží. Zvyčajne na zákazku podľa veľkosti kuchyne.

Vo foto stolíku, ktorý je odstránený v dvojvrstvovej stene výklenku. Neobvyklé sedadlá a pozadie sú vrcholom interiéru, odkláňajúc pozornosť od skromnej veľkosti miestnosti.

skladacie

Vďaka tomuto dizajnu je priestor malej kuchyne čo najpohodlnejší: stôl je zložený jedným pohybom a nezasahuje do varenia. Užitočné, ak sa jedáleň nachádza na úzkom balkóne, v kombinácii s kuchyňou. Skladacie stoly sú vyrobené z dreva, plastu a dokonca aj skla. Majú jeden mínus - vydržia len malé zaťaženia.

teleskopický

Jeho stolová doska pozostáva z dvoch častí, ktoré sú od seba oddelené a spojené do jednej. Povrch je zdvojený. Vhodné pre rodiny, ktoré chcú prijímať hostí, ale majú tendenciu šetriť miesto vo svojej malej kuchyni.

Na fotografii je malá biela kuchyňa s farebnými akcentmi. Svetlé farby vizuálne rozširujú priestor a lesklý posuvný stôl sa zdá, že sa rozpúšťa do prostredia bez preťaženia.

mobilné

Takýto mobilný stôl je zvyčajne vybavený kolesami. Vstavaný do kuchyne, úplne sa valí alebo na jednej strane. Môže slúžiť ako dodatočný pracovný povrch na varenie.

Formy jedálenských stolov

Tvar stola závisí nielen od priestoru uloženého v malej kuchynke, ale aj od toho, ako organicky bude v kombinácii s nábytkom.

So zaoblenými rohmi

Zaoblené tvary dodávajú interiéru jemnosť, navyše je tento nábytok pre deti menej nebezpečný. Rôzne typy a farby umožňujú použitie stolov so zaoblenými rohmi v interiéri rôznych štýlov - od high-tech až po Provence.

Na fotografii je malá škandinávska kuchyňa. Moderný stôl ladí harmonicky s dekorom, nemá žiadne rohy, a preto je vhodný na pohyb v úzkych uličkách.

uhlový

Zapadá do rohu a šetrí priestor dobre vyplnením priestoru, ktorý je zvyčajne voľný. Dve strany pultu môžu byť spojené s kuchyňou, stenami, parapetom. Nevýhodou je malá kapacita - 1-2 osoby.

Na fotografii je obdĺžniková rohová pracovná doska, ktorá sa pripája k kuchyni a stene.

ovál

Celkom kompaktný, ale praktický a bezpečný. Za ním je ľahké ubytovať 5-6 osôb. Pre malú kuchyňu si môžete vybrať transformátor s oválnou doskou alebo originálny stôl na jednej nohe.

úzky

Niekoľko ľudí môže jesť v rovnakom čase na úzkom stole - výška závisí od dĺžky inštalovaného stola. Ak si to vyberiete vo farbe stien, priestor malej kuchyne sa nebude vizuálne znižovať.

polkruhový

Stolík, ktorý je polkruh, je umiestnený rovnou stranou k stene. Ak súprava obsahuje stoličky so zaoblenými chrbátmi, uložený priestor sa zvýši.

Štvorcový alebo obdĺžnikový

Toto je najobľúbenejšia možnosť. Ak je priestor v miestnosti malý, potom je nábytok s rohmi zvolený malý. Umiestnené v blízkosti steny alebo v rohu.

trojuholníkový

Môže sa presunúť do rohu alebo byť vhodný v miestnosti nepravidelného tvaru. Toto je najneobvyklejšia verzia nábytku pre malú kuchyňu. Rovnako ako všetky stoly neštandardnej veľkosti, aj pre tých najmenších. Keďže sedadlá sú najvhodnejšie pre kompaktné stoličky.

Fotografia ukazuje nezvyčajnú kuchyňu, v ktorej nebolo miesto pre štandardný jedálenský stôl. Návrhári našli cestu von tým, že napíše trojuholníkový dizajn v malom priestore.

Usporiadanie stola v kuchyni

Z usporiadania nábytku v malej kuchyni závisí od jednoduchosti pohybu vlastníkov bytov. Denný proces varenia musí byť pohodlný, čo znamená, že tabuľka by do toho nemala zasahovať. Skvelý spôsob, ako sa dostať von, je umiestniť ho pri okne a zmeniť ho na barový pult. Potom bude umiestnený na rovnakej úrovni ako ostatné slúchadlá a bude slúžiť ako dodatočný rezný povrch.

Stenový stôl je pre túto miestnosť pohodlne dostatočne široký. Ale častejšie sa nachádza v rohu: týmto spôsobom je viac priestoru na manévrovanie v malej kuchynke. Stáva sa, že nábytok je inštalovaný v strede, ale musí byť mobilný, aby nebránil priechodu.

Na fotografii je malá kuchyňa, kde je stôl umiestnený uprostred. Má ďalšie pohyblivé časti, ktoré v prípade potreby otočia štvorcový stôl do pravouhlého stola.

Kuchynský stôl nápady v interiéri

V snahe vytlačiť maximálny úžitok z každého centimetra priestoru bez straty krásy dizajnéri prichádzajú so všetkými novými excentrickými nápadmi: dvojvrstvové stoly, stolové dosky s fotografickou tlačou, miesta nepravidelného tvaru a mnoho ďalšieho.

Stôl pre malú kuchyňu sa môže dokonca rozprestierať pozdĺž rohu. Myšlienka požičaná z interiérov kaviarne bude tiež vynikajúcim riešením: stoly s okrúhlou nohou a mäkkými mini pohovkami v jedálenskom priestore pri okne.

Na fotografii je malá úzka kuchyňa, ktorej nedostatok dizajnéri premenili na výhodu v podobe útulnej kaviarne.

Fotogaléria

Stôl - jeden z najdôležitejších prvkov kuchyne. Vzhľadom k rôznym veľkostiam, farbám a tvarom, ktoré ponúka moderný trh, aj majitelia štúdií a malých domov Chruščov majú dostatok príležitostí vybrať si pohodlný a krásny nábytok pre domáce stretnutia.

Loading...

Zanechajte Svoj Komentár