Nástenné dekorácie v kuchyni: typy dekorácií na stenu, dizajn v jedálenskom priestore, rohový dekor, prízvuková stena

Nástenné dekorácie v kuchyni vám umožní prispôsobiť a revitalizovať izbu a urobiť ju oveľa pohodlnejšou. Takéto dekoratívne techniky môžu tiež pomôcť pri zonovaní priestoru, korigovať niektoré nedostatky a chyby interiéru.

Vlastnosti nástenné dekorácie v kuchyni

Odporúčania pre návrh kuchynských stien, ako v byte, tak v vidieckom dome:

  • Výber nástennej dekorácie na prvom mieste je potrebné zamerať sa na celkovú farbu a štýlové rozhodnutie kuchyne.
  • Najvhodnejšími miestami na výzdobu sú priestory nad jedálenským stolom, zástera, priestor nad umývadlom alebo mólo medzi oknami.
  • Nie je vhodné používať veľký počet dekorácií pre malú kuchyňu alebo pre miestnosť s množstvom zložitých častí.
  • Panely, plagáty alebo maľby by mali byť umiestnené v úrovni očí.
  • Je potrebné vybrať také dekoratívne prvky, ktoré je možné kedykoľvek odstrániť a dať do poriadku.

Ako ozdobiť stenu?

Hlavné spôsoby, ako ozdobiť steny.

Dekoratívne samolepky

Nálepky sú najdemokratickejšou a najprístupnejšou dekoráciou na stenu. Vďaka širokej škále možností pre samolepky s komplexnými alebo jednoduchými, viacfarebnými alebo monochromatickými kresbami, napríklad vo forme zvierat, vtákov, motýľov, kvetov alebo stromov, sa v kuchyni vytvára jedinečná atmosféra.

Na fotografii je moderný kuchynský a nástenný dekor s nálepkou vo forme stromu.

Nápisy a vnútorné písmená

Rôzne nápisy a trojdimenzionálne písmená sú považované za veľmi originálne stenové dekorácie a umožňujú vytvoriť krásne dizajnérske akcenty v miestnosti. Z nich môžete pridať slová a vety, ktoré nesú určitú filozofickú správu.

Otvorené police

Sú nielen dekoratívnym, ale aj praktickým prvkom interiéru. Môžu zariadiť viacfarebné poháre s korením, pohármi, šálkami, krásnymi maličkosťami alebo suvenírmi, čo poskytne vynikajúcu príležitosť výrazne ušetriť miesto.

Platne a taniere

Dosky a taniere harmonicky kombinované spolu vytvárajú štýlovú a módnu kompozíciu. Tento alternatívny dekor je dosť dôležitý pri vytváraní rôznych interiérov. Na výzdobu stien v kuchyni alebo v jedálni nie je potrebné kupovať suveníry alebo ozdobné taniere, pretože takéto stenové kompozície možno vyrobiť bežným riadom.

Foto maľované nástenné dosky a taniere v interiéri kuchyne.

Krájacie dosky

Obyčajné rezné dosky využívajúce techniky decoupage nadobúdajú nečakaný a úplne nový vzhľad. Táto výzdoba viditeľne oživí atmosféru a dodá jej osobitosť.

liatie

Basreliéf alebo panel štukových vzorov nie je len dizajnovým prvkom, ale skutočným umeleckým umeleckým dielom, ktoré do tejto miestnosti dokonale zapadá a nepochybne priťahuje pozornosť.

Kuchynské maľby

Dosť nie je nič nové, ale nestráca svoje riešenie relevantného dizajnu. Rôzne maľby s obrazom vybraným v požadovanom štýle v príslušnom ráme rámu budú tvoriť jednu vnútornú kompozíciu.

Obývacia stena

Phytowall je originálna vertikálna záhrada. Zelení vytvárajú priaznivú mikroklímu v miestnosti, vytvárajú nepopísateľnú atmosféru a zaplňujú priestor prirodzenosťou a sviežosťou.

Na fotografii zeleniny dekoratívne dekorácie steny v interiéri kuchyne.

plagáty

Svetlé, odvážne a štýlové plagáty oživujú a menia celý interiér. Vďaka modernej technológii môžete vytvoriť a implementovať svoje vlastné jedinečné plagáty, ktoré dokonale zodpovedajú dizajnu.

Originálne hodinky

Klasická verzia interiéru, ktorá je vhodná pre takmer akýkoľvek interiérový dizajn. Hodinky sú považované za veľmi estetický doplnok k miestnosti a nepochybne sa stávajú jej jasným sémantickým centrom.

Fotografia zobrazuje pôvodné hodiny na stene v interiéri kuchyne, vyrobené v jasných farbách.

Rastliny a kvety

Umelé alebo živé zelené kompozície dodávajú farbe výraz a vizuálne vylepšujú priestor.

Kriedové a bridlicové dosky

Môžu byť umiestnené na stenu, buď úplne alebo čiastočne. Tabule alebo bridlicové dosky sú nielen originálnym dekorom, ale aj veľmi pohodlné, pretože na ich povrchu môžu byť písané dôležité nuansy alebo recepty, ako aj jednoducho robiť kresby, krátke poznámky alebo opúšťať priania.

Fotografia zobrazuje interiér kuchyne a výzdobu steny vo forme bridlice.

Zarámované fotografie na stenu

Docela spoločná možnosť pre zdobenie stien. Zloženie viacerých fotografií môže mať odlišný súbor usporiadaní, napríklad symetrických alebo stupňovitých. Príjemné chvíle na fotografii prinesú do atmosféry radosť, šťastie a neuveriteľné pohodlie.

Zrkadlo

Transformuje miestnosť a mení geometriu priestoru tak, aby sa jej obraz vnímal úplne inak. Zrkadlá majú obrovský potenciál na zdobenie, vďaka čomu je dizajn skutočne jedinečný a robí ho iskrou novým žiarením.

Svetlá a svetlá

Veľké a malé lampy alebo osvetlenie, zdôrazniť jednotlivé časti steny a jej dekorácie, aby sa dizajn mäkšie a rafinovanejšie a úplne zmeniť dizajn miestnosti.

Nový rok dekor

Slávnostná výzdoba v kuchyni jej dodá nový rok náladu a pocit osláv. Dizajnérske prvky v podobe girlandy, vianočné vence, svetlé stuhy alebo mašle, rôzne farby, tvaru a veľkosti, naplnia atmosféru domáckym teplom, komfortom a nejakým druhom mágie.

Nástenné prevedenie v jedálni

Stenu v blízkosti stola je možné ozdobiť pomocou rôznych nápadov na zdobenie. Oživte jedálenský kút a dajte mu dynamický obraz, pomoc, zrkadlo, plagáty, fotografie alebo iný dekor. Kompetentný kompozičný dizajn, môže zušľachťovať kuchyňu, harmonizovať atmosféru a odrážať osobný vkus.

Na fotografii je kuchyňa a dizajn jedálenskej steny s dekorom v podobe zrkadla, malieb a nástenných svietnikov.

Priestor nad stolom sa dá odlišovať aj svietidlami, svietidlami alebo osvetlením. Tým sa vytvorí príjemné osvetlenie v miestnosti a pridá sa k nej intimita.

Ako ozdobiť roh steny?

Na výzdobu sa používajú malé police, na ktorých bude vhodné usporiadať fotografie, riady, figúrky alebo boxy. K dispozícii budú aj vhodné zrkadlá alebo maľby, ktoré dokonale zapadnú do rohového priestoru a urobia interiér jasnejším a pohodlnejším. Kvety v originálnych kvetináčoch a kvetináčoch budú tiež skvelým doplnkom a ozdobou rohu.

Nápady Nápady Wall Design

Akcentová stena, zdobená jasnými tapetami, maľbami alebo inými neobvyklými dokončovacími materiálmi, môže byť ďalej rozlíšená použitím rôznych prvkov dekoru. Môžu to byť napríklad obrazy, ktoré zodpovedajú všeobecnej téme priestoru, objemové neobvyklé postavy, imitácia dreva, skla, kovu alebo plastu, natreté dosky so vzorom, maskami alebo živými rastlinami.

Aby sa zabránilo efektu prázdnej steny v miestnosti a vyzeralo by to štýlovo a svetle, osobitná pozornosť by sa mala venovať dizajnu a dekorácii. Koniec koncov, s pomocou takého zaujímavého a nezvyčajného príjmu bude možné pridať atmosféru premýšľavosti a originality.

Na fotografii je kuchyňa s jasnou akcentovou stenou zdobenou policami s rastlinami.

Aký štýl zdobia kuchynské steny?

Kuchynská výzdoba stien v najobľúbenejších štýloch.

moderný

Predpokladá použitie stručného príslušenstva a dekorácie. Police s dekorom s prísnou systematickosťou a bez ozdôb, umelých alebo suchých kvetinových aranžmá v nádobách s prísnym geometrickým tvarom vytvoria minimálny, ale zároveň veľmi štýlový a moderný dizajn.

Na fotografickej stene dekor vo forme malej bridlice v interiéri modernej kuchyne.

Pre jednofarebné steny sú ideálne aj veľké obrazy s moderným umením, veľkými písmenami, nápismi a grafickými plagátmi.

klasický

Zrkadlá, veľké hodiny, nástenné svietniky, ozdobené svietniky, obrazy v masívnych rámoch, so zátišími, krajinkami alebo portrétmi, ktoré sú na nich znázornené, budú najvýraznejšou možnosťou dekorácie pre klasiku.

Fotografia zobrazuje klasickú kuchyňu so stenou zdobenou nástennými svietnikmi a maľbou.

Zdobiace prvky by mali byť rôzne, nie príliš chytľavé, ale zároveň veľmi vzhľadu, priťahujúce pozornosť.

Provence

V tomto štýle sú vhodné vintage prvky, množstvo živých rastlín, skladba kytíc, sušené kvety v keramických vázach alebo prútené koše, riad a rustikálne riady alebo steny s jednoduchými lakonickými policami vdýchnu skutočnú atmosféru Provence do priestoru.

Na fotografii je kuchyňa v štýle Provence a nástenné police s rôznymi dekoráciami.

Jednoduché a príjemné veci oživia interiér a dodajú mu krásu, teplú, pozitívnu, domácu energiu a trochu provinčného ducha.

Fotogaléria

Výzdoba stien v kuchyni dodáva interiéru nový dych, robí ho skutočne štýlovým a svetlým, čím dodáva miestnosti určitý charakter, náladu a jedinečný vzhľad.

Loading...

Zanechajte Svoj Komentár