Žalúzie v kuchyni: materiál, typy, dizajn, vzory a farby

Žalúzie do kuchyne sú hlavným doplnkom miestnosti. Vďaka rôznorodosti materiálov a širokej škále farieb sa ľahko prispôsobia každému štýlu interiéru.

Odporúčania pre výber žalúzií do kuchyne

Pri výbere by ste sa mali zamerať na veľkosť a tvar okna, celkovú plochu miestnosti a jednoduchosť údržby.

  • Je lepšie si vybrať modely zo sklolaminátu. Sú veľmi jednoduché v prevádzke, ošetrené vodou odpudzujúcimi zlúčeninami, ľahko sa čistia. Môžu byť umiestnené na oknách umiestnených v blízkosti kachlí.
  • Horizontálne lamely vám umožnia nastaviť proporcie miestnosti, opticky zväčšiť úzke okenné otvory a voľný prístup k parapetu.
  • Okno v kuchyni sa otvára častejšie ako v iných miestnostiach, preto je vhodné dávať prednosť spoľahlivejším a odolnejším konštrukciám z kovových komponentov.

Typy žalúzií

Nechajte experimentovať, zmeňte náladu v miestnosti, ako aj možnosť pridať chuť k dlho-známy interiér.

vertikálne

Funkčné žalúzie sú podobné závesom, narezané na rovnobežné pásy a spojené šnúrkami. Dizajn umožňuje pohybovať vľavo, vpravo alebo tlačiť v rôznych smeroch od stredu. Sú dobre priedušné a chránia pred horúcim slnečným svetlom.

Horizontálne alebo benátske

Docela bežná forma, ktorá sa najčastejšie používa pre malé okenné otvory. Horizontálne lamely sú skvelé pre vytvorenie útulnej a domácej atmosféry.

plisé

Tkanina vo forme akordeónu z papiera alebo tkaniny. Vďaka elegancii svojho dizajnu zdôrazňujú akýkoľvek štýl a vzhľad originálu a ponuky.

Fotografia zobrazuje interiér kuchyne a okien, zdobené plisovanými roletami.

zložené

Takáto veľká rúško bude praktickou a vhodnejšou voľbou pre priestrannú kuchyňu. Môžu nahradiť ťažké zloženie záclon, záclon a lambrequins.

Nápady na upevnenie žalúzií

Druh pripojenia tvorí aj celkové zloženie okna a miestnosti.

Na stene alebo ráme (mimo otvoru okna)

Tento držiak pokrýva veľkú plochu a umožňuje ďalšie zatemnenie miestnosti.

Na fotografii je kuchyňa-obývacia izba a horizontálne žalúzie s možnosťou montáže mimo okenného otvoru.

Na okennom krídle (rozhranie)

Pohodlná montáž nezabraňuje otváraniu a zatváraniu okna a uvoľňuje ďalšie miesto na parapete. Lamely sa montujú na krídlo dreveného alebo plastového okna. Niekedy sú zapustené priamo do okennej alebo dverovej sklenenej jednotky.

Slepí lamelový materiál

Široký výber materiálov umožňuje vybrať rolety, ktoré sú najvhodnejšie pre konkrétny interiérový dizajn.

papier

Prvky papierového interiéru robia osvetlenie mäkším a pohodlnejším. Líšia sa od ich univerzálnosti.

plátno

Nenápadne difúzne slnečné svetlo, ktoré vytvára pohodlie v miestnosti. Tkaninové výrobky sú najvhodnejšie pre neštandardné veľkosti okien.

Na fotografii je znázornený interiér kuchyne a zvislé lamely červenej látky.

bambus

Ekologické, prírodné, nepriťahujú prach. Prírodné farby bambusu sú najatraktívnejšie. Prítomnosť takýchto lamiel v miestnosti jej dá nezvyčajný vzhľad.

hliník

Výrobky z takého ľahkého kovu sú klasickým riešením pre akýkoľvek interiér. Sú veľmi ľahko čistiteľné, neabsorbujú pachy a sú odolné voči UV žiareniu. Všestrannosť a praktickosť vám umožní aplikovať ich všade a vytvoriť originálny dizajn miestnosti.

drevo

Drevené žalúzie sú harmonicky kombinované s akýmikoľvek kúskami nábytku v interiéri a umožňujú vytvárať rôzne zaujímavé kombinácie. Drevené lamely však nie sú vhodné pre miestnosti s vysokou vlhkosťou a suchosťou, pretože sa môžu deformovať a strácajú atraktívny vzhľad.

Na fotografii je kuchyňa s oknom zdobeným horizontálnymi drevenými žalúziami.

plastický

Odolné a odolné, líšia sa v malých nákladoch. Plastové lamely sú skvelé pre iné materiály. Monochromatické možnosti môžu byť dokonale kombinované vo farbe so stenami, náhlavnou súpravou alebo podlahovou krytinou.

rozmery

Dĺžka pomôže dodať úplnosť dizajnu okna, zdôrazniť jeho výhody a neutralizovať nedostatky.

krátky

Lamely dlhé do parapetu alebo do stola kombinujú v sebe eleganciu a pohodlie. Táto možnosť je užitočná pri zdobení okna v malých miestnostiach.

dlho

Môže úplne nahradiť závesy. Žalúzie od stropu k podlahe opticky zväčšujú výšku, čo je dôležité najmä pre malú kuchyňu s nízkymi stropmi.

Fotografie v rôznych štýloch

Dodržiavanie určitých pravidiel, môžete vyzdvihnúť žalúzie pre dizajn akéhokoľvek štýlu priestoru.

Provence

Pokojný, romantický a pokojný. Tu je vhodné použiť jednoduché lamely svetlých pastelových farieb, mali by vyzerať svetlo a vzdušne na oknách.

podkrovie

Tento priemyselný štýl navrhuje minimum textílií, takže lakonické drevené alebo hliníkové žalúzie sú vhodné najmä pre podkrovnú kuchyňu. Táto dekorácia je viac v súlade s týmto trendom ako tradičné záclony.

Na fotografii je podkrovná kuchyňa a horizontálne drevené žalúzie.

moderný

Štýl, v ktorom chýba patos a emócie, je vítaná hra svetla a chrómových povrchov. Pozrite sa na skvelé hliníkové horizontálne alebo vertikálne lamely.

Vo fotografii, horizontálne lamely čiernej farby v interiéri kuchyne v modernom štýle.

Country hudba

Útulný, jednoduchý a celkom pohodlný štýl. Žalúzie úspešne zvýrazňujú dizajn, dodávajú kuchyni ešte viac individuality a zároveň ju dopĺňajú útulnou jednoduchosťou a rodinným teplom.

klasický

Zvlášť vhodné sú jednofarebné alebo plastové verzie. Žalúzie sú umiestnené na celom okennom otvore alebo na samostatných dverách. Originál bude vyzerať skladaný s jemným ornamentom.

škandinávsky

Ušľachtilý a rafinovaný v jeho jednoduchom štýle, ktorý zahŕňa veľké množstvo slnečného svetla. Takáto kuchyňa dodá pocit harmónie a pohodlia. Najčastejšie sa používajú jednoduché konštrukcie z prírodných materiálov.

Fotografia ukazuje škandinávsky štýl kuchyne s oknami plisovanými žalúziami.

Farebná paleta

Okrem všetkých ostatných vlastností majú žalúzie obrovské spektrum farieb.

červená

Veľmi veľkolepé. Prítomnosť vo vnútri tejto farby ju urobí jasnou a vášnivou. Okrem toho sa červená miestnosť ohrieva a prestáva byť studená, matná a bez života.

hnedý

Neutrálna, harmonická farba pozadia. Takéto lamely nezdôrazňujú pozornosť a sú kombinované s inými tónmi v interiéri.

zelená

Vytvára pocit sviežosti a pohodlia, táto farba nezaťažuje a prispôsobuje sa rôznym štýlom a trendom. V interiéri sú zelené lamely elegantné a ušľachtilé. Malá kuchynka môže byť ozdobená krátkymi svetlozelenými žalúziami.

žltý

Vo svojej vlastnej jedinečnej farbe. Vyžaruje teplo a špeciálnu energiu, robí miestnosť útulnou a vytvára v nej slnečnú náladu.

Na fotografii je zobrazená kuchyňa so žltými roletami.

oranžový

Ideálne pre dekoráciu okien v kuchyni, ktorá sa nachádza na severnej strane, taká miestnosť sa okamžite naplní svetlom a teplom. Pre kuchyne, ktoré sa nachádzajú na južnej strane, je lepšie zvoliť si jemnejšie odtiene, ako sú marhule alebo losos.

biela

Kombinácia jednoduchosti a milosti. Biele žalúzie rozširujú priestor, symbolizujú čistotu, nevinnosť a vytvárajú svetlú atmosféru.

čierna

Čierne lamely sa stanú originálnym, prekvapujúcim, provokatívnym prízvukom v celom interiéri. Mali by sa používať v miestnostiach, kde je veľké množstvo zdrojov umelého osvetlenia.

Na fotografii sú interiér kuchyne a horizontálne lamely na okne čierne.

Dizajn, vzory a tvar

Inšpirovaný k vytváraniu nápadov, tvorivosti a experimentovania.

kvety

Praktické, pretože na rozdiel od monochromatických verzií sú menej viditeľné pre znečistenie. Takéto žalúzie vyrobené aj z najlacnejších materiálov vyzerajú veľkolepé. Svetlé kvetinové motívy s tulipánmi, sedmikráskami alebo ružami zmenia vzhľad miestnosti a naplnia ju krásou.

geometria

Geometrické vzory vytvárajú špeciálny vizuálny efekt a nastavujú rytmické usporiadanie v priestore.

Foto žalúzie

Pomôže k poznaniu zmeny vzhľadu miestnosti. Produkty s fotografickou tlačou s ich svetlými výtlačkami zosvetlia náladu a dodajú dynamiku do interiéru kuchyne.

Na fotografii je kuchyňa a okno so zvislými žalúziami s fotografickou tlačou.

Vo forme oblúka

Žalúzie vyrobené vo forme klenutého, kaskádového alebo trojuholníkového tvaru budú originálnym doplnkom k dizajnu takéhoto okna a ďalej zdôraznia neobvyklý vzhľad.

kombinácie

Ak sú okná zdobené správne, miestnosť sa stáva útulnou a naplnená komfortom.

S tylom

Ukazuje sa, módne a krásna kombinácia. Žalúzie dávajú oknu a interiéru striktný a funkčný vzhľad a tyl dodáva dizajnu okien viac estetický a jedinečný štýl.

So závesmi

Horizontálne lamely v kombinácii so záclonami budú vyzerať o nič menej nádherne. Táto kombinácia poskytne komfort a slávnosť miestnosti. Záves je atribút pohodlia domova a rolety sú pracovným mechanizmom. Spoločne urobia z kuchyne modernú, funkčnú a krásnu.

Rôzne farby

Farebný dekoratívny prvok bude zdrojom dobrej nálady. Farebné kompozície oživujú monochromatický interiér kuchyne a kombinujú všetky svetlé akcenty. Kombinujte žltooranžové, červeno-biele a mnoho ďalších lamiel farieb dúhy.

Neštandardné kuchynské riešenia

Žalúzie môžu pôsobiť nielen ako dekor pre okná, ale tiež sa stávajú vynikajúcou non-template voľbou pre riešenie neštandardných úloh.

Namiesto dverí

V moderných kuchyniach sa často dá nájsť použitie vertikálnych alebo horizontálnych konštrukcií v úlohe dverí alebo vnútornej priečky. Táto výzdoba bude miestnosť oveľa jednoduchšie a vzdušnejšie, a tiež výrazne rozšíriť hranice priestoru.

S balkónovými dverami

Praktická, lacná a vysoko funkčná možnosť, ktorá umožňuje nastaviť úroveň osvetlenia miestnosti bez obmedzenia prístupu k oknu a dverám. Mimoriadne pôsobivé s týmto dizajnom vyzerajú francúzske dvere.

Vlastnosti dizajnu malej kuchyne

Tam sú niektoré funkcie, ktoré by mali byť brané do úvahy pri tvorbe.

  • Je lepšie usporiadať okná so zvislými konštrukciami so širokými lamelami, ktoré zvýšia strop.
  • Pri výbere horizontálnych žalúzií je lepšie ich upevniť od steny k stene, takže sa to stane priestorom pre objem.
  • Pre malú kuchyňu by bolo lepšie zvoliť modely svetlých odtieňov alebo tie, ktoré sú kombinované s farbou stien. Vďaka tomu môžete miestnosť vizuálne zväčšiť.

Fotogaléria

Žalúzie v kuchyni budú dobrým riešením a vhodné pre interiér takmer akéhokoľvek štýlu. Kompetentne vybraný materiál a typ konštrukcie vytvorí atmosféru pohodlia a pohostinnosti.

Loading...

Zanechajte Svoj Komentár