Žalúzie do kuchyne: typy, materiály, dizajn, farby, kombinácia

Rolety inštalované v kuchyni sú praktické, kompaktné a široký výber textúr a farieb modelov vám umožňuje vybrať si vhodnú možnosť pre akýkoľvek interiér.

Rolety (tiež nazývané valce alebo rolety) sú látky, ktoré sa vďaka pôsobeniu reťaze a držiaka (ako sú žalúzie) dajú sklopiť pomocou čistého valčeka s výťahom v akejkoľvek výške.

Odporúčania pre výber kuchyne Rolshtor

Výber rolety v kuchyni nie je ľahká úloha. Nižšie sú uvedené niektoré praktické tipy na riešenie tohto problému:

 • Nemali by ste si vybrať tmavé rolety pre kuchyne s malou plochou;
 • vziať do úvahy pri výbere praktickej látky, pretože v kuchyni je veľa zdrojov znečistenia;
 • by mala vytvoriť útulnosť v miestnosti, pretože kuchyňa je jedným z najviac využívaných miest v byte;
 • nie sú príliš priehľadné, aby chránili miestnosť pred nežiaducimi pohľadmi okoloidúcich, pokiaľ, samozrejme, nepoužívajú rolety v kuchyni v kombinácii s hrubými závesmi;
 • v kuchyni s oknami smerom na južnú stranu je vhodnejšie použiť žalúzie, ktoré môžu zabrániť nadmernému prieniku slnečného svetla a tepla;
 • Pri výbere roliet pre malú kuchyňu by ste mali venovať pozornosť kazetám inštalovaným na ráme plastových okien, pretože toto riešenie šetrí priestor a neblokuje priestor parapetu.

Opacita rollstor

Moderné materiály vám umožnia dosiahnuť rôzne úrovne osvetlenia priestorov - od svetlého zatienenia až po úplnú svetelnú izoláciu.

priesvitný

Pouličné svetlo len čiastočne zakrýva. V porovnaní s inými typmi roliet sú vzdušné. Dobre sa hodí pre obyvateľov regiónov s krátkym denným svetlom alebo pre interiérové ​​izby so severnými orientačnými oknami.

zrkadliace

Pri použití tohto typu rolshtora v interiéri môžete obmedziť prístup slnečného tepla do kuchyne čo najviac. Reflexné vlastnosti materiálu môžu znížiť prenikanie tepla na 20%.

rozptyl

Svetlom prechádzajúcim rozptylovými plachtami sa svetlo šíri pod uhlom približne 230 stupňov, čo umožňuje zväčšenie plochy ich účinnosti.

Deň noc

Špeciálny dizajn a dvojitá vrstva plátna umožňuje nastaviť tok svetla. Táto vlastnosť dáva špeciálnu výhodu týmto zvinutým závesom pred ostatnými.

zatemnenie

Zatemňovacie závesy sú určené pre 100% izoláciu miestnosti pred slnečným svetlom. A nebolo to náhodou, že ich vymysleli vo Fínsku, kde slnko v lete neprestáva chodiť nepretržite.

Fotografia je hustá, nenecháva slnečné svetlo rollshtory blackout.

Webový materiál

Pred výberom Rolshtor sa musíte vopred rozhodnúť o výbere materiálu. Je potrebné pochopiť, že každá z nich má svoje pozitívne a negatívne stránky.

plátno

Použite spravidla v interiéroch, kde je potrebné zdôrazniť prirodzenosť. Z minusov - možná deformácia v dôsledku nedodržania pravidiel ich starostlivosti

Miešaná tkanina

Vďaka kombinácii prírodných a praktických PVC vlákien sa v porovnaní s textilnými vláknami získa odolnejšie voči zmršťovaniu a oderu. Táto vlastnosť robí zmiešané druhy tkanín veľmi užitočné.

Prírodné materiály (juta, bambus)

Rolshtora z juty a bambusu prichádzajú do rôznych väzieb. Na zimný deň dokážu priniesť poznámky z východu do vnútra a upozorniť exotické krajiny.

Polyester / PVC

Tento materiál je extrémne odolný voči slnečnému žiareniu, vysokým teplotám a vysokej vlhkosti. Má svetlé sýte farby a ľahko sa čistí.

Návrh a výkresy

V súčasnosti neexistujú žiadne obmedzenia pre možnosť rolety do kuchyne. Všetko závisí len od predstavivosti a želania zákazníka.

kvety

Kvetinová potlač vo výzdobe okien, snáď nebude z módy vychádzať dlhú dobu kvôli schopnosti priniesť pohodlie aj do najprísnejšieho interiéru kuchyne. Jedným z najpopulárnejších dnes medzi kvetmi možno nazvať maky, ktoré môžu vytvoriť jarnú náladu, rovnako ako orchidey - ktoré prinášajú japonskú chuť do kuchyne interiéru.

geometria

Moderné štýly v interiéri kuchýň, ako sú high-tech, vítajú použitie geometrie v dizajne okien. Môžu to byť ovály, štvorce, cikcaky alebo pruhy, ktoré môžu vizuálne rozšíriť okno alebo vytiahnuť. Aby ste to mohli urobiť, stačí si vybrať obrázok Rolshtora s umiestnením kapiel správnym smerom.

káva

Stane sa obľúbeným prvkom v interiéri kuchyne pre milovníkov tohto nápoja. Táto kresba bude schopná doplniť jedinečnú vôňu rannej kávy vizuálnym sprievodom.

Monogramy a ozdoby

Pridajte luxus do kuchyne. Ale je tu jedna nuancia: čím väčšia kresba, tým väčšie by malo byť kuchynské okno.

Na snímke je moderná jesenná kuchyňa, veselá a prebudená chuť k jedlu.

Ovocie a zelenina

Vyzerajú svetlé a pomôžu prebudiť chuť k jedlu, čo môže byť užitočné v rodinách s malými deťmi, ktoré niekedy môžu byť veľmi ťažké kŕmiť.

S tlačou fotografií

Vhodné pre ľudí s vlastným svetonázorom. S pomocou takýchto roliet si môžete uvedomiť najdivokejšie sny alebo obdivovať fotografie vašich blízkych.

Kompilácia pre rôzne štýly

Nižšie sú uvedené príklady vzoriek roliet pre kuchyne rôznych štýlov.

klasický

Vhodné pre milovníkov poriadku a harmónie v interiéri. Rolshtora v klasickom štýle má spravidla jednofarebný povlak alebo pokojný geometrický vzor v kombinácii so zvyškom interiéru.

Vo fotografii svetlo ružová rollshtora a tylu v kuchyni v klasickom štýle.

Provence

Vhodné pre milovníkov rafinovaného francúzskeho štýlu. Jemné pastelové odtiene roliet, v kombinácii so svetlou kvetinovou potlačou, sú rustikálne a zároveň jednoduché rustikálnym spôsobom.

Na fotografii je roleta a tyl pre výzdobu kuchyne v štýle Provence.

moderný

Valcované záclony v kuchyni v modernom štýle môžu byť úplne odlišné farby. Vhodné ako nasýtené monochromatické plátna a žalúzie s kresbami alebo fotografickou tlačou.

Country hudba

Country štýl neprijíma svetlé indukujúce farby. Valcované záclony v tomto štýle sa pridajú do kuchyne útulnosti a bytového zariadenia. Závesy sú vybrané z prírodných tkanín (ľan alebo bavlna).

Eko štýl

V modernom svete, unavený z ruchu mesta, chcem, keď prídem domov, ponoriť sa do atmosféry tropického ostrova. Valcované záclony z juty alebo bambusu budú perfektným doplnkom interiéru kuchyne v ekologickom štýle.

Rozsah farieb

O tom, ako dobre zvolený roller rolety, závisí na celkovom vnímaní interiéru kuchyne. Voľba teplého alebo studeného tieňa priamo závisí od orientácie okna voči svetovým stranám. Studené odtiene sú vhodné pre okná orientované na južnú stranu a teplé z nich dodajú pohodlie v kuchyniach, kde slnko vyzerá len zriedka alebo sa vôbec nevyskytuje.

biela

Biela je univerzálna pre okná orientované na juh. Je schopný vizuálne zvýšiť objem a zdôrazniť čistotu kuchyne.

červená

Náročné a štýlové farby. Vhodné pre veľmi energických ľudí. Ako jedna z najteplejších farieb sa červená môže zahrievať aj v zime.

Na fotografii ako dekor okien - pôvodný rolshtora s priechodkami.

zelená

V závislosti od odtieňa vhodného pre severnú aj južnú stranu. Smaragdovo zelená sa zmestí do kuchyne, kde je veľa slnka a teplá oliva dá teplo do studenej miestnosti.

tyrkysový

Bez ohľadu na to, čo je studený tieň, je k dispozícii na odpočinok a pokoj. Schopnosť dať kuchyni ľahkú a bezstarostnú atmosféru.

nachový

Tajomná a tajomná farba. Zvyčajne ho vyberajú kreatívni ľudia. Hlboká fialová farba v kombinácii s bielym poskytuje pocit luxusu a bohatstva.

oranžový

Je to farba optimistov. Veselá a pozitívna. Schopný zlepšiť aj zlú náladu.

Vlastné riešenia v interiéri kuchyne

S obvyklým oknom v kuchyni, všetko je jasné, ale existujú rozloženie s takýmito architektonickými formami, ktoré musíte myslieť na veľmi dlhú dobu, ako ich najlepšie poraziť. Zvážte niekoľko vlastností niektorých moderných kuchýň.

S balkónovými dverami

Kazetové rolety sa ľahko inštalujú na balkónové dvere, ale s jednou nuansou. Pred inštaláciou je potrebné venovať pozornosť otvoreným dverám. Horný mechanizmus zaberá určitý objem a nezasahuje do otvárania dverí.

S tabuľkou

Kazetové modely roliet sa perfektne hodia na tieto účely, pretože nemajú priehyb plátna.

Namiesto dverí

Jedným z pôvodných spôsobov, ako skryť rozpočet obsah mezaninu, vstavané výklenky a rôzne skrine je použitie rolety.

Okno Bay

S rozbitými obrysmi je oblúkové okno ťažko ozdobené štandardnými závesmi. Valcované záclony v tomto prípade budú vyzerať oveľa estetickejšie.

Dve okná bez rímsy

Ďalšou výhodou roliet oproti bežným závesom je absencia rímsy. A v prípade, že sú v miestnosti dve okná, môžete pôvodne zónu umiestniť do kuchynského priestoru.

kombinácie

V kuchyni získate útulnú domácu atmosféru, ak spojíte prísne rolety s rôznymi typmi tkanín. Hlavnou vecou je nezabudnúť na zmysel pre chuť, aby nedošlo k pokazeniu vzhľadu tak odvážneho a originálneho okna.

Záclony (tyl, závoj, organza)

Kombinácia vzdušných typov tkanín s nepriehľadnými roletami vyzerá veľmi moderne a môže prekvapiť všetkých hostí.

Fotografia ukazuje zaujímavý dizajn kuchyne s bohatými farebnými akcentmi.

textil

Priehľadné rolety so správnym výberom môžu byť ideálne kombinované so záclonami. V modernom interiéri sú takéto tkaniny vynikajúcou náhradou tradičného tylu.

garniže

Opäť vo výške módy. Obzvlášť úspešné je riešenie, keď sa kombinujú hrubé rolety a garnýž z ľahkých priesvitných tkanín, ako je organza.

Na fotografii sú lambrequins so vzorom, jasný akcent v dizajne otvorenia okna.

Vlastnosti dizajnu malej kuchyne

 • Výber dizajnu okien pre malú kuchyňu, mali by ste dať prednosť ľahkej farebnej schéme.
 • Priehľadná opona pre malú kuchyňu môže byť ľubovoľná, ale voľba vzoru by mala byť venovaná osobitná pozornosť. Výhodnejšie použitie malej ornament na plátne, skôr než obrovské monogramy.
 • Pre úzke kuchyne vhodné horizontálne pruhy, ktoré môžu vizuálne rozšíriť priestor o 10-15%.
 • V kuchyniach s nízkymi stropmi je potrebné venovať pozornosť horizontálnym pruhom.
 • Ďalším dizajnom trik na zvýšenie objemu kuchyne - použitie v dizajne okien cikcaky zamerané vrcholy v smere požadovaného nárastu.

Fotogaléria

Napriek podobným výhodám, rôzne typy roliet pre kuchyňu vyzerajú inak. A medzi touto obrovskou rozmanitosťou môžete úspešne vybrať model, ktorý vyhovuje konkrétnemu štýlu. Rolshtora sa nedávno objavil na ruskom trhu a dopyt spotrebiteľov po nich rastie každý rok, pretože ide o moderný kus nábytku, ktorý postupne nahrádza štandardné závesy z kuchynských okien.

Loading...

Zanechajte Svoj Komentár