Biela kuchyňa s drevenou špičkou: 60 moderných fotografií a možností dizajnu

Biela kuchyňa s drevenou doskou bez ohľadu na farbu stromu vyzerá atraktívne a štýlovo. Kombinácia bielych fasád a praktickej drevenej dosky vytvára funkčný a príjemný priestor na varenie.

Matná a lesklá kuchynská fasáda

Ak si môžete objednať alebo kúpiť akýkoľvek unikátny set, môžete si vybrať bielu kuchyňu s matnou alebo lesklou fasádou. Výber kuchyne závisí od výberu drevených pultov.

lesklý

Lesklá biela kuchyňa s drevenou doskou je vhodná do moderného štýlu pre malú kuchyňu. Lesk dobre odráža svetlo, vytvára vzdušnú atmosféru.

Je ľahké zanechať stopy na lesklej fasáde, ale dá sa ľahko odstrániť, čo je dôležité pre bielu kuchyňu. Lesk musí byť kombinovaný s matným dreveným stolom, zásterou a podlahou.

Na fotografii je lesklá súprava, ktorá odráža svetlo dodatočného osvetlenia a tým robí úzku kuchyňu vzdušnejšou.

fádne

Matná biela kuchyňa s drevenou doskou vyzerá rovnako dobre v modernej a klasickej verzii vďaka rôznym typom slúchadiel.

V matnej bielej kuchyni sú striekajúcej farby menej nápadné, ale je tiež ťažšie ich čistiť. Neodráža svetlo, preto je dôležité mať dodatočné osvetlenie. Pre organickú drevenú dosku môže byť lesklý, matný.

Fotografia ukazuje matný set v kuchyni v ekologickom štýle, kde sa kombinuje prirodzenosť a prirodzené farby.

Tvar slúchadiel

Je dôležité zvoliť vhodný headset, ktorý bude vyzerať krásne v kuchyni.

lineárne

Lineárna biela kuchyňa s drevenou doskou vhodnou na umiestnenie obdĺžnikového tvaru strednej a malej veľkosti. Všetky skrine a kanistre sú umiestnené pozdĺž jednej steny vrátane pece. Dĺžka náhlavnej súpravy sa volí nezávisle. To nie je najlepšia voľba pre veľkú kuchyňu, pokiaľ ide o časové úspory. Spolu s bielym apartmánom v rovnakej kuchyni môžete pohodlne umiestniť jedálenský stôl.

uhlový

Rohová biela kuchyňa s drevenou doskou vhodnou pre racionálne hostesky a malé priestory. Tu sa jedná o uhol, ktorý v obvyklom usporiadaní zostáva nevyužitý. V rohu si môžete dať drez, a pod ním v ergonomickom šatníku uložiť nie tak často potrebné kuchynské veci. Uhol je možné vyrobiť aj sklopným pultom, ktorý vám pomôže s rýchlymi obedmi.

tvaru U

Biela kuchyňa v tvare U s drevenou doskou je vhodná na umiestnenie obdĺžnikového tvaru, kde v hornej časti písmena „p“ môžete umiestniť umývadlo alebo ďalšie police, povrchy. S týmto usporiadaním je dôležité, aby okno s nábytkom. V malej kuchynke nie je miesto, kde by sa dal umiestniť jedálenský stôl, takže ho môžete presunúť do určenej obývacej izby.

Fotografia zobrazuje kuchyňu v tvare u v krajine, kde odtieň stola zodpovedá farbe podlahy a jedálenského stola.

Ostrov súbor

Biela kuchyňa ostrova s ​​drevenou doskou je najvhodnejšia pre veľkú oblasť. V tejto forme je lineárny alebo rohový set kombinovaný s extra veľkým stolom uprostred miestnosti, ktorý môže byť na kolieskach a pôsobiť ako dodatočný pracovný povrch s drezom alebo sporákom.

Výber štýlu

Biela farba je všestranná, elegantná a zároveň príležitostná. Hodí sa do každého štýlu a robí kuchyňu odlišným v závislosti od farby a typu dekoru.

Moderný štýl

Biela kuchyňa v modernom štýle môže byť s matným alebo lesklým povrchom. Fasáda by mala byť bez skosenia, rovná a jednoduchá. Drevená doska môže byť vyrobená z ľahkého, tmavého alebo ebenového dreva v kombinácii s podlahou alebo kuchynským stolom. Z dekoru sa hodia hodinky s jednoduchým okrúhlym ciferníkom, kontrastnými roletami. Pre minimalizmus, matná kuchyňa s matnými dverami, tmavo hnedá pracovná doska.

Na fotografii je kuchyňa s dodatočným posedením, ktorá je tiež zdobená drevom, ako aj stolová doska. Kriedová stena a minimalistický dekor vytvárajú útulnú atmosféru.

Loft štýl

Môžete si vytvoriť pomocou tmavej drevenej dosky, bielej kuchyne s lesklými fasádami, tehlovej steny nad stolom alebo pri jedálenskom stole. Od dekorových lustrov s kovovými odtieňmi, chrómových kohútikov, kaktusov, skla.

Na fotografii je biela podkrovná kuchyňa s praktickými tehlovými obkladačkami v pracovnej ploche.

Škandinávsky štýl

Líši sa v láske k bielym a hnedým tónom a zmesi minimalizmu s moderným štýlom. Biela kuchyňa môže byť akéhokoľvek tvaru a drevená doska je vhodnejšia z bieleného alebo tmavého dreva. Z interiéru, tu zapadajú obrazy z hôr na obrázku alebo na fotografiu tapety, priesvitné záclony, biele vankúše a riadu.

Klasický štýl

Biela kuchyňa by mala byť výhradne matná so sklenenými dverami, rezbami, kudrlinkami, pozláteným, čiernym alebo strieborným kovaním. Drevená doska by mala byť z masívneho dreva z tmavých drevín vo farbe laminátu alebo parkiet. Z interiéru sa hodia krátke závesy typu francúzskej alebo rakúskej, rímske záclony, garáž, textil pre čalúnenie, čajový set, okrúhly jedálenský stôl.

Na fotografii je klasická kuchyňa s matnou súpravou, ktorú uľahčujú sklenené dvere skríň.

Provence

Štýl sa vyznačuje typom nábytku, spôsobom inštalácie umývadla a neobvyklým dekorom. Steny by mali byť pastelovo zelené, ružové, proti ktorým bude biela kuchyňa s drevenou doskou. Z dekoru fit kvety, pletené textílie, vyšívané záclony alebo záclony kaviarne s potlačou, drevené hodiny, zástera z keramiky s geometrickým vzorom farieb.

Eko štýl

Pre ekologický štýl sa vyznačuje kombináciou prírodných farieb, ako je zelená, biela, hnedá. Farba na drevenej doske nezáleží, kuchyňa by mala byť biela, zástera pod nábytkom, kontrastná alebo pod pultom. Dôležitým dekorom sú hrnce s vysadenými zelenými alebo kvetmi, bielymi alebo zelenými závesmi, ratanová jedáleň a prírodné textílie.

Výber zástery

Zástera v bielej kuchyni môže byť prízvuk alebo neutrálny funkčný dekor. Môže byť z odolného skla s potlačou, z laminátu, dlažby.

vyhliadkapríklad
Pod tónom stolaMôžete si vyrobiť zásteru vo farbe dosky z drevených dlaždíc alebo laminátu. Rovnomernosť pracovnej plochy je možné kombinovať s podlahou a vyzerať kontrastne oproti bielym slúchadlám.
Farba nábytkuBiela zástera sa spojí s fasádami, takéto riešenie je vhodné, ak máte nápad kombinovať tieto farby. Tiež na zástere môžete urobiť zlatý prúžok.
kontrastnéKontrastná zástera bude prízvuk. Môže to byť krajina, jasná abstrakcia, farebná mozaika, viacfarebný ornament. Všetky svetlé odtiene budú robiť.
Farba stola v inom tieniFarba svetlého alebo tmavého dreva, ktorá sa líši o niekoľko odtieňov od pracovného povrchu.

Vo foto stolíku sú zástera a stôl vyrobené z jedného materiálu av jednej farbe. Jednota prirodzenej farby spolu s bielym setom vytvára moderný interiér.

Na fotografii je zástera v interiéri prispôsobená farbe náhlavnej súpravy a má lesklý povrch, ktorý odráža prirodzené osvetlenie okna.

Výber materiálu pre pult

Drevená stolová doska je tá, ktorej výroba je spojená s drevom alebo materiálmi na báze dreva. Môže to byť stolová doska z MDF, drevovláknitá doska, drevotriesková doska, dýha, drevo.

  • Pracovná doska z masívneho dreva je z masívneho alebo stlačeného dreva. Takáto stolová doska musí byť z času na čas leštená a lakovaná, slúži na dlhú dobu a nebojí sa mikroklímy v kuchyni.
  • Dýhovaná doska stola je pokrytá tenkými drevenými vrstvami na vrchu dosky z drevotrieskovej dosky.
  • MDF a drevotrieskové dosky pozostávajú z drevených vlákien a triesok, ktoré sú zlepené syntetickou (DSP) alebo prírodnou (MDF) adhezívnou kompozíciou.

Kombinácia s tapetou

Pod bielym kuchynským kútom tapety jemné odtiene ružovej, modrej, zelenej, smotanovej a béžovej, tapety so zlatým vzorom, biela tapeta, jasne oranžová, tmavo zelená, svetlohnedá, šedá, fialová.

Na fotografii, kombinácia šedej tapety so vzorom muriva na pracovnej ploche, kde drevená doska vyzerá organicky.

Papier môže byť monofónny alebo s dizajnom. Je lepšie si vybrať vinylové tapety na non-tkané základne, ktoré môžu byť utreté vlhkou handričkou bez poškodenia farby a textúry tapety.

Kombinácia so závesmi

Záclony je lepšie zvoliť krátku dĺžku alebo so zdvíhacím mechanizmom, rímske alebo rolety. Tiež záclony na priechodku, záclony, kaviarne.

Vo farbe môžu byť biele priesvitné, káva, červená, zelená, zodpovedať tieňom stien. Z textílií je lepšie zvoliť ľan a bavlnu s prímesami syntetických vlákien z viskózy alebo polyesteru, aby si prádlo po umytí zachovalo svoj tvar a farbu.

Fotografia zobrazuje príklad širokého okna s priesvitným tylom s cvočkami, ktoré nebránia vnikaniu vzduchu a svetla do miestnosti.

Fotogaléria

Biela kuchynská súprava s dreveným vrchom sa dá nazvať univerzálnou voľbou pre kuchyňu akejkoľvek veľkosti a štýlu, ktorá sa dá tiež ľahko upraviť pomocou záclon a textílií inej farby. Nižšie sú uvedené príklady použitia drevených dosiek v interiéri kuchyne s bielymi fasádami.

Loading...

Zanechajte Svoj Komentár