Šedá kuchynská súprava: dizajn, výber formy, materiál, štýl (65 fotografií) t

Šedá kuchynská súprava pevne vstúpila na vrchol štýlového moderného nábytku, ktorý nevyzerá nudne a je kombinovaný s jasnými a neutrálnymi farbami. Šedá farba náhlavnej súpravy vyzerá elegantne a vhodne v kuchyni akéhokoľvek štýlu.

Vlastnosti farby, jej výhody a nevýhody

Napriek jednoduchosti farieb môže byť sivá odlišná v tónoch, od teplej červenej po modrošedú, takmer čiernu a striebornú. Svetlošedá kuchynská súprava je vhodná pre malú kuchynku a tmavo šedú - pre dobre osvetlený veľký priestor.

Výhody sivej kuchynskej súpravy:

 • nespôsobuje agresiu a nevyvoláva poruchu;
 • Toto je univerzálna farba pre kuchyňu akejkoľvek veľkosti pri výbere správneho odtieňa;
 • praktickosť farby (rozstrek, prsty a voda na šedej kuchynskej fasáde nie sú tak viditeľné ako na čiernej alebo bielej);
 • vznešený vzhľad, ktorý nevychádza z módy;
 • sivá farba slúži ako podklad pre akúkoľvek farbu kuchynského náčinia a dekoratívnych prvkov;
 • šedá kuchynský set vyzerá štýlovo.

Kuchyňa môže byť pochmúrna, ak kuchynský set, steny a dekor sú prezentované v jednej šedej farbe bez variácií odtieňov a sprievodnej farby.

Moderný alebo klasický štýl?

Moderný štýl

Šedá kuchynská súprava je ideálna pre moderné high-tech technológie a minimalizmus vďaka metalickému lesku, sivému lesku a chrómovému príslušenstvu.

Pre moderný štýl je dôležité zvoliť si vhodný tvar náhlavnej súpravy, funkčne používať všetky zásuvky, neuchovávať riad na otvorených policiach a vybrať najjednoduchšiu možnú kuchynskú fasádu. Vo farbe to môže byť akýkoľvek odtieň šedej v kombinácii s bielou, oceľovou, červenou a inými farbami.

Fotografia je šedý ostrov v modernom štýle. Vzhľadom na množstvo prirodzeného svetla a svetlých povrchov, kuchyňa vyzerá priestranne.

Klasický štýl

Šedá kuchynská súprava je vhodná aj pre klasickú kuchyňu, za predpokladu, že je v kombinácii šedej s kamennou doskou, drevenou vyrezávanou fasádou a skrútenými rukoväťami. Sklenené dvere, ľahká tapeta, dlažba pod kameňom alebo parkety sú vhodné pre klasický štýl.

V modernej klasike je možné kombinovať kuchynský set s rímskymi a roletovými žalúziami. Súprava by mala byť svetlošedá, jednotná alebo kombinovať svetlošedý vrch s tmavosivým dnom nábytku.

Výber tvaru slúchadiel

Na základe veľkosti miestnosti je dôležité zvoliť funkčnú formu kuchynskej linky. Nábytok môže byť lineárny, rohový, p-tvarovaný alebo ostrovčekový.

lineárne

Linear kuchynská linka alebo priama kuchyňa zahŕňa umiestnenie všetkého nábytku, rúry a chladničky pozdĺž jednej steny. Vhodné pre miestnosti všetkých veľkostí a líši sa počtom kanistrov. Takýto headset vyzerá dobre v akomkoľvek štýle, najmä v moderných high-tech technológiách. Výhodou je, že v blízkosti môžete umiestniť tabuľkovú skupinu, nevýhodu - rohový priestor sa nepoužíva.

uhlový

Rohová kuchynská súprava je najlepšou voľbou pre kompaktnú kuchyňu, kde sa nábytok nachádza pozdĺž dvoch priľahlých stien, v rohu je umývadlo alebo sporák, pod ktorým je priestranná skriňa. Uhol sa vytvára aj pomocou pevného alebo skladacieho pultu.

tvaru U

Kuchynská súprava v tvare U vyzerá dobre v obdĺžnikovej kuchyni, kde sa sada nachádza pozdĺž troch stien. Parapet sa tu aktívne zapája ako dodatočný povrch. Nevýhodou je, že jedálenský stôl by mal byť umiestnený v inej miestnosti. Vhodné pre vidiecky dom s verandou alebo jedálňou.

ostrov

Šedá ostrovná sada odhaľuje krásu len vo veľkej kuchyni, kde je potrebné znížiť pracovný priestor a potrebu dodatočného povrchu. Jedná sa o kuchynský nábytok, ktorý uprostred miestnosti nie je doplnený jedálenskou skupinou, ale stolom zo súpravy slúchadiel. Ostrov môže mať pracovnú dosku, sporák alebo umývadlo.

Na fotografii je ostrovná suita, kde centrálny stôl súčasne slúži ako úložné skrine, pracovný povrch so sporákom a jedálenským stolom.

Materiály na výrobu náhlavnej súpravy a jej kryt

Najobľúbenejšie materiály sú: MDF a drevo.

MDFKuchyne vyrobené z MDF rámu nie sú zložené z chemických nečistôt, fasády môžu byť akéhokoľvek druhu: fólie, plastu, farby. Panely MDF sú odolnejšie voči vlhkosti než drevotrieskové dosky, ale nevytvárajú tvrdé otrasy a môžu byť deformované.
drevoKuchynská súprava z dreva má vysokú dobu prevádzky, je absolútne čistá, líši sa v prírodnom kresbe. Vďaka špeciálnej impregnácii je strom odolný voči vlhkému prostrediu a teplotným zmenám. Škrabance možno odstrániť brúsením.

Fasádu šedej kuchyne je možné pokryť PVP fóliou, plast. Výhodou plastu oproti filmu je, že sa nedeformuje pri kontakte s horúcimi pokrmami. Široký výber farieb a textúr pomôže vytvoriť správny štýl.

Lesklý, matný alebo kovový?

 • Lesklá šedá kuchynská fasáda sa kombinuje s matnými stenami, podlahou a pracovnou doskou. Glitter je vhodný v modernom interiéri, takže formulár by mal byť vhodný. Odtlačky prstov a škvrny sú viditeľné na lesklých dverách, preto je dôležité sledovať čistotu povrchu.

Vo fotografickom ostrove s lesklými fasádami, ktoré sú kombinované s matnou podlahou a pracovným povrchom. Lesk dobre odráža svetlo, takže je dôležité mať niekoľko lámp a lustrov.

 • Matná kuchynská súprava je rovnako vhodná pre akýkoľvek štýl kuchyne, ide dobre s lesklou podlahou alebo zásterou.

 • Fasáda hliníkovej alebo oceľovej náhlavnej súpravy poskytuje kovový lesk, dlhú dobu slúži a nebojí sa čistiacich a čistiacich prostriedkov. Pre sivé slúchadlá, taká fasáda nepotrebuje ďalšie dekorácie.

Výber zástera a dosky

zástera

Zástera by mala zvoliť kontrastnú farbu alebo sivú, ale svetlejšiu alebo tmavšiu ako kuchynská súprava. Môže to byť aj farebný alebo čiernobiely vzor. Z materiálov je lepšie zvoliť keramickú dlažbu, mozaiku, žulu, oceľ, tvrdené sklo. Nie je vhodný ako laminátová zástera, tapeta, omietka, maľovanie kvôli nestabilite voči oderu a vysokej vlhkosti na pracovisku.

Na fotografii je kuchyňa so sklenenou zásterou s fotografickou tlačou. Táto povrchová úprava je kombinovaná s matnou fasádou.

Stolová doska

Pre kuchynskú dosku je farba vhodná pre zásteru, kontrastnú farbu, čiernu, bielu, kovovú. Z materiálov je potrebné zvoliť drevo, keramiku, prírodný kameň, akryl. Z rozpočtovej možnosti vhodné laminované MDF stolové dosky.

Výber farby a dokončenie kuchyne

Pre dokončenie podlahy je najvhodnejší pre porcelánové dlaždice, ktoré môžu byť štvorcového alebo obdĺžnikového tvaru, napodobňujú textúru a farbu dreva. Môžete tiež použiť laminát alebo linoleum. Sivá náhlavná súprava bude vyhovovať tmavosivej, hnedej, bielej a béžovej podlahe. Ak je koberec, môže mať rovnakú farbu ako kuchynská fasáda.

Strop by mal byť jasný a ľahko sa udržuje. Preto je vhodný natiahnutý jednoúrovňový strop s lesklým alebo matným plátnom, maľovaný, zdobený tapetou, plastovými panelmi alebo penovými doskami.

Na fotografii je kuchyňa s hladkým omietnutým bielym stropom, ktorý vyzerá neutrálne a robí priestor viac vizuálne.

Steny by mali slúžiť ako pozadie pre kuchynský nábytok, takže môžu byť neutrálne odtiene ružovej, hnedej, pistáciovej, béžovej alebo bielej. Šedé steny sa môžu spojiť s nábytkom, preto je lepšie zvoliť svetlé odtiene.

Farba, omietka, PVC panely, vlhkosť odolný tapety bude vyhovovať materiálu. Pre kuchyňu vhodné umývateľné obzvlášť odolné tapety s tromi vlnami na štítku. Môžu byť flizelinovymi, vinyl, sklo tapety. Tiež pre výzdobu jedálenský kút fit tapety.

Možnosti prispôsobenia farieb

Kombinácia dvoch farieb sa môže líšiť od šedej fasády s farebnými vložkami až po rovnakú kombináciu kontrastných odtieňov.

 • Biela sivá kombinácia v jednej náhlavnej súprave je bežnejšia a vyzerá organicky v akomkoľvek štýle.

 • Červenošedá kuchyňa je vhodná pre moderný štýl. Kombinácia šedej fasády a červených výsuvných kuchynských zásuviek vyzerá organicky.

 • Kombinácia dvoch neutrálnych farieb šedej a béžovej je vhodná pre štýl minimalizmu. Tieto odtiene vyzerajú najlepšie v matnom prevedení.

 • Oranžová je veľmi atraktívna, preto by mala byť mierna, vyzerá dobre mandarínka s tmavosivou farbou kuchynskej fasády.

 • Šedozelená kuchynská fasáda je vhodná do moderného štýlu. Zelená farba môže byť v akomkoľvek tieni, od limetky po okrovú.

 • Šedohnedá súprava vyzerá atraktívne len na svetlom pozadí stien. Je lepšie nemiešať tieto farby navzájom, môžu byť sivé a horná časť fasády - hnedá.

 • Pre fialové sa sivá javí ako pozadie, takáto kuchynská fasáda je vhodná pre dobre osvetlenú miestnosť.

 • Šedo-modrý lesklý nábytok vhodný pre kompaktnú kuchyňu. Modré upokojuje a časom sa neobťažuje.

 • Čiernobiela matná kuchynská fasáda je vhodná do priestrannej kuchyne s dvoma oknami. Šedá by mala byť viac a steny by mali byť biele.

Šedá náhlavná súprava sa môže líšiť v závislosti od veľkosti miestnosti, farby spoločníka a od ktorej strany svetového okna. Jedná sa o štýlovú farbu, ktorá vždy zostane v móde mimo času.

Fotogaléria

Nižšie sú uvedené príklady použitia šedej náhlavnej súpravy v interiéri kuchyne.

Zanechajte Svoj Komentár