Dizajn kuchyne so zelenými tapetami: 55 moderných fotografií v interiéri

Použitie zelenej tapety v kuchyni je univerzálne riešenie pre veľké aj malé miestnosti, vhodné pre takmer akýkoľvek štýl a umožňujúce obrovskú variabilitu vo výbere nábytku a doplnkov.

Zelená, ako každá iná, je svetelná vlna určitej dĺžky a má svoju vlastnú frekvenciu oscilácií. V zelenej farbe je táto frekvencia v rozsahu od 530 do 600 THz. Fyziológovia sa domnievajú, že oscilácie tejto frekvencie sú užitočné pre nervový systém všeobecne, a najmä pre operáciu očného nervu. Zelená farba tiež pomáha relaxovať a normalizovať trávenie. Okrem toho je zelená, ktorá má upokojujúci účinok na psychiku.

Tip: Ak sa chystáte robiť opravy, začnite plánovať s výberom budúceho nábytku, domácich spotrebičov, pracovných plôch a záster, a až potom prejdite na výber tapety.

Aký štýl navrhnúť kuchyňu so zelenou tapetou?

Zelená tapeta v kuchyni môže mať rôzne odtiene, čo vám umožní vytvárať interiéry takmer akéhokoľvek štýlu. Táto farba môže byť zároveň primárna aj sekundárna, rovnako ako prízvuk - to všetko závisí od zvolenej možnosti dizajnu. Verí sa, že svetlo, „bielené“, ako aj „práškové“ tóny sú vhodné pre klasické štýly a šťavnaté, svetlé - moderné.

Vhodné štýly pre dizajn kuchýň so zelenou tapetou:

 • Classic. Zelený je vhodný pre všetky jeho varianty, vrátane rokokového, barokového, biedermeierovského a empírového štýlu. Olivové tóny sú najvhodnejšie, rovnako ako šedo-zelené odtiene.
 • Zchátralý šik. Tento módny štýl v poslednej dobe znamená použitie svetlých, jemných odtieňov zelenej.
 • Pop Art. Môžete použiť ostré, "kyslé" odtiene zelenej, rovnako ako tóny s pridaním žltej.
 • Country. V štýle sa používajú rôzne odtiene zelenej, v blízkosti prírodného rozsahu. Vo francúzskej krajine, alebo Provence, sú zriedené s bielym a vyzerať "šupinaté", mäty a pistácie tóny sú obzvlášť vhodné.
 • Anglický štýl. Zelená tapeta v kuchyni v anglickom štýle môže mať trávnatý tieň a byť dosť tmavá. Farebné tapety tiež vyzerajú dobre.
 • Eco-style. Najobľúbenejší trend v poslednej dobe používa prirodzené farby ako primárne farby, a najmä zelené. Pre dizajn kuchyne v ekologickom štýle sú vhodné pre všetky odtiene v prírode.

Tip: Ak používate tapetu s tmavými tónmi, prilepte s ňou iba spodnú časť steny, na prilepenie hornej časti použite buď bielu tapetu alebo kombináciu farieb so zelenými, ale svetlými tónmi.

V takých štýloch, ako je loft, moderné, hi-tech, minimalizmus zelená je častejšie používaný ako prízvuk farba, napríklad v kuchyni so zelenou tapetou môžete vložiť cez časť steny, zvýraznenie jedálenský kút.

Zelená tapeta v kuchyni: odtiene farby

Zelená farba pokrýva asi jednu pätinu viditeľného spektra, na jednej strane sa postupne mieša so žltými odtieňmi a mení sa na žltú a na druhej strane modrou farbou. Významné množstvo farebných odtieňov určuje odlišný prístup k ich použitiu pri dekorácii stien.

Zelená tapeta jasných farieb môže byť použitá len na malých plochách. Vyberte napríklad prízvukovú stenu alebo jej časť. Tmavé tóny môžu byť použité na veľkých plochách stien, taká tapeta môže úplne preniknúť cez miestnosť.

Zelená môže mať teplé a studené odtiene. Toto treba vziať do úvahy pri výbere tapety. Takže, ak kuchynské okná sú orientované na juh, mali by ste si vybrať tapetu chladnejších tónov, bližšie k modrej škále. V závislosti od svetla môžu byť svetlé aj tmavé. To, napríklad, šedo-zelené tóny, tyrkysové, nefrit, smaragd, malachit. "Severná" kuchyňa je lepšia tapeta tapety žlto-zelené tóny, ako je olivový, hruška, vápno.

Tip: Pri návrhu každej miestnosti nezabudnite na základné princípy dizajnu. Tak, svetlo zelená tapeta v kuchyni malej veľkosti pomôže vizuálne, aby bol väčší, a tmavo zelená, naopak, môže zúžiť priestor a vytvoriť dojem z tesnosti.

Kombinácie zelenej farby s inými farbami

K dispozícii je široká škála farieb, ktoré harmonicky ladia so zelenou - to všetko závisí od stredných odtieňov a odtieňov.

 • Bielu. Biela a zelená - skutočná klasika. V závislosti od odtieňa zelenej farby si môžete zvoliť farebný tón bielej - od „čistej bielej“ až po slonovinu, smotanu alebo mlieko. Dokonale kombinuje svetlé a tmavé tóny. Spárované s olivami používané v klasike.
 • Brown. Väčšina zelených odtieňov je dokonale kombinovaná s odtieňmi hnedej - od svetlej po tmavú. Táto prírodná kombinácia je vhodná najmä pre klasické a ekologické štýly.
 • Žlto. Zelené tapety v kuchyni sú dokonale kombinované so žltým nábytkovým frontom, ako aj s textilom a ďalšími prvkami žltých kvetov. Vyzerá to zaujímavá kombinácia trávovo-zelených a citrónovo-žltých odtieňov. Na doplnenie základného zeleného tónu môžete použiť aj oranžové a červené farby.
 • Ružová. Zelená tapeta v kombinácii s ružovými prvkami prispeje k vnútornej nehy a jarnej nálade. Ružové tóny sú najvhodnejšie pistácie, zelené, bylinné odtiene.
 • Modro. Studené modré a modré tóny harmonicky ladia so zelenou farbou. Môžu byť použité spoločne v tapete vzor, ​​alebo sa navzájom dopĺňajú v samostatných lietadlách.

Záclony v kuchyni so zelenou tapetou

Pri výbere záclon do kuchyne so zelenou tapetou existuje niekoľko základných možností:

 • Záclony vo farbe tapety;
 • Kontrastné závesy;
 • Neutrálne záclony.

Každá z týchto možností má svoje výhody, ktoré by sa mali vhodne používať v interiéri.

Záclony rovnakej farby ako tapeta pomôžu zmenšiť viditeľnosť okna, „odstrániť“. To je odôvodnené, ak je okno príliš malé alebo naopak príliš veľké.

Kontrastné záclony, napríklad biela alebo oranžová s tmavozelenou tapetou, naopak zvýrazní okno, presunie zameranie na neho. To má zmysel, ak sa za oknom otvorí zaujímavý pohľad, alebo okno má neštandardný, zaujímavý tvar. Situácia bude jasnejšia, aktívnejšia.

Neutrálne tóny materiálu, ako je béžová, svetlosivá, mlieko, slonovina prinesú do interiéru jemnosť, pohodlie, teplo. Táto možnosť je spravidla zvolená, ak je dizajn miestnosti navrhnutý v minimalistickom štýle.

Foto kuchyne so zelenou tapetou

Na nižšie uvedených fotografiách sú možnosti použitia zelenej tapety v interiéri kuchyne.

Foto 1. Zelená tapeta je krásne kombinovaná so svetelnou súpravou so zlatým lemom a čalúnenými žltými stoličkami.

Foto 2. Zelená tapeta s kvetinovým vzorom slúži ako skvelé zázemie pre biely nábytok.

Foto 3. Kombinácia zelenej, hnedej a bielej umožňuje vytvoriť štýlový a svetlý interiér kuchyne.

Foto 4. Zelené tapety s obrazom tulipánov vytvoriť originálny, svetlý interiér vďaka len jednej tapete.

Foto 5. Biela-zelená tapeta s kvetinovými ornamentmi v kuchynskom dizajne slúži na zdôraznenie jedálenský kút.

Foto 6. Tradičný dizajn so svetlo zelenou tapetou s kvetinovými ornamentami.

Foto 7. Mint odtieň tapety dokonale v kombinácii s bielym nábytkom, ktoré tvoria interiér v škandinávskom štýle.

Foto 8. Pevná zelená tapeta a kvetinové tapety rozdeľujú kuchynský priestor do funkčných oblastí: kuchyňa a jedáleň.

Zanechajte Svoj Komentár