Ako vybaviť malú kuchyňu v Chruščove: dizajn, fotografie, nápady

Kuchyňa v Chruščove - to je len 5-6 metrov štvorcových s nízkymi stropmi, a aby bolo možné vyhovieť všetkému, čo by malo byť v modernej kuchyni, dizajnéri musia vynaložiť veľa úsilia. Spravidla sú byty s takými malými kuchyňami zdedené alebo kúpené na sekundárnom trhu - v nových domoch sú tieto priestory oveľa väčšie. Čo robiť, ak máte k dispozícii podobný byt alebo v ňom žijete mnoho rokov? Ako vybaviť kuchyňu v Chruščove?

Dizajn kuchyne v Chruščove

Pred nástupom na rekonštrukciu je potrebné vyčistiť pracovisko - vybrať všetko, čo nie je potrebné, a iba vrhať kuchyňu. Ak ste už dva alebo tri roky nepoužili žiaden predmet, len v márne sa to odohráva v kuchyni, kde je každý centimeter drahý. Pamätajte si, že nie je možné obsiahnuť všetko v obmedzenom priestore, ponechať len to, bez ktorého je to naozaj nemožné.

Hlavnou funkciou kuchyne je varenie, čo určuje dizajn miestnosti. Dobré svetlo, dostatočne jasné, aby sa pohodlne varilo, je jednou zo základných požiadaviek. Ľahšia kuchyňa v Chruščove - zdá sa, že priestrannejšie.

optimalizácia

V niektorých prípadoch môžete urobiť bez rozsiahlej revízie, stačí zrevidovať prístup k organizácii pracovného priestoru a optimalizovať ho.

nábytok
 • Všetky povrchy musia byť funkčné. Čím efektívnejšie sa používajú, tým viac priestoru je v kuchyni. Napríklad okenný parapet sa môže premeniť na ďalší pracovný povrch alebo malý jedálenský stôl.
 • Jedálenský stôl je lepšie priniesť do miestnosti, alebo dokonca bez neho, nahradiť skladací alebo skladací dizajn. Dizajn modernej kuchyne Chruščova nie je určený pre rodinu, aby sa tu stravoval, ale môžete mať rýchle občerstvenie alebo si dať raňajky pri stole alebo v blízkosti malého baru. V extrémnom prípade môžete dať malý okrúhly stôl - tak, aby sa neprilepil na ostré rohy, čo sa často stáva, keď je nedostatok priestoru.
 • Zvážte, či potrebujete dvere v kuchyni. Ona jedla drahé centimetre a zároveň často zostáva otvorená. Ak nemôžete robiť bez dverí, môžete ho nahradiť sklopným alebo posuvným do konštrukcie steny.
 • Multifunkčný nábytok, ktorý mení cieľ podľa vášho výberu - to je správna voľba pre malé kuchyne v Chruščove. Pracovná plocha, ktorá sa premení na jedáleň, šatník, ktorý skrýva stoličky alebo dokonca malú pohovku na relaxáciu, je pohodlná a moderná.
 • V interiéri kuchyne v Chruščove, skladací nábytok je veľmi vhodné. Napríklad, jedálenský stôl so stoličkami v zloženej forme môže byť uložený na balkóne alebo na chodbe, a nebude zbytočne zaberať miesto, ktoré je tak malé.

zariadenie

Kuchynské spotrebiče zaberajú dosť miesta, najmä pre mikrovlnné rúry, mixéry, rúry, umývačky riadu. Ale tu môžete nájsť cestu von.

 • Použite vstavanú techniku. Napríklad malá umývačka riadu dokonale zapadne do skrine pod umývadlom.
 • Vymeňte sporák na varnej doske, vložte do neho práčku alebo plnú umývačku riadu. Malá rúra môže byť zabudovaná do skrine skrine alebo zavesená na konzole, ako aj mikrovlnná rúra. Ak často nepracujete, môžete rúru úplne vzdať a presunúť jej funkciu do mikrovlnnej rúry.
 • Je dosť ťažké umiestniť veľkú veľkú chladničku do kuchyne v Chruščove. Môže byť vybratý do inej miestnosti, alebo môžete vyzdvihnúť vstavaný horizontálny model a vybrať ho pod stolom.
 • Vyhnite sa efektným tvarom pri výbere techniky návrhu. Krásny "komín" kapucňa "bude jesť" celý priestor nad sporákom, zatiaľ čo štandardný plochý model vám tiež umožní umiestniť závesnú poličku.

príslušenstvo

Premýšľajte nad dizajnom malej kuchyne v Chruščove, pozor na výber príslušenstva. Veľké záclony, veľké množstvo drobných dekoratívnych prvkov, ako sú vázy, taniere, výtlačky, fotografie - to všetko redukuje priestor. Ak chcete, aby kuchyňa vyzerala elegantne, krásne, ale nevytvorila pocit tesnosti, použite tieto techniky:

 • Pri návrhu používajte prírodné materiály. Prírodné materiály pôsobia veľmi impozantne a zdobia ich textúrou.
 • Urobte "zásteru" nad pracovným povrchom hlavného dekoratívneho prvku. To môže byť mozaika, sklo, zdobené akýmkoľvek vzorom podľa vášho výberu, alebo, napríklad, zrkadlo - toto riešenie pridá objem a hĺbku do interiéru.
 • Použite transparentné závesy na odkvap, a to by malo zaberať celú stenu - táto technika vizuálne robí miestnosť väčší. Je ešte lepšie úplne opustiť závesy a vybaviť rolety alebo rímske záclony, ktoré nevyžadujú ďalší priestor na ich umiestnenie.
 • Sklenené a kovové povrchy s brilanciou a hrou odrazov nielenže zvyšujú vizuálny priestor malej kuchyne, ale prinášajú aj prvok slávnosti, využívajú ich v doplnkoch, doplnkoch a tiež v domácich spotrebičoch.

Nápady do kuchyne v Chruščove

Ak nemôžete urobiť bez opráv v kuchyni, snažte sa využiť všetky možnosti, aby ste vytlačili maximum z voľného priestoru. Vzhľadom na radu expertov to nie je také ťažké. Všetky spôsoby rozšírenia malej kuchyne sú rozdelené do dvoch skupín: vizuálna a reálna.

Vizuálna expanzia priestoru

Existuje množstvo techník profesionálneho dizajnu, ktoré menia vnímanie priestoru:

 • Použitie svetlých farieb vo výzdobe stien, podlahy a stropu;
 • Kombinácia nie viac ako dvoch farieb alebo odtieňov v dizajne kuchyne;
 • Absencia ostrých, kontrastných prechodov medzi farbami;
 • Nástenné design tapety s malým vzorom;
 • Použitie nábytku v neutrálnych farbách alebo vo farbe stien, takmer neviditeľné v interiéri;
 • Použitie zrkadiel a lesklých povrchov v kuchynskom dizajne na vytvorenie optického efektu zvyšujúceho sa objemu;
 • Použitie priehľadného nábytku (napríklad skleneného stola alebo plastových priehľadných stoličiek).

Tip: Jednotné osvetlenie v kuchyni môže poskytnúť stropné svietidlá alebo reflektory v požadovanom množstve. V tomto prípade je prípustné zavesiť veľké zavesenie alebo luster ako akcent na akúkoľvek oblasť, napríklad nad tyčový pult alebo stôl.

Skutočné rozšírenie priestoru

Zvýšenie dostupnej plochy malej kuchyne môže byť len v procese opravy. Spravidla ide o prestavbu. Môžete odstrániť "extra" steny, kombinovať kuchyňu s obývacou izbou, alebo "znížiť" časť priestoru na úkor kúpeľne (nahradenie napríklad vaňou so sprchovacím kútom) alebo chodbou.

Dôležité upozornenie: Pred pozvaním špecialistov nezabudnite dostať plán obydlia s vyznačením nosných stien v správnych orgánoch. Majte na pamäti, že v prípade vážneho preplánovania bude potrebná koordinácia a získanie povolenia.

Sanácia a oprava kuchyne v Chruščove

Pri plánovaní opráv sa musíte najprv rozhodnúť, kde bude pracovný priestor a ako ho vybaviť. Potrebným vybavením pracovného priestoru je sporák a umývadlo. Mali by byť umiestnené blízko seba, aby sa zabránilo zbytočnej chôdzi v procese varenia. Všetko ostatné môže byť odstránené - zapustené v skrinkách, zavesené na stenách, alebo dokonca prevezené do inej miestnosti.

Pozrite sa na celý projekt malý byt 30 metrov štvorcových. m. v Chruščove

Kombinácia obývacej izby a kuchyne je najbežnejším spôsobom, ako zvýšiť skutočnú plochu vyhradenú pre domáce spotrebiče a varenie. Spravidla sa na to oddeľuje priečka medzi miestnosťami, ktorá sama o sebe poskytuje dodatočný priestor. V niektorých prípadoch je rozumné odstrániť nie celý oddiel, ale jeho časť, čím sa úloha zvýšenia plochy vyrieši, ale zároveň zostane funkčné územné členenie.

V spoločnej miestnosti najprv určte, kde bude pracovná plocha umiestnená - to závisí od umiestnenia komunikácie. V niektorých prípadoch môže byť komunikácia posunutá, ale bude si vyžadovať značné finančné náklady.

Úplne vidieť projekt dvojizbového bytu - Chruščov 44 m2. m.

Majte pracovnú plochu buď lineárne, alebo vo forme písmena G. Rohová kuchyňa pre Chruščov je vhodnejšia, pretože zaberá menej miesta. Po určení miesta pre kuchynskú zónu je určená zóna obývacej izby. Jedáleň, ak je k dispozícii, je umiestnená v blízkosti okna alebo medzi kuchyňou a obývacou časťou.

Pozri celý projekt byt-Chruščov Škandinávsky štýl

Tip: V prípadoch, keď je obývacia izba súčasne spálňou, musíte sa postarať o dodatočné odvzdušnenie, ako aj o zakúpenie nízkošumových domácich spotrebičov tak, aby chladnička, ktorá pracuje v noci, nezasahovala do spánku.

Pozri celý projekt 2-izbový byt Chruščov

Chladnička v kuchynskom dizajne v Chruščove často vyzerá dosť ťažkopádne, pretože miestnosť je malá. V tomto prípade môžete ísť na trik - kúpiť dve samostatné položky zariadenia, chladiace a mraziace skrine malej výšky. Môžu byť zapustené pod doskou alebo rozložené do rôznych častí miestnosti alebo dokonca do rôznych miestností. Mraznička, napríklad - na chodbe, a nechať chladničku v kuchyni-obývacia izba a miesto bližšie k jedálenskému priestoru.

Ak nechcete opustiť štandardnú chladničku, mala by byť umiestnená v najvzdialenejšom rohu miestnosti alebo vložená do výklenku.

Pozri plne projekt jednoizbový byt-Chruščov 30 m2 M. m.

Kuchyňa v Chruščove s plynovým stĺpikom

Zachované kuchynské možnosti v Chruščove s plynovým stĺpikom. Moderné reproduktory vyzerajú moderne a štýlovo, ale napriek tomu sa nehodia do žiadneho interiéru. Ak vám pohľad na stĺpec nevyhovuje, môžete ho preniesť do kúpeľne alebo „skryť“.

Dôležité: Všetky práce s plynovým stĺpikom by mal vykonávať odborník a možnosti jeho umiestnenia do skrinky by mali byť koordinované.

Najjednoduchší spôsob, ako skryť stĺpec, je umiestniť ho medzi nástenné skrinky a zatvoriť dvere veľkým počtom vetracích otvorov. Konštrukcia špeciálnej skrine na stĺpec v malej kuchynke nestojí za to - jej rozmery musia výrazne prevyšovať rozmery spotrebiča a v dôsledku toho sa kuchyňa zníži.

Snáď najoriginálnejším spôsobom kamufláže je kreslenie obrázkov, ktoré zodpovedajú dizajnu kuchyne, pričom sa biely štandardný povrch mení na vizuálne pokračovanie susedných objektov. Stĺpec prestane byť zrejmý a z obťažovaného domáceho spotrebiča sa z neho stane exkluzívna dekorácia dizajnu malej kuchyne v Chruščove.

Zanechajte Svoj Komentár