Ako si vybrať tapetu pre malú kuchyňu?

Výber tapety pre malú kuchyňu, musíte venovať pozornosť niekoľkých kľúčových bodov. Po prvé, tento výkon - odolnosť voči vysokej vlhkosti a teplote, trvanlivosť a jednoduchosť starostlivosti.

Pre malé miestnosti je však rovnako dôležité, ako budú vyzerať - koniec koncov, nesprávne zvolená výzdoba stien môže urobiť kuchyňu vizuálne ešte menšou, alebo dokonca deformovať jej proporcie. Okrem toho nezabudnite, že steny sú pozadím, na ktorom by mal váš nábytok vyzerať krásne.

Ako si vybrať tapetu pre malú kuchyňu

Ak chcete urobiť správnu voľbu, musíte sa rozhodnúť pre vzhľad, farebnú škálu, štýl rozhodnutia o stene krytiny, a tiež vziať do úvahy veľkosť rozpočtu pridelené na opravy. Štýl a farba je zvolená s prihliadnutím na štýl bytu, farbu kuchynského nábytku, všeobecné osvetlenie, umiestnenie kuchyne (orientácia na svetové strany), rovnako ako vaše vlastné preferencie.

Ale najdôležitejším parametrom, ktorý treba brať do úvahy v prípade, že kuchyňa je malá, je plocha a výška miestnosti, ktorá je pre ňu vyhradená. Existuje mnoho typov tapiet na trhu, takže je často dosť ťažké vybrať si tapetu pre malú kuchyňu. Zvážte rôzne možnosti z hľadiska ich použiteľnosti v kuchyniach.

  • Papiera. Papier tapeta je najviac rozpočtu možnosť. K dispozícii v rôznych farbách, čo uľahčuje výber. Okrem toho je to najviac šetrné k životnému prostrediu tapety k dispozícii. Existujú dve mínusy: majú krátke trvanie a okrem toho ich nemožno umývať, ak sa stanú špinavými, čo sa v kuchyni často stáva.
  • Fleece. Majú štruktúrovaný základ, vydržia mokré čistenie, trvanlivejšie ako papier. Mínus - horná vrstva je skôr mäkká, ľahko sa poškodí, je obzvlášť dôležitá v rodinách, kde sú malé deti a domáce zvieratá.
  • Vinyl. Umývateľná tapeta pre malú kuchynku vyrobenú z vinylu. Majú vysokú hustotu a trvanlivosť, ľahko sa odstránia nečistoty. Vinyl tapety sú rôznych typov, nemôžete použiť len jeden v kuchyni - penový vinyl. Nevýhody - tento materiál nie je "dýchať", okrem toho je pomerne drahé.

Tip: Kombinácia tapety sa uloží. Napríklad papier cez časť stien v blízkosti jedálne skupiny, a kde je znečistenie obzvlášť pravdepodobné - v varnej zóne - používať vinyl.

Dizajnové tapety pre malú kuchyňu

Existujú štandardné techniky, ktoré umožňujú, aby aj malá miestnosť s nízkymi stropmi bola priestrannejšia, ako aj opraviť niektoré nedostatky v usporiadaní. Použite farbu a vhodný dizajn, aby vaša kuchyňa vyzerala štýlovo, moderne a vyzerala väčšia.

  • Farbu. Prvým pravidlom je, že v malých miestnostiach by nemali byť žiadne tmavé steny. Čím ľahšie sú steny - tým viac sa zdá. Moderné tapety pre malú kuchyňu, spravidla majú svetlé odtiene. Svetelné tóny, ako to bolo, „ustupujú“ od človeka, ktorý sa na ne pozerá, zatiaľ čo tmavé, naopak, „príď“, „prístup“. Tento efekt sa používa vtedy, ak chcú korigovať proporcie miestnosti, napríklad v dlhej „vozňovej“ miestnosti, úzke steny sú zlepené v tmavých farbách a zvyšok je svetlý.

  • Tón. Farby sú rozdelené na teplé a studené. Červená, žltá, oranžová - teplé farby, modrá, modrá, niektoré odtiene fialovej - studené. Zelenú možno považovať za univerzálnu, je to najpriaznivejšia osoba pre vnímanie. Teplé tóny majú schopnosť vizuálne "priniesť" objekty, zima, naopak, "odcudziť" je. Farba tapety pre malú kuchyňu by mala byť zvolená z chladného pásma - to pomôže, aby sa to trochu viac.

  • Obr. Veľké kresby "rozdrviť" miestnosti, kvôli ktorej sa zdá menšie. Je lepšie zvoliť si malý, takmer nepostrehnuteľný vzor, ​​nie nápadný. Vertikálne čiary obrazu umožnia „zdvihnutie“ stropu, horizontálne čiary rozšíria steny. Nástenné maľby a tapety s potlačami (kvetinové, rastlinné) možno použiť v malej kuchynke len na časti stien, ako dekoratívne prvky, v tomto prípade by mal byť zvyšok stien rovný.

Tip: Najvhodnejšie pre kuchyňu sú považované za jasné teplé farby, ktoré stimulujú chuť k jedlu. Vyhnite sa fialovým tónom, ako aj tmavohnedej. Použitie čiernej farby tapety pre malé kuchyne sa neodporúča.

Tapety nápady pre malú kuchyňu

Vkladanie všetkých stien s rovnakou tapetou dnes už nie je relevantné. Dizajnéri spravidla odporúčajú kombinovať rôzne tóny a textúry, aby sa dosiahli zaujímavé interiérové ​​efekty, pričom nezabúdajú na to, že malé miestnosti vyžadujú dodržiavanie určitých pravidiel dizajnu. Tu je niekoľko príkladov použitia tapety v malých kuchyniach.

  • Kombinujeme farby. Vezmite ako základný tón svetlo broskyňa alebo krémové odtiene bielej. Časť stien prilepí na jasnú tapetu jahodových a trávnatých tónov. Môžete kombinovať svetlo béžová ako hlavná s tyrkysovou azurovou a slnečno žltej ako akcentové farby.
  • Kladieme akcenty. Na všeobecné pastelové pozadie je možné jednu zo stien zvýrazniť jasnou tapetou. Ak je v kuchyni je veľmi malý - neprideľujte steny úplne, ale časť steny, napríklad v blízkosti jedálenského stola.
  • Pridajte zvýraznenie. Moderné tapety pre malú kuchyňu, spravidla majú svetlé farby a môžu vyzerať matne. Ak chcete oživiť miestnosť, nezabudnite na farebné akcenty - to môže byť hranice, pruhy tapety v kontrastnej farbe, rovnako ako tapeta s textúrou povrchu.

Tip: V malých miestnostiach nekombinujte viac ako dve farby. Napríklad, hlavný môže byť biely, voliteľný - farba stromu. Tretiu farbu možno použiť ako prízvuk, v tomto prípade bude červená vyzerať skvele.

V dizajne tapety pre malé kuchyne by nemali byť kombinované viac ako dva rôzne vzory alebo textúry. Napríklad striktná ozdoba vyzerá dobre v kombinácii s jej jednotlivými prvkami roztrúsenými po pozadí. Štýl vzoru a ornamentu by sa mal zhodovať, napríklad, môže to byť geometrické prvky, alebo jednotlivé kvety roztrúsené po pozadí, v kombinácii s okrajom súvislej stuhy kytíc.

Kombinácia tapety s nábytkom

Ak chcete vybrať správnu tapetu pre malú kuchyňu, vizuálne zväčšiť priestor, je potrebné vziať do úvahy veľa faktorov, vrátane veľkosti, farby a štýlu nábytku, ktorý bude umiestnený na ich pozadí. V prípade, že nábytok má diletantský tvar a jasnú farbu, tapeta by mala byť takmer neviditeľná.

Ak je nábytok jednoduchých tvarov a svetlých neutrálnych tónov, tapeta môže byť živšia. Nábytok a tapety rovnakej farby, ale rôznych textúr tiež dobre kombinovať. Napríklad biele lesklé fasády skríň vyzerajú obzvlášť výhodné v malej kuchynke na pozadí tapety pod starou omietkou. Matné biele povrchy nábytku harmonicky vyzerajú ako hladká tapeta so vzorom.

Zanechajte Svoj Komentár