Mosaic Kuchyne: Design a možnosti dokončenia

Mozaika v interiéri kuchyne schopný oživiť najviac nudnú miestnosť a dať mu osobitnú chuť. To môže byť rôznych štýlov, vzorov, farieb, textúr, a zároveň to bude vždy originálne a svetlé dekorácie, dáva originalitu a individualitu vašej kuchyne.

Kuchyňa s mozaikou pohodlný, ľahko sa čistí, dlhodobo si zachováva svoje dekoratívne vlastnosti, nezanecháva stopy po vystavení vysokým teplotám, nepadá z vody.

Mozaiku môžete ozdobiť buď celou stenou alebo ozdobiť oddelené fragmenty stien, všetko záleží na myšlienke dizajnu, že sa rozhodnete stelesniť v dizajne tejto dôležitej miestnosti v byte. Môžete si mozaiku stola, alebo urobiť mozaiková kuchynská zástera - v každom prípade si môžete byť istí, že to bude krásne a praktické riešenie.

typy

Mozaika môže byť vyrobená z rôznych materiálov. Sklo, plast, zrkadlové kusy, keramika, smalt, kov, prírodný kameň a dokonca aj drevo - skutočný umelec môže vytvoriť naozaj nezabudnuteľné umelecké dielo, ktoré urobí váš jedinečný z fragmentov týchto materiálov. mozaiková kuchyňa.

tvar

Mozaika môže byť vo forme samostatného panelu ľubovoľného tvaru - kruh, ovál, štvorec, kosoštvorec, obdĺžnik. To môže byť pevné alebo rozdeliť do samostatných fragmentov v závislosti na tom, ako presne chcete zdobiť miestnosti.

povrch

Kuchynská zástera - najbežnejšie riešenie. Všetky požiadavky na materiály na ochranu stien pred striekajúcou vlhkosťou, vysokou teplotou, kvapôčkami tuku a inými znečisťujúcimi látkami, ktoré sa na ne môžu dostať počas varenia, mozaika plne vyhovuje. Je tepelne odolná, odolná voči vlhkosti, ľahko sa čistí a má krásny výhľad.

Veľmi zaujímavá možnosť - mozaika kusov zrkadla. Zvýši osvetlenie pracovného priestoru, rozšíri vizuálny priestor kuchyne, urobí interiér jasnejším a výraznejším. Môžete kombinovať zrkadlovú mozaiku s dreveným alebo keramickým povrchom, čo vytvára zaujímavé efekty hry textúr a svetla.

Mozaika v interiéri kuchyne Vyzerá to zaujímavo nielen na zástere, ale aj na pultoch. Nemali by ste sa báť, že takéto rozhodnutie zvyšuje cenu kuchyne, naopak - mozaika môže byť najrozpočtovejšou možnosťou, pretože povrchy pre pracovnú plochu, ktoré vydržia poškriabanie nožom a horúce dno kanvice alebo panvice, sú zvyčajne veľmi drahé a často sú drahšie ako keramické alebo smaltované mozaiky. Táto pult vám bude slúžiť nielen po mnoho rokov, ale aj do kuchyne.

Ak mozaika nie je len zložená do geometrického vzoru, ale má svoju vlastnú kompozíciu, dej, potom je to už mozaikový panel. Mozaiková kuchyňa vo forme panela bude vyzerať skvele, v akomkoľvek štýle nebude vydávať. Panel s kohútikmi, slnečnicami a domácimi zvieratami je vhodný na provensálsky alebo iný „rustikálny“ štýl. Klasický štýl zdôrazní panel s obrazom starobylých ruín a obraz koňa sa zmestí do anglického štýlu.

Mozaika v interiéri kuchyne a na podlahe. Namiesto otravných keramických dlaždíc môžete rozložiť farebné kompozície alebo vytvoriť módny efekt prechodu odtieňov rovnakej farby. Posledným trendom v tomto smere je kombinácia rôznych materiálov alebo imitácia takejto kombinácie z jedného materiálu. Napríklad drevená mozaika môže byť položená na časti podlahy a na časti - z prírodného kameňa, napríklad bridlice.

V každom prípade mozaiková kuchynská zástera, položte jej vzory na podlahu alebo ozdobte stenu mozaikovým panelom, čo dodá vášmu interiéru osobnosť a špeciálny lesk.

Pozrite si video: Türk Mozaik--Marble Mosaic (Február 2020).

Zanechajte Svoj Komentár