Barový pult v obývacej izbe: typy, tvary, dispozičné možnosti, farby, materiály, dizajn

Barový pult v obývacej izbe má estetický a originálny vzhľad, vďaka čomu sa ukáže, že sa vzdiali štandardného dizajnu a diverzifikuje interiér. Okrem toho, tento dizajn, a to nielen dáva situáciu štýlu, ale tiež tvorí útulný a funkčný dizajn, a to ako byty a vidiecke domy.

Vlastnosti interiéru interiéru obývacej izby

Nenápady zdobenia tejto miestnosti:

  • Pre halu v kombinácii s kuchyňou alebo jedálňou, bude dvojúrovňový barový model vynikajúcim riešením, s nízkou stranou smerujúcou do kuchyne a z vysokej strany do obývačky.
  • Dizajn ostrovného typu je vhodnejší pre priestranné izby.
  • Kompaktný barový pult bude alternatívou k veľkému stolu v malej obývacej izbe alebo v štúdiovom apartmáne.

Formy a typy barových pultov pre halu

Existuje niekoľko odrôd.

Priama čiara

Bude to skvelé riešenie pre väčšie miestnosti. Priamy klasický stolový doplnok s vysokými stoličkami alebo pol stoličkami s podnožkami.

uhlový

Konštrukcie rohového typu sú vynikajúce nielen pre výrazné úspory priestoru, ale aj pre efektívne zónovanie. Najčastejšie tieto barové pulty sú pokračovaním kuchynského setu, ktorý z nich robí deliaci prvok medzi kuchyňou a obývacou izbou.

polkruhový

Barové plochy polkruhového tvaru, perfektne vhodné na registráciu malých miestností. Tieto modely uľahčujú a uvoľňujú situáciu v hale a môžu byť kompletným domácim barom.

Na fotografii je bar s polkruhovým tvarom v interiéri malej obývačky.

odvolateľný

Vďaka mobilite zasúvateľnej konštrukcie sa ukázalo, že sa používa len v prípade potreby, a teda nepreťažuje priestor.

kolo

Má skutočne luxusný a reprezentatívny vzhľad a prispieva k pohodlnejšiemu usporiadaniu sedenia. Tieto modely však budú oveľa vhodnejšie pre priestranné obývacie izby.

sklopný

Má nástenný držiak, vďaka ktorému sklopná sklopná doska stola, v zloženom stave nezasahuje vôbec a nezaberá užitočnú plochu miestnosti.

So zaoblenými hranami

Takéto ohyby dávajú štruktúre ľahkosť a plasticitu. Zaoblený model, nielen harmonicky zapadá do situácie, ale aj zmäkčuje uhly interiéru.

Na fotografii je znázornený interiér modernej kuchyne s obývacou izbou so šedým pruhom so zaoblenými hranami.

mezonet

Vyznačuje sa prítomnosťou dvoch úrovní, z ktorých jedna môže byť napríklad jedálenský stôl alebo pracovná plocha a druhá slúži ako samotná tyč.

Počítadlo mini barov

Bude to najoptimálnejšie riešenie pre najziskovejšie rozdelenie priestoru a uvoľnenie ďalšieho priestoru v malej hale v byte Chruščova typu.

Na fotografii je malá sála v jasných farbách, zdobená kompaktným mini-barovým pultom.

Kde je lepšie dať bar do miestnosti?

Najčastejšie používané možnosti umiestnenia.

Za pohovkou

Toto umiestnenie je obzvlášť výhodné, ak je dizajn a vzhľad pohovky v kombinácii s barovým dizajnom. Ukazuje sa teda, že tvorí monolitickejší, harmonickejší a holistickejší dizajn.

Na fotografii sa nachádza uzavretý barový pult umiestnený za pohovkou v interiéri obývacej izby.

V rohu obývačky

Kompaktný barový roh vám umožní zachovať funkčnosť miestnosti, nepoškodí priestor a vytvorí nepríjemné pocity počas používania. Táto úspešná lokalita vytvorí pohodlné rozloženie a príjemnú atmosféru.

Pri okne

Vynikajúce riešenie pre malú obývaciu izbu s množstvom nábytku. Umiestnenie pri okne, vykladá miestnosť a poskytuje voľný pohyb.

Pozdĺž steny

Stacionárna pracovná doska umiestnená pozdĺž steny má často malú hĺbku, vďaka ktorej vyzerá veľmi kompaktne a stáva sa ideálnou voľbou pre úzku miestnosť.

V centre haly

Je to celkom odvážna a zaujímavá možnosť, ktorá vám umožní urobiť barový pult oddeleným centrálnym vnútorným prvkom, ktorý poskytuje funkčné a pohodlné používanie stola zo všetkých strán.

Namiesto priečky medzi kuchyňou a obývacou izbou

Aj keď je v jedálni obývacia izba veľký jedálenský stôl, môže byť doplnená o kompaktný barový pult, ktorý slúži aj ako funkčný oddiel. Tu budú vhodné ostrovné, modulárne, dvojúrovňové konštrukcie a modely uzavretého alebo otvoreného typu.

Medzi halou a balkónom

Barový dizajn namiesto balkónového bloku alebo parapetu je považovaný za pomerne bežné a funkčné riešenie interiéru, ktoré poskytuje vynikajúce priestorové priestorové riešenie.

Na fotografii je obývacia izba a balkónový priestor oddelený barom.

Farebná paleta barových pultov

Tento dizajn je hlavným prvkom obývacej izby, preto by ste mali obzvlášť starostlivo pristupovať k jeho farebnému dizajnu. Napríklad pomocou červeného, ​​čierneho modelu alebo farebného stojana wenge môžete situácii dať nejakú pompéznosť, extravaganciu a eleganciu a použitím béžového, bieleho alebo akéhokoľvek iného modelu neutrálneho odtieňa vytvoriť pokojný, elegantný a veľmi harmonický dizajn.

Stolová doska môže byť rovnako dobre kombinovaná so všeobecnou farebnou schémou interiéru alebo naopak pôsobiť ako jasný a kontrastný prízvuk.

Aký materiál sa používa?

Na výrobu používajte rôzne materiály, ktoré majú svoje vlastné výhody a nevýhody.

  • Strom.
  • Glass.
  • Kameňa.
  • Vláknitá doska alebo MDF.

Fotografia ukazuje interiér haly s otvoreným barom z kameňa.

Ak je dizajn dobre vyrobený, nezáleží na tom, či je vyrobený z prírodných alebo umelých materiálov.

Nápady dizajnu obývacej izby v rôznych štýloch.

Každý smer štýlu predpokladá určité charakteristické farby, materiály, dekoračné prvky a príslušenstvo, preto je žiaduce, aby štýl barového pultu čo najviac zodpovedal celkovému dizajnu.

Moderný štýl

V modernom interiéri môže byť použitý v takmer každom dizajne a farebnej schéme. Hlavnou vecou je, že berie do úvahy priestorové prvky a je harmonickým logickým pokračovaním dizajnu.

Fotografia zobrazuje priestrannú halu v modernom štýle, zdobenú malým uzavretým barovým pultom.

klasický

Pre klasiku alebo neoklasiku by vynikajúcim riešením boli modely vo forme ostrovných alebo blízkych stien z prírodného dreva alebo kameňa, ako je mramor, žula alebo onyx. Tu budú vhodné aj štandardné obdĺžnikové štruktúry s lakonickým balením.

minimalizmus

Najjednoduchšie geometrické modely bez zbytočných dekoratívnych prvkov by mali byť obdĺžnikového dizajnu, ktorý odhaľuje jeho krásu v kombinácii s inými prvkami interiéru.

Fotografia zobrazuje obdĺžnikový barový pult umiestnený medzi kuchyňou a obývacou izbou v štýle minimalizmu.

podkrovie

Obzvlášť štýlové v mestskom dizajne vyzerajú drevené, betónové, kamenné dosky s celokovovým alebo tehlovým základom. Takýto dizajn nepochybne vytvorí nádherný tandem so spoločným vnútorným zložením.

Provence

Pre ľahký, prírodný a jednoduchý francúzsky štýl alebo krajinu krajiny sú prírodné drevené dosky v pastelových farbách dokonalé. Antické počítadlá, napríklad s účinkom umelého starnutia, budú tiež vyzerať veľmi organicky.

škandinávsky

Stiahnuteľné, skladacie, stacionárne polkruhové, štvorcové alebo obdĺžnikové modely s obmedzeným dizajnom, vyrobené z masívneho dreva, harmonicky zapadajú do nešťastného a nezvyčajného národného severského štýlu.

Príklady osvetľovacej tyče

Najčastejšie sú tieto návrhy zdobené hornými reflektormi, závesnými lampami alebo LED pásikom. Rôzne osvetlenie umožňuje nielen zvýraznenie oblasti baru, ale aj vytvorenie veľkolepého vnútorného akcentu.

Vo fotobarovom pultu, zdobenom osvetlením v podobe závesných svietidiel v hale v high-tech štýle.

Návrh barových pultov v interiéri bytu

Dizajn s krbom vám umožní zmeniť vzhľad obývačky, dodať mu úplne nový zvuk a rozšíriť možnosti dizajnu. Stolová doska v ráme otvoru vo forme oblúka alebo stĺpikov zo sadrokartónu a iných materiálov vyniká veľmi priaznivo z celkového dizajnu bez narušenia harmónie. Sofistikované príslušenstvo vo forme centrálnych, bočných políc alebo závesného systému, namontované na strope, poskytne možnosť pohodlne umiestniť fľaše, poháre alebo rôzne náčinie.

Na fotografii je obývacia izba s barovým pultom, vybavená postrannými policami a závesným systémom na okuliare.

Vytvorenie takejto tvorivej a pikantnej kompozície v obývacej izbe, je túžba pozvať hostí a mať zábavný kokteil party.

Fotogaléria

Barový pult v obývacej izbe, v kombinácii s vhodným prostredím a príslušenstvom, získava skutočne solídny a veľkolepý vzhľad. Vďaka tomuto dizajnu je atmosféra v miestnosti jednoduchšia a priaznivejšia pre uvoľnenú zábavu.

Zanechajte Svoj Komentár