Obývacia izba s krbom a TV: výhľady, možnosti umiestnenia na stenu, nápady na byt a dom

Obývacia izba s krbom a TV je pomerne atraktívnym dizajnovým riešením, vďaka ktorému sa interiér tejto miestnosti stáva oveľa reprezentatívnejším a šľachtickejším.

Tipy pre interiérový dizajn

Niekoľko odporúčaní:

  • Televízor by ste nemali umiestniť na krb, pretože to môže spôsobiť nepríjemné pocity pri sledovaní, ale aj v dôsledku tepla pochádzajúceho z ohniska, čo negatívne ovplyvňuje techniku, ktorá nebude v súlade s bezpečnostnými predpismi. Ak sa však stále rozhoduje umiestniť televízor takýmto spôsobom, môže byť chránený pred ohrevom pomocou špeciálneho výklenku alebo širokého plášťa.
  • Pre veľkú obývaciu izbu by bolo vhodné umiestniť televízor a krb na rôzne steny tak, aby každý z objektov tvoril vlastné zóny.
  • V malej miestnosti by sa nemali používať príliš veľké plášte a rozmerná plazma. Najlepším riešením by bolo umiestniť kompaktné zariadenia na jednu stenu alebo do rohu.

Na fotografii je obývacia izba s televízorom cez šedý kachľový krb.

Aké typy krbov je možné umiestniť do haly?

Existuje niekoľko typov zariadení.

ohrievač

Je to elektrický ohrievač štylizovaný ako krb, ktorý reprodukuje realistické napodobňovanie plameňa, nepotrebuje palivo a nevypúšťa škodlivé pachy, čo je ideálne pre každú obývaciu izbu.

Vyvýšený krb

Má veľmi dekoratívnu funkciu. Zvyčajne tieto umelé modely nezaberajú veľa miesta, môžu byť stacionárne alebo mobilné, vyrobené z rôznych materiálov a zdobené rôznymi spôsobmi.

Bio krb

Funguje z biopalív na báze alkoholu, ktorý, pokiaľ sa používa, postačuje na nalievanie. Biofire nie je potrebné extrakt, nevyžaduje ťažké opustenie a líši sa v širokom počte modelov.

Spaľovanie dreva

Je to tradičná a klasická možnosť, ktorá vyžaduje palivové drevo a vyžaruje prirodzené teplo.

Na fotografii je ohnisko a televízia na rovnakej stene v interiéri obývacej izby s arkýřovým oknom.

plynový

Zo všetkých umelých modelov je tento pohľad skôr skutočným krbom. Funguje zo zemného plynu, poskytuje možnosť ovládať úroveň plameňa a dokonale ohrieva miestnosť.

Ako umiestniť na stenu krb a televízor?

Obľúbené možnosti umiestnenia ohniska a televízora v obývacej izbe:

  • Na jednej stene. Najbežnejšia možnosť. Najúspešnejšie je horizontálne alebo vertikálne usporiadanie na jednej stene, ktoré vám umožní organicky zostaviť kúsky nábytku, čo je obzvlášť cenné pre malé miestnosti.
  • Na priľahlých stranách. Jeden z najlepších a najúspešnejších spôsobov umiestnenia pohovky v prednej časti televízora a zo svojej strany je krb, ktorý krásne horí a dodáva teplo, pričom neodvádza pozornosť od obrazovky.
  • V rohu. Táto rohová možnosť nezaberá veľa miesta, čo šetrí značný priestor a ľahko zdobí malé obývacie izby v apartmánoch, ako je Chruščov.
  • Na protiľahlých stenách. Keď sú stred a televízor umiestnené na protiľahlých stenách, je lepšie ich inštalovať uhlopriečne, pretože ak sú tieto dva objekty oproti sebe, jazyky ohňa odrazené na obrazovke môžu rušiť sledovanie.
  • TV je zabudovaný do nábytku. Vďaka obrovskému výberu dizajnov nábytku vo forme skriniek, skriniek, stien a regálov sa ukazuje, že vytvára skutočne pohodlný a funkčný televízny priestor.
  • Vo výklenku. V obývacej izbe bude hlavným ohniskom krb a TV panel v sádrokartónovom výklenku, lemované rôznymi povrchovými materiálmi a zdobené rôznymi dekormi.

Pri umiestňovaní týchto predmetov je dôležité brať do úvahy nielen interiérový dizajn obývačky, ale aj jej rozlohu a dispozičné riešenie. Je tiež žiaduce, aby stred a televízne zariadenie mali približne rovnakú veľkosť, inak bude jeden z prvkov priťahovať viac pozornosti a vymaniť sa z celkovej kompozície.

Malé nápady dizajn obývacej izby

Ak chcete vyzdobiť malú obývaciu izbu, musíte byť obzvlášť vážne pri výbere nábytku a dekoratívnych prvkov. Pomocou rohu alebo ohniska zabudovaného do špeciálneho výklenku, ktorý sa najčastejšie nachádza pod televízorom, môžete ušetriť maximálne voľné miesto. Toto bude tvoriť dva centrálne akcenty v miestnosti.

Príklady kombinácie v krajine alebo súkromnom dome

V drevenom dome alebo v krajine sú drevené ohniská pomerne časté, čo predstavuje nielen zdroj tepla, ale aj ťažisko pozornosti. Moderné televízne modely tiež dokonale zapadajú do celkového konceptu vidieckej chaty a harmonizujú s krbom, čím vytvárajú atmosféru pohodlia.

Na fotografii sa nachádza krb a TV na priľahlých stenách v interiéri obývačky v vidieckom dome.

Možnosti dizajnu v byte

Pre zdobenie obývačky v byte väčšinou preferujú elektrické modely, biokrby alebo falošné krby, ktoré sú dokonale kombinované s plazmovou TV, hudobným centrom a ďalšími modernými spotrebičmi. Táto oblasť môže byť zdobená elektrickými lampami, svetlami a iným rôznym dekorom.

Fotografie z krbu a TV v rôznych štýloch

Varianty dizajnu obývacej izby v štýlových riešeniach.

moderný

Tenká plazma v kombinácii s modernými krbmi sa stáva neoddeliteľnou súčasťou interiéru a vysoko kvalitných dekoratívnych prvkov, ktoré do obývačky pridávajú špeciálnu estetickú miestnosť.

Fotografia má závesný krb a plazmovú TV v modernej obývacej izbe.

klasický

Vysoká klasika navrhuje krbové portály, orámované prírodným kameňom, zdobené tepaným železom, vyrezávanými prvkami, štukami alebo polostĺpmi. Televízne plazmy sú často zabudované do drahého nábytku alebo zdobené maľbami s použitím ladných výliskov alebo bagiet.

Provence

Skromné ​​a elegantné modely krbov vo svetlých, bielych alebo mliečnych odtieňoch, s ľahkým a nenápadným dekorom, vo forme malých monogramov alebo kovaných prvkov, spolu s kompaktnými televíznymi panelmi úspešne fungujú. Toto zloženie bude vyzerať kompletne a harmonicky zapadne do útulného a pokojného Provence.

Country hudba

Pre krajinu sú charakteristické, miniatúrne a plnohodnotné veľké krby vo forme kachlí, s dobre premysleným dizajnom a dekoráciou. Ak správne kombinujete krb a televízne zariadenie, vytvoria sa ucelenejšie vnímanie obývačky v štýle krajiny.

Na fotografii je obývacia izba vo vidieckom štýle a rohový tehlový krb v kombinácii s TV.

minimalizmus

Prísne, jasné a rovné línie televízora v kombinácii s lakonickými krbovými zariadeniami, ktoré predstavujú iba plameň, sa organicky zmestia do minimalistického dizajnu, v ktorom chýbajú úplne nepotrebné predmety, dekor a doplnky.

Fotogaléria

Obývacia izba s dobre umiestneným krbom a TV je skutočne harmonickým a útulným priestorom. Tento dizajn vytvára príjemnú atmosféru v miestnosti a poskytuje možnosť vychutnať si čas s priateľmi a rodinou.

Zanechajte Svoj Komentár