Zrkadlá v interiéri obývacej izby: typy, dizajn, možnosti tvarov, výber umiestnenia

Zrkadlá v interiéri obývacej izby sú celkom nezvyčajné a funkčné dizajnové prvky, ktoré vám umožnia výrazne zmeniť priestor, urobiť to oveľa priestrannejšie a dať štýlový vzhľad.

Feng shui tipy

Odporúčania pre umiestnenie zrkadiel v obývacej izbe, ktoré sa nachádzajú v byte alebo dome:

 • Zrkadlové plátno v miestnosti, ktoré odráža kvety, krásne obrazy alebo fotografie so šťastnými chvíľami, je sľubným znamením.
 • Ak má byť výrobok umiestnený v blízkosti okna, je žiaduce ho umiestniť na bočné steny, čo umožní nenarušiť cirkuláciu pozitívnej energie v obývacej miestnosti.

Aké typy zrkadiel sa používajú v hale?

Existuje niekoľko druhov zrkadlových výrobkov.

vstavaný

Existujú dva typy:

 • V nábytku. Zrkadlá, montované do nábytku, sú veľmi racionálne riešenie interiéru, ktoré nesie len estetické vlastnosti, ale aj užitočné praktické funkcie.
 • Do steny. Umožňuje výrazne ušetriť priestor obývacej izby, pričom je oveľa priestrannejší, ľahší, zaujímavejší a atraktívnejší.

Zrkadlové plochy oživujú interiér haly, dokonale odrážajú svetlo a znásobujú jeho množstvo, čím vytvárajú priestor neobmedzeného priestoru.

Foto zrkadlá, zabudovaný do skrine v interiéri malej miestnosti.

Nástenné

Správne umiestnený nástenný model má nezvyčajnú hru odrazov, vďaka čomu interiér dostane špeciálnu sýtosť. Tieto výrobky môžu byť elegantným dekorom akéhokoľvek dizajnu a skvelým riešením pre rozšírenie priestoru.

podlahové

Takéto zrkadlá sú najčastejšie veľké a zarámované širokým rámom. V obývacej izbe sú väčšinou umiestnené proti stene alebo používajú špeciálny stojan.

Na fotografii je obývacia izba s obdĺžnikovým zrkadlom v tmavom drevenom ráme.

Kde visieť v obývacej izbe?

Varianty usporiadania zrkadlových obrazov v interiéri haly.

Nad pohovkou

Pomerne bežný a tradičný typ ubytovania, ktorý je veľmi praktický a funkčný. Výrobok nad pohovkou robí interiérové ​​zloženie harmonickejším a nepoškodí celkový dizajn miestnosti.

Fotografia ukazuje interiér haly s tehlovou stenou zdobenou horizontálnym zrkadlom.

Na celej stene

Panoramatický model od podlahy až k stropu nielenže prispieva k vizuálnemu nárastu priestoru, ale prináša aj pôvab do prostredia obývacej izby, čím dodáva reflexným dekoratívnym prvkom fascinujúci vzhľad.

uhlový

Zrkadlové plátno, ktoré sa nachádza v rohu, môže byť centrálnym prvkom celej obývačky a vzhľadom na požadovaný uhol pohľadu mu dá určitú perspektívu.

Nad krbom

S pomocou takéhoto ozdobného prvku ako zrkadla umiestneného nad krbom, v kombinácii s malými rafinovanými lampami alebo krásnymi vecami a zbierkami umiestnenými na krbovej rímse, sa ukázalo, že vytvára hlavné centrum príťažlivosti a vytvára atraktívnejší dizajn.

Vo výklenku

Tento nika dizajn je veľmi originálny, krásny a funkčný. Stenová konštrukcia s reflexným plátnom preberá hlbší vzhľad a keď je vystavená umelému alebo prirodzenému slnečnému žiareniu, vytvára pocit dodatočného osvetlenia v miestnosti.

Na fotografii je malé okrúhle zrkadlo umiestnené vo výklenku na stene v interiéri haly.

Nad tabuľkou

Zrkadlo s jednotným tvarom a farebnou schémou, harmonicky kombinované s celkovým dizajnom miestnosti, bude praktickým, elegantným riešením a plnohodnotným interiérovým prvkom.

Nad šatníkom

Toto umiestnenie je považované za veľmi dobrý návrh nápad. Je žiaduce, aby odrážajúce sa plátno bolo o niečo užšie ako komoda, čo vám umožní vytvoriť viac organickú kombináciu objektov a výrazne zlepšiť dizajn haly.

Medzi oknami

Vďaka dodatočným grafickým odrazom vám toto umiestnenie umožňuje vytvoriť efekt dodatočného okna v obývacej miestnosti a tým mu dodať určitú šikovnosť.

Vo fotografii sú zrkadlá umiestnené medzi oknami v priestrannej hale.

O televízore

Zrkadlové povrchy vďaka reflexnému efektu prinesú do interiéru zvláštnu chuť a pri sledovaní televízie urobia atmosféru skutočne neuveriteľnou.

Varianty tvarov a veľkostí

Obľúbené tvary a veľkosti:

 • Skvelé. Umožňuje zväčšiť miestnosť a urobiť jej geometriu zložitejšou.
 • Oval. Napĺňa priestor špeciálnym estetizmom, prináša do neho pocit pokoja a úplnej rovnováhy.
 • Round. S takou univerzálnou formou s mäkkými čiarami je možné pridať usporiadanie a harmóniu dizajnu obývacej izby.
 • Obdĺžnikový. Poskytuje vynikajúcu príležitosť spojiť miestnosť a dať jej rovnováhu a proporcionalitu.
 • Square. Tento lakonický štvorcový tvar bude dokonalým doplnkom akéhokoľvek prísneho interiéru.
 • Prišiel. Sú to nezávislá dizajnérska dekorácia, ktorá vďaka svojmu triviálnemu vzhľadu a zakriveným zakriveným čiaram nepochybne priťahuje pohľady.

Na fotografii je znázornený interiér haly so zrkadlom umiestneným nad krbom.

Rôzne veľkosti a tvary výrobkov vám umožnia nastaviť obývaciu izbu na požadovanú náladu a umiestniť do nej potrebné štýlové akcenty.

Fotografie dizajnu zrkadiel v interiéri

Návrh zrkadlových modelov používaných v rôznych interiérových riešeniach.

S tučným

Fazetové výrobky sa vyznačujú veľmi elegantnými a objemnými hranami, ktoré dotvárajú atmosféru špeciálnym českým a štýlovým štýlom.

V ráme

Pomocou takéhoto samostatného dekoratívneho prvku ako rámu je možné dosiahnuť ešte harmonickejšiu kombináciu zrkadlového plátna s inými vnútornými prvkami alebo nábytkom v hale.

Na fotografii sú zrkadlá v rámoch z ľahkého dreva nad pohovkou vo vnútri haly.

Bez rámu

Má pomerne prísny a minimalistický dizajn. Vďaka hre svetla, model bez rámu prináša do haly potrebnú dynamiku a ľahkosť.

Panel zrkadiel

Zrkadlový panel neobvykle odráža svetelné lúče, čím vizuálne zvyšuje priestor a robí interiér originálnym a moderným. Takéto neštandardné rozhodnutie o dizajne pridáva do obývačky dokonalý zmysel pre štýl.

Vo fotografii zrkadlo handričku na stene nad pohovkou v interiéri haly.

podsvietený

S týmto typom osvetlenia, ako je svetlo, ktoré sa nachádza po obvode, sa ukáže vytvoriť veľmi štýlové obrazy v miestnosti. Modely s LED páskou majú ešte dokonalejší odraz a skutočne elegantný vzhľad.

Zdobené dekorom

Pri samo-zdobení rámu, používajú absolútne všetky dostupné položky, napríklad môžete ozdobiť plátno s kamienkami, vetvy stromov, vlákna, mozaiky, kamene a oveľa viac, čo vám umožní osviežiť a osviežiť vzhľad zrkadla.

Fotografia ukazuje interiér haly a malé zrkadlo nad krbom, zdobené vetvami stromov.

S výkresmi

Pieskovacie kresby, ktoré zdobia reflexný povrch, vďaka svetelnej hre, vyzerajú veľmi nezvyčajne, fantasticky a výnimočne a dávajú nastaveniu magickú ľahkosť.

V skrinkách

Tento dizajn vám umožní umiestniť akcenty do miestnosti, vytvoriť v nich štýlové nuansy a jednoducho zvýšiť atraktívnosť a funkčnosť priestoru.

Na fotografii je biela šatníková skriňa so zabudovanými zrkadlami v interiéri malej haly.

Príklady rôznych štýlov.

Varianty zdobenia populárnych štýlov:

 • Classic. Tento štýl môže byť ozdobený pomocou zrkadiel v celkovom a masívnom kovanom alebo drevenom ráme s rezbou. Vhodné budú aj modely zabudované do drahého starožitného nábytku, ako je šatníková skriňa, mreža alebo komoda.
 • Modern. Elegantné, elegantné a mysticky atraktívne reflexné plátna so závesným alebo stojatým povrchom, s jednoduchým rámovaním alebo bez neho, budú najlepším doplnkom tradičného a útulného moderného interiéru sály.
 • Baroko. Pre barokové, krásne tvarované kusy v drevených rámoch zdobených vyrezávanými prvkami alebo vložkami, ako aj klenuté plachty orámované bagetami, bronzovou alebo pozlátenou štukovou lištou. Dajú tomuto štýlu ešte viac tajomstva a ušľachtilej hĺbky.
 • Provence. Výrobky v elegantnom ráme v jemných tónoch so vzormi a kudrlinkami, modelmi, namontovanými vo svetlom nábytku, sa stanú neoddeliteľným atribútom útulnej, domácej Provence a do nej vhodne umiestnia potrebné tematické akcenty.

Interiérový štýl, doplnený zrkadlom, sa stáva oveľa výraznejším a odhaľuje svoj štýl, ducha a myšlienku ešte viac.

Fotogaléria

S pomocou takého zaujímavého umeleckého riešenia, ako je zrkadlo, sa ukázalo, že premieňa aj tie najobvyklejšie a neobyčajné obývačky, čím sa mení na skutočne neobvyklý, štýlový a jedinečný priestor.

Zanechajte Svoj Komentár