Dvojúrovňový strešný strop v hale: dizajn, osvetlenie, typy textúry, tvar, farba

Dvojúrovňový strešný strop v sále, ktorého fotografie možno nájsť na akomkoľvek tematickom on-line zdroji, je skutočne relevantným a praktickým riešením, ktoré sa má opraviť. Táto možnosť vám umožní vytvoriť moderný dizajn obývacej izby, rozšíriť priestor, vypracovať niekoľko možností osvetlenia a často riešiť technické problémy súvisiace s nesprávnou geometriou miestnosti.

Textúra stropu

Stretch strop v hale môže byť zrkadlový lesklý alebo jemný matný. Kombinácia povrchových textúr dodá interiéru originalitu a umožní vám realizovať množstvo nápadov na dizajn.

lesklý

Dvojúrovňový lesklý strop v hale je vyrobený z PVC fólie s reflexným efektom. To vám umožní vizuálne rozšíriť priestor, ktorý je jasne vidieť na prezentovaných fotografiách. Toto riešenie je ideálne pre malé priestory.

Fotografia je živým príkladom toho, ako lesklé stretch plátno rozširuje priestor a zvyšuje vizuálnu výšku miestnosti.

fádne

Najkvalitnejší materiál - matný. Je vyrobený z PVC fólie a špeciálnej tkaniny. Vhodné pre maľované steny, tapety alebo dekoratívne nátery v obývacej izbe.

Fotografia je matný dvojúrovňový dizajn so vzorom a osvetlením umiestneným vo výklenku.

Formy viacúrovňových stropov v obývacej izbe

Formy stropov:

  • Obdĺžnikové a štvorcové. Konštrukcia dvojúrovňového stropu v hale pozostáva z rovných koľajníc, ktoré sú namontované v obdĺžnikovom obryse. V tomto prípade je prvá a druhá úroveň pripevnená k hliníkovým profilom v rôznych výškach. Spodná úroveň, umiestnená po obvode, môže byť použitá pre montáž bodového alebo lineárneho LED osvetlenia. Efektívne vyzerá na fotografii obývacej izby av skutočnosti.
  • Round. Jedná sa o dvojúrovňový dizajn s výklenkom, ktorý vytvára v sále efekt okrúhleho zrkadla pod stropom. Vykonáva sa pomocou ohybného perforovaného profilu, na ktorom sa materiál napína. Súčasne v strede kruhu je možné umiestniť luster, a po obvode obývačky - LED lampy.
  • Komplexná konštrukcia. Napínací materiál je upevnený na viacúrovňovom ráme a získa sa kaskáda prechodov. Kroky môžu byť navzájom kombinované pomocou stropných výliskov alebo oddelené výklenkami pre osvetlenie. Taký skôr originálny dizajn dvoj- a trojúrovňových strešných stropov je vhodný pre netriviálny dizajn bytu.
  • S výklenkom. Samotný návrh recepcie je strop v hale, zvýraznený po obvode LED pásikom inštalovaným v špeciálnom výklenku. Tiež je tu dizajn, za ktorým sa skrývajú odkvapy pre záclony. To vytvára efekt stúpajúcich závesov. Táto moderná technika sa používa nielen pri oprave obývačky, ale aj v iných miestnostiach.

Na fotografii je dvojúrovňový obdĺžnikový stropný dizajn vybavený LED osvetlením.

Nápady na dizajn stropu

Pri výbere konštrukcie a konfigurácie stropu je potrebné zvážiť tvar a výšku miestnosti. Dôležitá je aj štruktúra a farba materiálu. Konštrukcia stropu by mala vytvoriť vizuálnu ilúziu, aby sa úzka miestnosť stala viac štvorcovou a nízko - vizuálne zvýšila a nevytvárala efekt utláčajúceho priestoru.

S tlačou fotografií

K dispozícii sú stropy s fotografickou potlačou obrazov, kvetov, vzorovaných kresieb, morského dna alebo nekonečnej oblohy. Na tejto fotografii je znázornených niekoľko možností obývacej izby.

Fotografia zobrazuje dvojúrovňový dizajn s fotografickou tlačou.

bicolor

Dvojúrovňový strop v hale, vyrobený z viacfarebných obrazov, môže vyzerať celkom zaujímavo a objemne. Môžete kombinovať farby a textúry a vytvoriť zaujímavý dizajn.

Fotografia je jasnou kombináciou farieb v interiéri, vyrobená z lesklého a matného strečového materiálu.

kombinovaný

Dvojúrovňové stropy v hale je možné vyrobiť nielen v nezvyčajných farbách, ale aj s použitím rôznych textúr. Napríklad lesklé plátno vo výklenku, orámované matnou skriňou, vytvorí vizuálny efekt hĺbky a dvojnásobku výšky miestnosti.

Na fotografii, výstavba viacúrovňového stropu s použitím lesklého a matného strečového materiálu.

tvarovaný

Úrovne strešného stropu v hale sa nemusia nevyhnutne kombinovať v priamke. Môžete vykonať prechod v krivke, vo forme polkruhu, vlny, srdca. Asymetria konštrukčných prvkov vám umožní správne rozlišovať medzi zónami v priestore obývacej izby. Objemové vypuklé reliéfy, ktoré zvýrazňujú osvetlenie, budú pôsobiť odvážne a kreatívne. Tiež napätie plátna môžu byť vydané zóna Bay okno v hale.

Vo fotografickom obraze strop s osvetlením.

So zrkadlovou vložkou

Stretch strop s vložkou zrkadlo vyzerá originálne, odráža svetlo, pridáva objem a mení vnímanie priestoru v hale.

Na fotografii v strede miestnosti je zrkadlová vložka, ktorá rozširuje vnútorný priestor.

Farebná škála napínacích plátien

Rozmanitosť farieb dvojúrovňových plátien vám umožní vykonávať rôzne kombinácie a aplikovať moderné dizajnérske techniky. Môžete zachovať farbu stien, nábytku alebo záclon v obývacej izbe a nastaviť tón v interiéri.

biela

Matný dvojúrovňový strop v bielej farbe je ideálny pre relaxačný dizajn, napríklad škandinávsky, kde je potrebné zdôrazniť jednoduchosť a estetiku. Pomocou bieleho lesku, ako na fotografii, môžete dosiahnuť slávnosť a koncepčnosť. Obývacia izba sa stane vzdušnou a nie príliš konzervatívnou bez toho, aby sa do interiéru pridali ďalšie farby.

Fotografia má biely strop s matnou textúrou.

čierna

Strop v hale čiernej farby vytvorí prízvuk pre biely alebo svetlý interiér. Takéto výnimočné farebné riešenie bude vyzerať harmonicky v čiernobielom riešení obývacej izby, ako na prezentovaných fotografiách.

hnedý

Dvojpodlažný hnedý strop v hale vydá paletu teplej miestnosti. Farba čokolády zapadá do interiéru obývacej izby s prirodzenou textúrou dreva a pridáva prezentovateľnosť.

béžový

Teplý béžový tón stropu v miestnosti je kombinovaný so svetlým nábytkom, napríklad bielym alebo slonovinovým, ako aj doplnkami zo zlatého dizajnu. Táto farba môže pridať slnečné svetlo na zamračené dni a večer vytvoriť pocit pohodlia a tepla.

Fotografia má dvojúrovňový dizajn s lesklou béžovou a matnou bielou textúrou.

Možnosti stretch stropy so svetlami

2-úrovňový strop s LED osvetlením, ktorý sa nachádza v špeciálnom výklenku, nielenže vytvorí dodatočné osvetlenie v sále, ale aj zdôrazní geometriu miestnosti. Lineárne svietidlá pomôžu vytvoriť moderný grafický interiér. Ideálne zapustené diódy rôznych modifikácií. Môže byť tiež zvýraznené samotné napínacie plátno.

Štýly v interiéri haly

Dvojúrovňový strop v hale je úspešným riešením, ktoré vám umožní vytvoriť interiér v akomkoľvek štýle, od klasických až po high-tech.

klasický

Vyrezávaný nábytok, krb, symetrické detaily klasického interiéru obývačky zdôraznia správnu geometriu stropu. Viacúrovňový dizajn, orámovaný bagetami a štukom, dotvorí atmosféru klasického interiéru.

High-tech

Chrómovaný nábytok v hale, čisté línie a high-tech akcentové doplnky sa spoja do jediného súboru s viacúrovňovým stropom komplexného dizajnu a osvetľovacích zariadení.

moderný

Stretch strop v modernom interiéri obývacej izby bude riešiť momenty s inštaláciou niekoľkých možností osvetlenia: všeobecné, miestne a dekoratívne. Lesk tiež rozšíri vizuálne malý priestor.

Fotografia je dvojúrovňovou verziou stropu v modernej obývacej izbe.

Možnosti dizajnu v obývacej izbe v kuchyni

Viacúrovňový strop v kuchyni-obývacej izbe vám umožní zónu miestnosti a vytvoriť atmosféru pohodlia. Fotografia ponúka možnosti umiestnenia zón.

Fotogaléria

Dvojúrovňové strešné stropy pomôžu stelesniť akékoľvek interiérové ​​riešenia v obývacej izbe.

Zanechajte Svoj Komentár