Pohovka Eurobook: transformačný mechanizmus, typy pohoviek, foto

Sedačky Eurobook sú veľmi populárne a je tu jednoduché vysvetlenie: sú pohodlné, spoľahlivé, majú dlhú životnosť a nie sú príliš drahé. Pravidlom je, že miesto na spanie, ktoré sa tvorí pri rozbaľovaní, je veľmi hladké a pohodlné, a dizajn pôvodne poskytuje priestrannú bielizeň zásuvku, ktorá je užitočná, najmä v malých bytoch, kde nie je toľko skladovacích miest.

Transformácia pohovky eurobooku prakticky nevyžaduje žiadne úsilie a nič nebráni tomu, aby sa sedadlo priblížilo k stene - pre usporiadanie nie je potrebné žiadne dodatočné miesto. Jednoduchosť mechanizmu vysvetľuje primeranú cenu takýchto pohoviek. Dizajnový prvok je taký, že operadlo je dosť vzdialené od okraja sedadla, a pre pohodlie je nábytok doplnený veľkými vankúšmi naplnenými syntetickými spodkami. Sú umiestnené pod chrbtom a majú veľmi pohodlné sedenie.

Nasledujúce výhody pohoviek Eurobook možno zvýrazniť:

 • Hladké lôžko bez výškových rozdielov;
 • Rôzne plnivá do lôžka, vrátane ortopedických;
 • Zaberá málo miesta v miestnosti (najmä modely bez podrúčok);
 • Má priestrannú posteľnú bielizeň;
 • Jednoduchý skladací mechanizmus, v ktorom sa nič nezlomí - bude slúžiť dlhý čas;
 • Široká škála modelov vrátane rohových.

Pohovka mechanizmus eurobook

Je dosť ťažké hovoriť o mechanizme v tomto prípade, pretože v skutočnosti väčšina modelov chýba. Správne hovoriť o dizajne. Časť, na ktorej sedia, sa pohybuje „smerom k sebe“ pozdĺž špeciálnych vodidiel, ktoré môžu byť buď kovové alebo drevené (z tvrdého dreva). Potom chrbát padá dopredu.

Mechanizmus sedačky eurobook funguje nasledovne:

 1. Sedadlo sa musí ťahať „k sebe“, kým sa nezastaví. Medzi chrbtom a sedadlom je vytvorený výklenok, zatiaľ čo bielizeň je otvorená, môžete ho použiť. V niektorých modeloch majú nohy pohovky kolieska, ktoré uľahčujú rozvinutie. Tam sú tiež modely s názvom "tick-tac": ak ťaháte sedadlo smerom k sebe, mierne stúpa, "vyskočí" hore a potom jemne klesá na miesto. Takýto mechanizmus je zložitejší a náklady na pohovku sú vyššie.
 2. Potom, čo je sedadlo zatlačené dopredu, kým sa nezastaví, operadlo sa sklopí do voľného výklenku. Na vrchole je tá časť, ktorá pri zložení smeruje k stene. Pri plnení zodpovedá sedlu. Ak chcete lepšie pochopiť, ako transformačný mechanizmus pohovky eurobooku nájdete na videu nižšie.

Rozloženie pohovky Eurobook (mechanizmus, video)

Pozrime sa podrobne na všetky výhody a nevýhody takýchto mechanizmov.

Výhody mechanizmu:

 • Vysoká spoľahlivosť. Keďže tu nie sú žiadne zložité kovové konštrukcie a pohyblivé časti, nedochádza k žiadnemu poškodeniu a prípadné poruchy sa dajú ľahko vyriešiť sami bez pomoci špecialistov.
 • Jednoduché použitie. Ak chcete demontovať a zostaviť pohovku eurobook, nemusíte dať veľa úsilia, to sa vykonáva rýchlo a ľahko.
 • Primeraná cena. Jednoduchá konštrukcia nevyžaduje veľké výrobné náklady, preto je konečná cena tiež nízka.

Nevýhody mechanizmu:

 • Layout. Keď sa rozloží sedačka eurobooku, nohy môžu poškriabať parkety alebo linoleum. Kolesá pripevnené k nohám riešia problém, ale nie sú vhodné pre koberce, pretože časom vytvárajú ryhovanú "koľajnicu", berúc villus.
 • Sleeper. Skladá sa z dvoch častí a je tu kĺb. Aj keď nie je žiadny výškový rozdiel, kĺb môže byť stále cítiť a vytvárať nepríjemnosti.
 • Inštalácia. Medzi pohovkou a stenou bude musieť opustiť určitú vzdialenosť, inak bude ťažké ju rozšíriť.

Dôležité: Vo vysoko kvalitných sedacích súpravách sú všetky komponenty dokonale prispôsobené. Ak môžete držať prst medzi sedadlom a lakťovou opierkou, gauč eurobooku pravdepodobne nebude trvať dlho.

Sedačky Eurobook s mäkkými výplňami

Mäkký listový materiál je uzavretý pod čalúnením sedadla - polyuretánová pena, penová guma, latex, atď. V závislosti od ceny plniva, spotrebiteľských kvalít a ceny výrobku sa mení.

 • Penová guma. Najlacnejšia a najkratšia možnosť. Penová guma rýchlo stráca vlastnosti a zrúti sa.

 • PPU. Hlavnou výhodou je nízka cena. Tvorí pomerne tuhé miesto na spanie, vhodnejšie na sedenie ako na spanie.

 • Latex. Umelý a prírodný latex - vynikajúce plnivá, poskytujú pohodlný spánok. Hlavnou nevýhodou je vysoká cena.

Pohovky Eurobook s pružinovou jednotkou

Ako výplň sa používa blok pružín, ktorý poskytuje vysoké ortopedické výhody. Existujú dva typy:

 • Bonnel (závislé pramene). Blok prameňov, prepojený "had". Hlavným plusom je relatívne prijateľná cena. Mínus - krehkosť. Priemerná životnosť nepresiahne 10 rokov a zlyhanie jednej pružiny znamená, že celá pohovka sa rýchlo stane nepoužiteľnou: pružiny sa začnú vyliezť a prelomiť čalúnenie. Okrem toho spriahnuté pružiny vydávajú hlučný hluk, ak sa osoba sediaca alebo ležiaca na pohovke začne pohybovať.

 • Independent. Blok z pružín zabalených v samostatných krytoch je skutočným ortopedickým matracom. Poskytuje pohodlie osobe, ktorá sedí, správnu podporu chrbtice vo sne, nerobí hluk, ak ju otočíte. Slúži takejto jednotke dlhšie "bonnel" - až 15 rokov. Jedinou negatívou je pomerne vysoká cena Eurobookov s ortopedickým matracom.

Dôležité: Nie každý matrac, na ktorom je napísané, že je ortopedický, je v skutočnosti taký. Aby ste sa nestali obeťou podvodu, skontrolujte, ako kvalita zodpovedá deklarovanému. Je to veľmi jednoduché. Požiadajte o pohár vody, položte ho na okraj gauča a sadnite si do stredu. Sklo by sa zároveň nemalo pohybovať a kvapalina by sa z neho nemala vylievať.

Typy pohoviek Eurobook

Dizajnové prvky môžu byť rozdelené na všetky pohovky, skladajúce sa na tomto princípe do niekoľkých typov:

 • Bez podrúčok;

 • S jednou lakťovou opierkou;

 • S dvoma lakťovými opierkami.

Formulár možno tiež rozdeliť do dvoch hlavných typov:

 • Priame pohovky;

 • Rohové pohovky.

Pohovka Eurobook bez podrúčok - vynikajúca voľba v prípade, že priestor v miestnosti nie je moc. Bude asi o pol metra kratšia ako s lakťovými opierkami rovnakej veľkosti. Jediná nepríjemnosť - počas spánku, môže vankúš padať na zem. Kompromisná možnosť - jedna lakťová opierka. Trvá to trochu viac miesta, ale bude pohodlnejšie spať, v noci zostane vankúš na mieste.

Dve podrúčky sú pohodlnejšie, ak máte sedieť na pohovke. Okrem toho sú lakťové opierky často doplnené MDF panelmi, ktoré slúžia ako stoly, ako aj rôzne dizajny, ako sú výklenky, police a dokonca aj mini bar. Je to celkom pohodlné, ale zvyšuje náklady na pohovku.

Dôležité: Lakťová opierka je typom „tváre“ výrobcu, vďaka svojej kvalite môžete posúdiť kvalitu celej pohovky. Venujte pozornosť švu, s ktorým sú šité časti tkanín: ak je hladký, je vyrobený z hrubých nití - eurobook je vyrobený z kvalitného vybavenia, profesionálne. Nerovný steh s tenkou niťou, s medzerami, "wobling" znamená, že pohovka bola vyrobená v remeselných podmienkach.

Fotografie pohovky eurobooks

Aby ste lepšie porozumeli tomu, ako vyzerajú pohovky, sú vybavené podobným skladacím mechanizmom a ako zapadajú do vášho interiéru, pozrite si prezentované fotografie. Všimnite si prosím, že štýl, farba a kvalita látky môže byť veľmi odlišná a vždy si môžete vybrať, čo je pre vás to pravé.

Zanechajte Svoj Komentár