Art Deco v obývacej izbe interiéru: funkcie, fotografie

Hlavnými črtami art deco vo vnútri obývačky sú drahé doplnky a originálne umelecké diela, ktoré dávajú lesk a lesklý vzhľad. Tento štýl nemá nič spoločné s lacnosťou, alebo naopak, prílišné, neskoré klasiky v kombinácii s modernými trendmi sú mu bližšie.

Eklektický art deco sa prejavuje kombináciou luxusu na východe s klasikou gréckej kultúry a šarmom umenia. Interiér má veľmi málo kruhovitosti, ale sú tu ostré rohy, svetlé farby, odvážne abstraktné prvky dekoru, čo robí štýl dynamickým.

Charakteristické rysy dizajnu obývacej izby v štýle art deco:
 • Etnické prvky.
 • Symboly slnka, slnečného svetla.
 • Geometria: rovné a zakrivené čiary, rôzne zložité tvary a uhly.
 • Farebné riešenia sa odohrávajú s kontrastnými dekoratívnymi prvkami.
 • Prevažujú pokojné farby: čokoláda, béžová, sivá, strieborná, čierna, biela. Môže byť použitý v malom množstve odtieňov zlata, bordovej, zelenej.

Najlepšie materiály budú slúžiť:
 • Hrnčiarstva.
 • Sklenené predmety.
 • Zrkadla.
 • Drevo, môže byť lakované.
 • Kovové výrobky.
 • Kožený nábytok.
 • Použitie neobvyklých materiálov je prijateľné: slonovina, bambus, atď.

Podlahové, stenové a stropné dekorácie typické pre art deco

Hlavným odporúčaním odborníkov na dizajn pre takúto obývaciu izbu je neutrálna farebná schéma. Je lepšie vyzdvihnúť svetlé farby pre steny aj podlahu. Tak môžete vytvoriť príjemný kontrast vďaka jasným akcentom.

Paul. Farebný rozsah je preferovaný od bielej po tmavohnedú. Najvhodnejší materiál bude mramor alebo parkety. V prípade mramoru by bol vhodný lesklý efekt a pri položení parkiet by boli vhodné vzory vo forme cikcak, ako napríklad rybie kosti.

Steny. Biele a mliečne farby budú slúžiť ako dobrý podklad pre art deco v interiéri obývačky. Preto sú steny v tejto farebnej schéme: buď lepia kvalitné tapety, prípadne z hodvábu, alebo maľovať farbou. Aby sa zabránilo "efektu sterility", steny sú zdobené lištami, môžu byť použité vzory v podobe cikcakov, trojuholníkov, polkruhov a etnických prvkov.

Obrazové rámy pomáhajú hrať na kontraste. Používa sa striedanie vertikálnych pruhov čiernej a bielej, zrkadlá sa používajú aj v kombinácii s okrajom tmavej farby a matnej textúry. Pôvodným atribútom môže byť kovový rám pre zrkadlo vo forme slnka.

Strop. Farebná schéma je ľahká, výber medzi studenými a teplými odtieňmi závisí od tónu miestnosti ako celku. Dizajnéri používajú dva spôsoby, ako navrhnúť strop: hladký alebo reliéfny, vzhľadom na geometrické vzory. Strop môže byť vrstvený, vyrobený zo sadrokartónu alebo pomocou výliskov z polyuretánu. V dizajne obývacej izby v štýle art deco sa zmestí sklenená lampa s chrómovými detailmi.

Art Deco v obývacej izbe interiéru: nábytok a doplnky

Nábytok je hlavným kritériom pre vytvorenie pohodlia, najmä v obývacej izbe. Hlavným atribútom bude pohovka, môže to byť klasika z vysoko kvalitnej tkaniny alebo prírodnej kože, prípadne s drevenými lakťovými opierkami. Stôl by si mal vybrať sklo alebo prírodný strom, môže to byť káva alebo obed.

Pri výbere nábytku stojí za to pripomenúť, že art deco v interiéri obývačky znamená ľahký a vzdušný dojem. Domáce kino môže byť modernou poznámkou pre obývaciu izbu, najlepšie čiernu, ktorá dokonale ladí s jasným interiérom a prináša efekt dynamiky.

V každej miestnosti, dôležité detaily textilu. Ťažké saténové alebo zamatové záclony, ktoré jemne padnú na podlahu, vankúše zdobené exotickými ornamentami, masívny našuchorený koberec svetlých odtieňov bude schopný úspešne dokončiť obraz obývačky a vytvoriť atmosféru pohodlia a pohodlia.

Dizajn obytných miestností v štýle art deco dáva veľa priestoru pre predstavivosť, hoci má značný počet funkcií. Výber fotografií ilustruje niektoré variácie dizajnu obývacej izby v tomto elegantnom a bohatom štýle.

Zanechajte Svoj Komentár