Interiér obývacia izba v hnedých tónoch: funkcie, foto

Obývacia izba v hnedej farbe - klasický interiérový dizajn. Veľký výber odtieňov, vrátane prírodných, robí túto farbu absolútnou obľúbenou.

Dôležitý detail: všetky odtiene hnedej farby je možné kombinovať, spolu vytvárajú harmonické spojenie, ktoré môže zvýrazniť podstatu takmer akéhokoľvek štýlu.

Mocha, latte, cappuccino, tmavá a ľahká čokoláda, kôra stromov alebo morené drevo - všetky tieto tóny spôsobia, že miestnosť bude teplá, útulná, ekologická, poteší oko a vyvolá pocit blízkosti k prírode.

Interiér obývacej izby v hnedých tónoch môže byť vyzdobený v akomkoľvek štýle a klasika, minimalizmus a podkrovie, a dokonca aj morský štýl - všetky používajú v palete hnedú farbu. Pohodlie a stabilita - to je pocit, ktorý sa rodí, keď ste v interiéroch hnedých odtieňov.

Jedno upozornenie: nemali by ste robiť jednu farbu miestnosti, určite by ste mali pridať ďalšie tóny do hnedej. Príliš veľa tmavých odtieňov hnedej môže spôsobiť, že miestnosť bude ponurá, a tiež vizuálne znížiť ju.

kombinácie

Je ťažké nájsť farbu, ktorá by sa nedala použiť pri zdobení obývacej izby v hnedej farbe. Kombinuje takmer všetky palety farieb. Existujú však aj najúspešnejšie klasické kombinácie.

  • Bielu. Dvojica bielo-hnedá urobí každú miestnosť elegantnou, dodá jej harmóniu, slávnosť. V obývacej izbe, zdobené v tejto kombinácii, bude hlavná miestnosť v dome.
  • Modro. Hnedá je teplá farba, a preto je obzvlášť dobre kombinovaná s chladnou modrou farbou a jej odtieňmi: kobalt, azúrový, tyrkysový, smaragdový, malachit. Takéto kombinácie boli v poslednej dobe obzvlášť módne a umožňujú vytvoriť vyvážené interiéry.
  • Žlto. Interiér obývacej izby v hnedých tónoch úspešne doplní prvky žltej farby, ako aj zlato, pomaranč, pomaranč, tehlu, horčicu, ktoré sú k nej blízko. To je tiež klasická kombinácia, ktorá nestratila svoj význam v priebehu storočí.
  • Zelene. Úspešná kombinácia vytvára hnedú s odtieňmi zelenej, najmä s bylinnými, bažinatými a svetle zelenými tónmi. Zmes týchto farieb vyzerá obzvlášť impozantne v ekologickom štýle.
  • Prírodné tóny. Farby stromu a zeme sú hnedé tóny, v prírode sú kombinované so zelenou zeleňou, modrou oblohou, pieskom brehov riek a zlatou farbou slnka. Ak sa tieto prírodné odtiene používajú pri výzdobe obývačky, získate harmonický interiér.

registrácia

Život v hnedej farbe môže vyzerať smutne a nezaujímavo, ak nepoužívate ďalšie farby. Použitie rôznych textúr, ornamentov alebo vzorov pomôže oživiť interiér. Originálne, svetlé dekoratívne prvky pomôžu vytvoriť expresívny a originálny obytný priestor založený na použití hnedých tónov.

Ale tu je veľmi dôležité mať zmysel pre proporcie: napríklad pereasitiv interiér obývacej izby v odtieňoch hnedého leoparda alebo tiger tlače, môžete získať odpudivý výsledok. Kreslenie na tzv. Zvieracích výtlačkoch ako prízvuku je potrebné striktne merať ich počet, bez prekročenia čiary, za ktorou sa stanú posadnutými plachtami z pôvodnej chuti.

Hnedá farba môže pomôcť napraviť nedostatky miestnosti, vytiahnuť ju alebo naopak - rozšíriť, zdvihnúť strop alebo „odtlačiť“ jednu zo stien. Na tento účel sa pri dekorácii stien používajú rôzne tóny hnedej, od svetlej po tmavú, aby sa dosiahol požadovaný účinok.

Nakoniec, hlavná výhoda obývacej izby je v hnedej farbe - bude vždy teplá a domáca, bez ohľadu na štýl dizajnu, ktorý si vyberiete.

Zanechajte Svoj Komentár