Tehla v interiéri obývacej izby

Obývacia izba s tehlovou stenou ako hlavný dekoratívny prízvuk môže byť veľmi útulná a štýlová, hlavná vec je vybrať si tú správnu farbu a doplniť ju vhodnými prvkami interiéru. Tehla vytvára osobitnú náladu a dizajnéri v rôznych krajinách Európy a Ameriky ju široko využívajú.

Tehla v obývacej izbe je dokonale kombinovaná s krbom, oživením ducha starých hradov a plazmovým panelom modernej televízie, ktorá zjemňuje technologické riešenia a dodáva im teplo a pohodlie.

Na rozdiel od obyčajných stien pokrytých tapetou alebo farbou, tehlové steny nepotrebujú ďalšie dekorácie, aj keď nechávajú priestor pre experimenty v tomto smere. Koniec koncov, pokládka, dokonca v pôvodnej podobe, vyzerá skvele v každom interiéri.

štýl

Tehla v interiéri obývacej izby vyhovuje takmer každému štýlu. V prvom rade ide o podkrovie, kde je prítomnosť takejto steny takmer nevyhnutným predpokladom.

Tento materiál vyzerá dobre v škandinávskom štýle, krajine a provensálstve, v minimalizme a dokonca aj v delikátnom šebbi-chic. Ale, samozrejme, je to v štýle loftu, že takéto nástenné dekorácie sú najprirodzenejšie a najodôvodnené. Koniec koncov, tento štýl sa zrodil ako pokus prispôsobiť priemyselné priestory pre bývanie bez ďalšej úpravy.

prvky

Obývacia izba s tehlovou stenou je jednou z možností použitia muriva ako vnútorného akcentu. Ale on nie je jediný. Môžete položiť steny z tehál, vytvoriť dekoratívne výklenok alebo murované z krbu.

Ak je dom z tehly, potom jedna zo stien môže byť buď "ako je", ak byt nie je dokončený, alebo vyčistiť do muriva, ak výzdoba už bola vykonaná. V každom prípade sú potrebné špeciálne práce na to, aby sa murivo premenilo na ozdobný predmet.

registrácia

Ak chcete tehlu v obývacej izbe vyzerať elegantné a atraktívne, musíte najprv spracovať so špeciálnym riešením. Pomôže identifikovať textúru a chráni pórovitý materiál pred znečistením. Zároveň sa stane odolnejším voči šoku.

Potom začnú maľovať a aplikovať špeciálne nátery, napríklad napodobňovať „starý“ povrch. Umelé „starnutie“ pokládky je možné vykonať vytvorením efektu „rozpadnutej“ omietky alebo „opotrebovaného“ náteru.

Rozpustiť tehlu v interiéri obývacej izby, aby to nie je hlavné, a pozadie prvok dekor môže byť pomocou farby zvyšku stien.

S maľoval v kontrastnej farbe je možné, naopak, vybrať tehlovú stenu, venovať osobitnú pozornosť.

Niektoré štýly, napríklad populárne teraz škandinávske, vyžadujú maľovanie štruktúrovaných prvkov, vrátane muriva, v bielej farbe.

Obývacia izba s tehlovou stenou je v drevenom dome sotva vhodná, ale môžu sa v nej použiť niektoré prvky muriva. Napríklad, murovaný krb sa stane aktívnym prvkom interiéru a prinesie mu teplo.

imitácia

Pri výzdobe obytných priestorov nie je vždy možné použiť prírodné murivo. Ale to nie je dôvod, aby sme sa vzdali dekoratívnych možností, ktoré poskytuje. Široká škála moderných materiálov, ktoré umožňujú napodobniť prírodnú tehlu, vám umožní urobiť správnu voľbu v každej situácii.

Pri použití neprirodzených tehál v obývacej miestnosti, ale ich napodobenín, spravidla je zhotovená len časť steny alebo iné detaily interiéru, ako sú dekoratívne výklenky. Je potrebné vyhnúť sa príliš mnohým takýmto prvkom, pretože sú veľmi aktívne a expresívne.

Materiály, ktoré napodobňujú tehlu, pomôžu vizuálne identifikovať určité funkčné oblasti, napríklad časť steny s televíznym panelom alebo krbom.

Ak sa delia na zóny s použitím sadrokartónových priečok, môžu byť hotové s takýmito materiálmi, čím sa vytvorí výrazný priestor.

V každom prípade, tehly v interiéri obývacej izby - to je módne, relevantné a moderné. To pomôže dať miestnosti špeciálny štýl a charakter, aby bolo originálne a nezabudnuteľné.

Zanechajte Svoj Komentár